Вести

February 15, 2024

Имиња на креативни пријатели: играње зборови, поп култура и референци за игри

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Во огромниот свет на Palworld, со 111 пријатели за собирање, може да биде предизвик да се дојде до совршено приспособено име за секој од нив. Сепак, постојат неколку опции за имиња кои идеално се вклопуваат. Ајде да истражиме некои креативни имиња на Пал во различни категории.

Имиња на креативни пријатели: играње зборови, поп култура и референци за игри

Пал-имиња што си играат со зборови

Секој Пал веќе има име, често вклучува играње зборови или референци за вистински работи. Сепак, сосема е во ред да си поигрувате со нивните оригинални имиња и да смислите изменета верзија која можеби ќе им одговара подобро. Еве неколку примери:

 • Cawgnito: Умен пресврт на Инкогнито.
 • Чикипи: Исто така познат како Чипи чипи или чапа чапа, ова име е инспирирано од најдобриот тренд на социјалните мрежи во последните месеци.
 • Fuack: Разиграна варијација на Quack, која совршено ја доловува суштината на овој Пал кој личи на патка.
 • Томбат: Зошто да не го смените во Вомбат? И ако Пал има агресивни пасивни, Combat е соодветна алтернатива.
 • Сузаку: Пал со црвена тема, кој потсетува на брендот Сузуки.
 • Најтвинг: Соодветно име за другар кој само моли да се вика Најтвинг.
 • Моцарина: Бидејќи вештината на Палот е Производител на млеко, Моцарела е прекрасен избор.

Пал имиња инспирирани од поп културата

Понекогаш, кога играте Palworld, тешко е да не се поврзе Пал со лик или нешто од поп културата. Еве некои од нашите омилени Пал имиња инспирирани од поп културата:

 • Пенкинг: познат како Освалд или Коблпот, овој Пал има неверојатна сличност со иконскиот Пингвин од стриповите.
 • Tocotoco: Mr Boombastic е совршено име за овој експлозивен Пал.
 • Руби: Робин Худ одлично и прилега на овој пријател.
 • Чиле: Netflix Chill е паметен избор на име за овој Пал.
 • Mammorest: Фановите на леденото доба ќе го ценат името Мани за овој Пал.
 • Вумпо: Вумпа Лумпа, референца за Вили Вонка, одлично одговара за овој Пал.
 • Некромус: Молња Меквин е соодветно име за овој Пал со импресивна брзина.

Пал имиња инспирирани од други игри

За љубителите на други игри, имаме посебен дел посветен на имињата на Пал кои им оддаваат почит на тие игри. Еве неколку примери:

 • Скарнер: Дали е ова преработката на Скарнер? Овој Пал сигурно ќе ги возбуди љубителите на таа игра.

Со толку многу пријатели од кои можете да изберете, овие креативни опции за името ќе ви помогнат да им дадете уникатен идентитет на вашите пријатели. Забавувајте се со истражување на Palworld и наоѓање на совршени имиња за вашата колекција!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести