Вести

February 13, 2024

Изработка на бродот Самбук: Доминирајте на морињата со разорна огнена моќ

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Бродот Самбук, познат и како Пироманик, е крајната цел на крајот на играта за секој капетан на брод во Череп и коски кој сака да ги запали морињата.

Изработка на бродот Самбук: Доминирајте на морињата со разорна огнена моќ

Добивање на планот Самбук

За да го стекнете планот на Самбук, прво мора да го достигнете рангот Cutthroat на Infamy, вториот највисок ранг во играта. Откако ќе го постигнете овој ранг, можете да го купите планот од црниот пазар на Хелм за 5.000 парчиња од осум. Јанита Нара, коварката во Ле Мон Мует во Сен-Ан, ќе ви ги продаде нацртите доколку ги имате потребните Infamy и монети.

Изработка на Самбук

Откако ќе ги добиете нацртите, ќе ви требаат следниве материјали за изработка на Самбук:

  • 15 Зелено срце Планк
  • 15 Магнетит ингот
  • 12 Розел крпа
  • 4 Дрвен катран
  • 4 Запчаник
  • 2 Торзиона пружина
  • Јагули канап
  • 12.000 сребро

Дрвениот катран, запчаникот и Торсион Спрингс можат да бидат ограбени и ограбени од бродовите и населбите на Le Compagnie. Откако ќе ги соберете сите потребни материјали, посетете го бродарот за да го конструира вашиот Самбук.

Дали вреди Самбук?

Ако уживате во блиска борба и правите огромни штети, тогаш Самбук дефинитивно вреди. Неговиот Scorched Perk ви овозможува да направите штета од 5000 горење кога ќе го примените ефектот Ablaze на непријателски брод, а сите бродови што се запалени добиваат 30 проценти зголемена штета. Дополнително, Самбук има повеќе пиштоли, пет слотови за мебел и може да биде опремен со оружје во сите главни слотови. Сепак, тој има послаба јачина на трупот во споредба со другите бродови на ДПС.

Како заклучок, бродот Самбук е застрашувачки брод што ги наградува вештите капетани со својата разорна огнена моќ. Со добивање на планот и собирање на потребните материјали, можете да го изработите овој брод и да доминирате на морињата во Череп и коски.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести