Вести

February 14, 2024

Истражете го огромниот свет на Embervale во Enshrouded: A Survival RPG

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Enshrouded е RPG за преживување што им нуди на играчите можност да го истражуваат огромниот отворен свет на Embervale. Со својот широк опсег на активности како што се изработка, борба, градење и грабеж, Enshrouded им дава на играчите огромна слобода да го обликуваат сопственото искуство со игри.

Истражете го огромниот свет на Embervale во Enshrouded: A Survival RPG

Платформи

Ако сте заинтересирани да играте Enshrouded, важно е да знаете на кои платформи е достапен. Во моментов, Enshrouded е во ран пристап на компјутер, со планови за лансирање на PlayStation и Xbox во иднина. Иако не се познати точните датуми на објавување за овие платформи, се очекува да се совпадне со заминувањето на играта од ран пристап, што се предвидува да биде кон крајот на 2024 година до почетокот на 2025 година.

Играчите на конзолата ќе треба да покажат трпение, бидејќи Enshrouded е само потврдено за објавување на PlayStation 5 и Xbox Series X|S. Иако постои можност за дополнителни изданија на конзолата, тоа е малку веројатно. Затоа, ако сакате да ги искусите чудата на Embervale, најдобро е да играте на компјутер, PS5 или Xbox Series X|S.

Ран пристап и идни ажурирања

Крајот на периодот на ран пристап на Enshrouded нема официјален датум, но се проценува дека е околу декември 2024 или јануари 2025 година. Развојниот тим има за цел временска рамка од приближно една година, но тоа не е загарантирано. Во меѓувреме, тимот на Enshrouded активно работи на патоказ, обезбедувајќи редовни ажурирања и слушајќи ги повратните информации од играчите за да ги подобри карактеристиките на играта и да ги спроведе потребните промени.

Заклучок

Ако уживате во возбудата на изработката на згради и бази, потрагата по моќен плен, борбата со застрашувачките непријатели и создавањето на врвната класа, Enshrouded е играта за вас. Меѓутоа, ако со нетрпение го очекувате објавувањето на конзолата, ќе треба да покажете трпение бидејќи програмерите сè уште немаат објавено конкретен датум. Останете во тек за идните ажурирања и повеќе информации за изданието на конзолата на Enshrouded.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести