Вести

October 29, 2023

Интензивна битка во големото финале на Dota 2: Тимски дух против гејмин гладијатори

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

После 3 долги викенди, конечно дојде време за Интернационалното големо финале Dota 2. Тоа е битка на европските титани бидејќи претходните шампиони Тим Спирит мора да се соочи со Гаимин Гладијатори. Многу натпревари на ова ниво се добиваат и губат само на драфтот. Ќе го следиме секој нацрт на големото финале во живо и ќе ги правиме нашите предвидувања.

Интензивна битка во големото финале на Dota 2: Тимски дух против гејмин гладијатори

Возбудлива Dota серија

Ова ќе биде една од највозбудливите серии на Dota оваа година. Двата тима се навистина на врвот во својата игра. Не би било чудно да отиде на 5 натпревари и тешко е да се повика кој ќе излезе на врвот.

Тимски дух во TI12

Тим Спирит беше навистина доминантен на овој турнир и беше првиот тим што успеа да се пласира во големото финале на Интернационалната Дота 2. Тие не загубија ниту една серија и испуштија само неколку индивидуални натпревари. Многу тимови се навистина исплашени да одат против Јаторо, и тоа има добра причина.

Додека фокусот често е на носители на Спирит, нивното дуо за поддршка на Мира и Мипошка е едно од најдобрите во играта. Ќе биде потребно долго време за некој да заборави на играта на Мипошка, победничка во Enchantress, која ја игра на овој турнир.

Тие одеа од сила на сила и додека Gaimin Gladiators ќе им биде најтешката борба досега, ако некој може да ги собори, тоа е Team Spirit.

Гладијаторите на Гејмин се ТИ титани

Gaimin Gladiators се еден од најимпресивните тимови во историјата на Dota. Тие ги освоија сите Мејџор и Лига на Дрим, а исто така го победија Ликвид во долната заграда. Додека навивачите ги признаваат нивните достигнувања, многумина се уморни да гледаат како тие победуваат на секое големо финале. Дали можат да го направат тоа уште еднаш?

Поголемиот дел од годината сите очи се вперени во играчот од средниот ред Квин, но се чини дека Дирачјо е тој што треба да се гледа. Огромно талентираниот играч со огромен базен на херои треба да го има дури и најдоброто треперење во своите чизми.

Ако треба да направиме прогноза, би рекле дека Тимскиот дух треба да може да извлече победа. Тие немаат изгубено големо финале, се додека стигнаа толку далеку. Без разлика на исходот, ова финале сигурно ќе влезе во историјата на Dota.

Нацртите на меѓународните Dota 2 Grand Finals

Игра 1 – 14:00 PDT / 17:00 EDT / 21:00 GMT / 22:00 CET

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот
2024-06-02

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот

Вести