Вести

February 13, 2024

Доминантниот TAQ Evolvere: Моќен LMG за втората сезона во Warzone

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

TAQ Evolvere, LMG претставен во Првата сезона Reloaded, се бореше да го најде своето место во Warzone. Сепак, неодамнешните љубители конечно го направија ова оружје вредно за размислување.

Доминантниот TAQ Evolvere: Моќен LMG за втората сезона во Warzone

Подобрени перформанси

Raven Software направи значителни подобрувања на TAQ Evolvere во втората сезона. Тие ги зголемија неговите максимални и минимални оштетувања и додадоа нови вредности за оштетување и опсег речиси до средината. Овие промени имаа за цел да обезбедат оружјето да остане ефикасно во престрелки со подолг дострел. И покрај овие напори, статусот на LMG не се подобри значително.

Моќни Buffs

За да се реши ова, програмерите објавија мало ажурирање на 13-ти февруари, кое вклучуваше моќни фанови за TAQ Evolvere. Брзината на движење на оружјето е зголемена од 4,4 метри во секунда на 5,1, додека брзината на огнот е намалена на 500 вртежи во минута. Иако нерфот на брзината на пожарот може да изгледа како недостаток, тој беше неутрализиран од страна на магазинот 556 Belts. Овој магазин сега има зголемена брзина, време на рекламирање, предности за брзина на движење и предност на брзината на пожар при 857 вртежи во минута.

Доминантни ангажмани

Дури и без списанието 556 Belts, TAQ Evolvere е сила со која треба да се смета. Според податоците од TrueGameData, овој LMG се истакнува во ангажмани пократки од 50 метри и има импресивна брзина на време за убивање од 679 ms од 49 метри надвор. За споредба, другите врвни пиштоли за метаигри како Holger 26 и RAM-7 имаат помали брзини на време за убивање на тој опсег.

Одбивање и оптоварување

Одвратноста не е грижа за TAQ Evolvere, што го прави уште полесно да се изгради оптоварување. Препорачаното оптоварување за TAQ Evolvere во втората сезона на Warzone вклучува VT-7 Spitfire Suppressor, Corio Eagleseye 2,5x Optic, Kimura RYN-03 Vertical Grip, 7,62x51mm High Grain Muniition и SA Kilonova Stock. Ова оптоварување се фокусира на подобрување на брзината на куршумите и опсегот на оштетување, додека исто така го намалува визуелното одвраќање.

Заклучок

Со неодамнешните обожаватели и неговите доминантни перформанси во ангажманите од блиску до среден опсег, TAQ Evolvere станува популарен избор меѓу играчите на Warzone. Ако барате моќен LMG за втората сезона, пробајте го TAQ Evolvere!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести