Вести

February 10, 2022

Доминација на Бетсон во еСпортското обложување

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Бетсон е еден од традиционалните обложувалници кои го свртеа фокусот кон обложувањето еСпорт, еден од најбрзо растечките пазари во индустријата за онлајн коцкање.

Доминација на Бетсон во еСпортското обложување

Според извештајот за 2020 година на Eilers & Krejcik, над 6,5 милиони коцкари се обложувале на еСпорт натпревари. Оваа бројка бележи дополнително зголемување откако еСпортовите експоненцијално пораснаа во 2021 година.

Со оглед на тоа колку е огромна и моќна индустријата за обложување еСпорт, BML Group Ltd, операторот на обложувалницата, сака да доминира на сцената за обложување еСпорт, исто како што прават во традиционалното спортско обложување. Стратегијата со четири столба им нуди на играчите многу опции за обложување и погодност.

Широка покриеност со еСпорт

Бетсон не е обичен обложувач за еСпорт кој само ги покрива елитните еСпорт турнири; ги опфаќа сите конкурентни еСпорт игри ширум светот. Без разлика дали станува збор за битка од ниско ниво на квалификациите Dota 2 или Светското првенство LoL, Betsson ги опфати обложувачите. Во моментов, некои од натпреварите на кои играчите можат да се обложуваат вклучуваат Dota 2: DOTA PRO CIRCUIT DIVISION 1, Dota 2: DOTA PRO CIRCUIT DIVISION 2, CS: GO: IEM WINTER и FIFA eSports Battle.

Огромни пазари за обложување

Покрај сеопфатното покривање на еСпорт турнирите и натпреварите, Betsson оди понатаму нудејќи широк спектар на пазари за избор. За спортска симулација на еСпортови, на пример, ФИФА, пазарите за обложување се исти како традиционалните обложувања во фудбал. Сепак, за игрите со стрелање во прво лице (FPS), повеќето еСпортски обложувалници ги имаат само основните пазари. Но, Бетсон има многу пазари. 

Во CS: GO, на пример, играчите можат да се обложуваат на победник на натпреварот, точен резултат, нерешено без облог, победник со пиштол круг 1, победник во круг со пиштол 2, хендикеп, вкупно одиграни кругови на карта, продолженија на карта, освоени кругови на карта (хендикеп), мапи играни во серија, победници специфични за карти итн.

Високи шанси за еСпорт

Шансите се клучен фактор при изборот на добра локација за обложување. Играчите се секогаш во потрага по највисоки коефициенти; Бетсон јасно го разбира ова. За да се осигура дека е на врвот на играта, Betsson нуди некои од највисоките коефициенти на пазарот во сите три формати на коефициенти. На пример, кога други Сајтови за обложување еСпорт имаат коефициент за победа на еСпорт тим од 1,66, Бетсон ќе има коефициент поставен на 1,70, па дури и повисоки.

Брзи, сигурни депозити

Последно, Бетсон ја рационализираше својата банкарска инфраструктура и ги прошири партнерствата со начини на плаќање преку Интернет да се олесни брзо и депозити. Не е вообичаената страница за обложување еСпорт што ги одложува депозитите до неколку часа по завршувањето на натпреварот на кој обложувачот сакал да се обложи. 

Што повеќе? Бетсон го забрзува повлекувањето се додека играчите ги потврдиле своите сметки. Понатаму, букмејкерот соработува со сите популарни онлајн системи за плаќање, од е-паричници до дебитни и кредитни картички и многу повеќе.

Навистина, Betsson има јасен план да се наметне во листата на најдобри еСпортски обложувалници. Покрај сеопфатната покриеност со еСпорт, разновидните пазари за обложување, високите шанси и брзите депозити, Бетсон има еден од најдобрите бонуси за еСпорт наоколу. Што повеќе? Веб-страницата за обложување нуди исклучително искуство на клиентите.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести