Вести

February 13, 2024

Како да го пронајдете кормилото од ерата Сенгоку во Персона 3 Вчитајте повторно и добијте вредна награда

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Ако сте обрнувале внимание во класата Persona 3 Reload, тогаш наоѓањето Sengoku Era Hera за Елизабет е лесно.

Како да го пронајдете кормилото од ерата Сенгоку во Персона 3 Вчитајте повторно и добијте вредна награда

Наоѓање на кормилото од ерата Сенгоку

Меѓутоа, за оние од нас кои спиеле на часовите за време на важни моменти, можеби е време да ви дадеме брз курс за тоа што треба да направите, и уште поважно, каде треба да одите, да го најдете. Кормилото од ерата Сенгоку понекогаш може да биде малку незгодно. Не затоа што е премногу тешко да се најде - многу е лесно да се знае каде да се оди, се додека сте обрнувале внимание. Потребно е само малку време за конечно да го добиете во ваши раце.

Чекор 1: Прифатете го барањето

Откако ќе го прифатите барањето од Елизабет во Persona 3 Reload, треба да тргнете до гимназијата Gekkoukan. Откако ќе пристигнете по училишните часови, треба да се упатите на првиот кат (1F) и да се упатите кон Канцеларијата на факултетот. Ова се наоѓа во најзападното крило на првиот кат од училиштето. Овде можете да ја проверите канцеларијата на факултетот и да добиете порака во врска со барањето на Елизабета.

Чекор 2: Посетете ја канцеларијата на факултетот

Штом ќе влезете во канцеларијата на Факултетот, ќе ве пречека сцена со наставникот наречен г-дин Оно. Мора да доаѓате секој ден после училиште додека наставникот конечно не ви го даде кормилото. Теоретски, треба да бидат потребни седум дена обид за конечно да се добие предметот.

Чекор 3: Вратете се во Елизабет

Откако ќе го добиете кормилото од ерата Сенгоку, вратете се кај Елизабета во кадифената соба. Како награда, ќе добиете седум фрагменти од самракот.

Заклучок

Пронаоѓањето кормило од времето на Сенгоку во Persona 3 Reload може да потрае некое време, но следејќи ги овие чекори, ќе можете да го добиете и да добиете вредна награда од Елизабет.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести