Вести

November 7, 2023

Искусете ги возбудувањата на MW3 Zombies: Operation Deadbolt во Урзикстан

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Modern Warfare 3 воведува возбудлив нов режим на зомби наречен „Operation Deadbolt“. Овој еп од отворен свет, базиран на тимови, играч против животна средина се случува во Урзикстан и нуди уникатно искуство со стрелач со извлекување. Играчите мора да ги завршат задачите, да ги искоренат немртвите кошмари и успешно да извлечат од мапата. Тоа е сеопфатно искуство со зомби кое вклучува сосема нова механика, свежи начини за играње и низа возбудливи карактеристики.

Искусете ги возбудувањата на MW3 Zombies: Operation Deadbolt во Урзикстан

Единствени карактеристики

MW3 Zombies им овозможува на играчите да создаваат товари со мешавина од шверцувана и оружје во сопственост на играчи, слично на DMZ. Играчите исто така можат да избираат оператори и да користат ставки што се пренесуваат од игра до игра, како што се поволности, напојувања, надградби на терен, торби и друга опрема. Дополнително, има уникатни надградби на теренот кои се отклучуваат кога играчите се зголемуваат, вклучувајќи ги Energy Mine, Frenzied Guard, Healing Aura, Frost Blast, Aether Shroud и Tesla Storm.

Аквизиции и шеми

Два нови елементи во MW3 Zombies се „Acquisitions“ и „Schematics“. Играчите можат да ги подигнат овие предмети додека напаѓаат преку COD Zombies и да ги користат за да изработат специјални предмети што го надградуваат оружјето „Pack-a-Punched“, што ги прави помоќни. Специјалните ставки се нарекуваат Aetherium и Aether Tools.

Перк-а-Колас

MW3 Zombies го враќа популарниот „Perk-a-Colas“ од Call of Duty: Black Ops. Овие Perk-a-Cola обезбедуваат различни придобивки за играчите и ја подобруваат нивната игра. Списокот на Perk-a-Cola во MW3 Zombies вклучува Deadshot Daquiri, Death Perception, Elemental Pop, Jugger-Nog, PHD Flopper, Quick Revive, Speed ​​Cola, Stamin-Up и Tombstone Soda.

Модови за муниција

Слично на претходните игри COD Zombies, MW3 Zombies располага со низа модови за муниција кои обезбедуваат елементарни надградби додека играчите ги убиваат немртовците во Урзикстан.

Игра и цели

Во MW3 Zombies, основната цел е да се завршат задачите, мисиите, „Нивото“ и „Дејствувањата“ додека играчите го истражуваат отворениот свет на Урзикстан за време на апокалипсата на зомби. Светот е поделен на региони со различен интензитет и нивоа на закана. Играчите имаат слобода да истражуваат и да изберат свој пат, но тие мора да бидат претпазливи за да не бидат каснати од немртовци.

Среќно во вашите напори за борба против зомби!

За повеќе вести за Call of Duty, посетете го Esports.net.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година
2024-05-16

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година

Вести