Вести

February 14, 2024

Достигнување на ниво 100 во последната епоха: предизвикувачко патување со големи награди

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Дали се прашувате кое е максималното ниво во популарниот ARPG, Last Epoch? Ако допрва треба да ја започнете вашата авантура, можеби ќе сакате да го знаете највисокото ниво на играта за да можете да разберете колку ќе треба да мелете - а еве го одговорот.

Достигнување на ниво 100 во последната епоха: предизвикувачко патување со големи награди

Максималното ниво

Во Last Epoch, максималното ниво што може да го достигнете е 100. Сепак, важно е да се забележи дека ова се однесува само на основното ниво, а не на вашето ниво на вештина или ниво на Мастер класа. Нивото на вештина е ограничено на 20, но границата може да се зголеми со одредени додатоци за менувачот.

Придобивки од израмнувањето нагоре

Како што напредувате низ основните нивоа, ќе стекнете неколку придобивки што ќе ви помогнат на вашето патување до ниво 100:

  • Добијте +5 здравствени поени и + 1 здравствен поен на употреба на напивка по ниво
  • Добијте по еден пасивен поен на секое ниво по третото ниво
  • Отклучете дополнителни места за специјализација за вештини на ниво три, девет, 19, 34 и 49
  • Отклучете ги пасивните вештини во зависност од вашата класа

The Grind до ниво 100

Достигнувањето на нивото 100 во Last Epoch не е лесна задача. Иако раните нивоа можеби нема да се чувствуваат како многу напорни, тешкотијата значително се зголемува како што се приближувате до крајот на играта. Играчите кои успеале да ја победат играта се согласуваат дека е потребно многу повеќе работа за да се стигне од ниво 80 до 100 отколку за да се достигне нивото 80 од самиот почеток. Затоа, бидете подготвени да вложите значително време и трпение ако сакате да го постигнете максималното ниво на Last Epoch.

Време е да се достигне нивото 100

Времето кое е потребно за да се достигне нивото 100 во Last Epoch варира во зависност од градбата на вашиот карактер. Некои играчи го постигнаа овој подвиг за само една недела, додека на други може да им требаат месеци за да ја постигнат истата цел. За брзо да се израмните, фокусирајте се на завршување на потраги за отклучување нови области и шефови, порази толпи секогаш кога е можно и комуницирајте со Experience Shrines. Сепак, не заборавајте да уживате во вашето патување до ниво 100, бидејќи самото искуство е најважниот аспект.

Заклучок

Како заклучок, максималното ниво во Последната епоха е 100. Иако обидот за достигнување на ова ниво може да биде предизвик, придобивките и наградите на патот го прават тоа вреден потфат. Без разлика дали ќе го постигнете нивото 100 за една недела или месеци, не заборавајте да уживате во процесот и да уживате во чувството на достигнување кога конечно ќе ја достигнете целта.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести