Вести

February 15, 2024

Изберете ја вашата патека во турнејата Pokémon Go: Sinnoh 2024 за ексклузивни награди

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Настанот Pokémon Go Tour: Sinnoh за 2024 година е тука и носи возбудливи промени во понудената содржина. Овој настан вклучува збир на задачи за специјални истражувања каде што мора да изберете помеѓу две патеки засновани на верзијата Diamond или Pearl на Gen IV.

Изберете ја вашата патека во турнејата Pokémon Go: Sinnoh 2024 за ексклузивни награди

Верзија ексклузивна содржина

Како што продолжуваат да се развиваат настаните на турнејата Pokémon Go, Niantic направи промени во ексклузивната содржина на верзијата достапна преку Go Tour 2024: Road to Sinnoh Special Research. Ова специјално истражување е достапно за сите играчи од 15 до 25 февруари и е поврзано со Go Tour: Sinnoh - Global настан. Во зависност од верзијата што ќе ја изберете, ќе добиете различни награди и бонуси, како и средба со Origin Forme Dialga или Origin Forme Palkia.

Избор на вашата верзија

Кога ја започнувате турнејата Pokémon Go 2024: Road to Sinnoh Special Research, ќе ви биде претставен избор помеѓу значките Diamond и Pearl. Секоја значка содржи различна истакната содржина. Важно е да се земе предвид различната содржина достапна за секоја верзија, бидејќи тоа ќе влијае на одредени елементи на играта за време на Go Tour: Sinnoh - Глобален настан на 24 и 25 февруари.

Ексклузивни задачи и награди на верзијата

Дијамантска верзија

  • Загарантирана средба со Origin Forme Dialga која го познава Roar of Time
  • Времетраењето на авантуристичкиот ефект за Roar of Time е двојно зголемено
  • Dialga Candy е достапна во наградите за специјални истражувања

Перл верзија

  • Загарантирана средба со Origin Forme Palkia која знае Spacial Rend
  • Времетраењето на авантуристичкиот ефект за Spacial Rend е двојно зголемено
  • Бонбоните Palkia достапни во наградите за специјални истражувања

Дополнителни задачи и награди

Покрај ексклузивните задачи за верзијата, достапни се и други задачи и награди и за верзиите Diamond и Pearl. Еве неколку примери:

  • Нахранете го вашиот Buddy 10 Larvitar Candy (верзија со дијаманти)
  • Нахранете го вашиот Buddy 100 Mega Tyranitar Energy (дијамантска верзија)
  • Нахранете го вашиот Buddy 10 Bagon Candy (верзија на бисер)
  • Нахранете го вашиот Buddy 100 Mega Salamence Energy (верзија на бисер)

Заклучок

Настанот Pokémon Go Tour: Sinnoh нуди возбудливи можности за обучувачите да го истражуваат регионот Сино. Со избирање на верзијата Diamond или Pearl, можете да ја отклучите ексклузивната содржина на верзијата и да уживате во уникатни награди и бонуси. Погрижете се да учествувате на настанот и да ги следите времињата на настаните за целосно да ги искористите достапните бонуси. Подгответе се да се впуштите во авантура и да фатите Покемони првично откриени во регионот Сино!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести