Вести

February 14, 2024

Како да ги добиете куклите на Џек Фрост во Персона 3 Превчитај

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Persona 3 Reload содржи кратки странични потраги наречени Elizabeth Requests. Во едно од овие барања, Елизабет, придружник на кадифената соба, бара три кукли Џек Фрост. Овој водич ќе ви покаже како да ги набавите овие кукли.

Како да ги добиете куклите на Џек Фрост во Персона 3 Превчитај

Наоѓање на куклите Џек Фрост

За да го исполните барањето на Елизабета, можете да ги најдете куклите Џек Фрост во машината за кран пред аркадата во трговскиот центар Пауловнија. Сепак, куклите се појавуваат како претставена награда само во петок, сабота и недела. Во другите денови, банката Ганеша е наградата.

Играње на кран машина

Играњето на машината за кран не одзема време и може да се направи после училиште или навечер. Ни беа потребни само два обиди да ја освоиме секоја кукла, што чинеше вкупно 1200 ¥. Вашето искуство може да варира, но малку е веројатно дека ќе треба да ги потрошите сите ваши пари. Ова значи дека можете брзо да го завршите барањето и да продолжите со максимизирање на вашите социјални врски.

Нема ограничување за кукли

Се чини дека нема ограничување за тоа колку кукли Џек Фрост можете да заработите во еден ден. Дури и да има ограничување, таа е повисока од трите кукли потребни за ова барање. Дополнително, не треба да го напуштите трговскиот центар Пауловнија за да го комплетирате барањето, бидејќи таму се наоѓа влезот од кадифената соба.

Предавање на куклите

Откако ќе ги имате сите три кукли, можете да и ги дадете на Елизабета и да добиете Twilight Fragments како награда. Овие фрагменти се вредни предмети во Тартарус, бидејќи ги отклучуваат градите и ви дозволуваат да ги вратите HP и SP на вашата партија.

Важноста на Џек Фрост

Иако можеби веќе имате свој Џек Фрост, сепак вреди да го набавите ако веќе не сте го имале. Џек Фрост е потребен за да се создаде King Frost на ниво 34, кој потоа може да се спои во Black Frost за да се отклучи King and I Theurgy и да се исполни уште едно барање во иднина. Black Frost е моќен трговец со магични штети, специјализиран за мраз и темнина, и имањето висока социјална врска со него на почетокот може да биде поволна.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести