Вести

February 14, 2024

Како да го пронајдете планот за бригантски брод во черепот и коските

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Череп и коски е игра исполнета со различни локации за истражување. Ако сте во потрага по бриганскиот бродски план, важно е да знаете каде да го најдете Руинираниот светилник.

Како да го пронајдете планот за бригантски брод во черепот и коските

Отклучување на бродови

Во Skull and Bones, не сите бродови се веднаш достапни. Некои бродови, вклучувајќи го и Бригантин, може да се отклучат само со купување на потребните награди за нацрт.

Лоцирање на руинираниот светилник

Индициите во играта ве упатуваат кон Руинираниот светилник како локација за да го добиете планот на Бригантинскиот брод. Сепак, не се дадени конкретни насоки. За среќа, ние сме тука да ви помогнеме да го најдете.

Уништениот светилник

Руинираниот светилник е истурена станица сместена во Источна Индија, помеѓу морето Нилам и теснецот Чендоно. Тоа е директно јужно од Телок Пенџара, главниот пиратски центар во регионот.

Продолжете со претпазливост

Важно е да се напомене дека областа околу Руинираниот светилник е исполнета со закани и непријатели на високо ниво. Ако сте во раните фази на играта, препорачливо е да го избегнувате овој регион. Бродовите во областа може да ви станат сомнителни ако пловите премногу блиску и може да нападнете без предупредување.

Добивање на планот за бригантски брод

Во руинираниот светилник, ќе наидете на корумпиран службеник на DMC. Ако сте го достигнале потребното ниво на рангот Cutthroat Infamy, можете да го купите Brigantine Ship Blueprint од овој NPC. Дополнително, корумпираниот офицер на DMC, исто така, продава нацрти за оружје за Шалеи I, Деми-канон IV и Термитите I.

Ограничени понуди

Освен корумпираниот офицер на DMC, Руинираниот светилник нема што друго да понуди. Сепак, таа служи како точка за брзо патување откако ќе се закотвите таму за прв пат.

Заклучок

Накратко, ако барате бригански бродски план во черепот и коските, одете во Руинираниот светилник во Источна Индија. Бидете внимателни на опасностите во областа и проверете дали го имате потребниот ранг Cutthroat Infamy за да го купите планот од корумпираниот службеник на DMC. Среќно пловење!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести