Вести

February 13, 2024

Како да го споите Daisoujou со Regenerate 3 во Persona 3 Reload

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Во Persona 3 Reload, Елизабет им доделува на играчите серија барања, а во барањето 72, играчите имаат задача да спојат Daisoujou со вештината Regenerate 3. Ова барање е седмо во серијата фузија на Elizabeth и е релативно едноставно во споредба со другите. За да го пополнат ова барање, играчите треба да ги имаат точните две Персона и да бидат најмалку на ниво 59.

Како да го споите Daisoujou со Regenerate 3 во Persona 3 Reload

За да се спојат Daisoujou со Regenerate 3, играчите можат или директно да ги спојат Personas или да користат картичка за вештини. Картичките за вештини за Regenerate 3 може да се најдат во Тартарус или да се купат од Mayoido Antiques. Се препорачува да се дуплира картичка за вештини во храмот Инари во Наганаки во текот на денот пред да се користи.

Ако играчите изберат директно да ги спојат Персоните, се препорачува да користите Сузаку (55) Персона. Сузаку учи Regenerate 3 на ниво 56, така што играчите можат лесно да ја добијат вештината ако разговарале со Bebe и ја рангирале социјалната врска на Temperance. Сузаку може да се добие со спојување на Rangda и Succubus. Ако играчите ги немаат овие точни Персона, може да се обидат да користат други од истата Arcana на слично ниво.

Откако играчите успешно ќе спојат Daisoujou со Regenerate 3, тие треба да ја напуштат кадифената соба и да разговараат со Елизабет пред да продолжат со следниот пакет барања.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести