Вести

February 13, 2024

Добијте ја руната за сузбивање на болката во WoW Classic Season of Discovery

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Класичната сезона на откривање на World of Warcraft ги претстави Skill Books и врати десетици руни за да се распрснат низ ванила Azeroth. Една од овие руни е руната за сузбивање на болката, која е особено корисна за исцелители да ги одржуваат во живот нивните членови на партијата.

Добијте ја руната за сузбивање на болката во WoW Classic Season of Discovery

Како да се добие руна за сузбивање на болка

За да ја добиете руната за сузбивање болка во втората фаза на WoW Classic Season of Discovery, следете ги овие чекори:

 1. Собери ехо на гробиштата: Пред да се упатите кон Скарлетниот манастир, треба да соберете четири Ехо на гробиштата од различни локации. Овие одгласи може да се добијат со интеракција со надгробни плочи во следниве области:
  • Мочуриште на тагата
  • Островот Тераморе во мочуриштето Дастволоу
  • Фармата на Гошек во висорамнините Арати
  • Скарлет манастир (крило на гробиштата)
 2. Влезете во Скарлетниот манастир - крило на библиотеката: Откако ќе ги имате сите четири ехо на гробиштата, впуштете се во Скарлетниот манастир - примерот на библиотеката.
 3. Интеракција со статуите: Внатре во Скарлетниот манастир - Библиотека, ќе наидете на четири статуи кои одговараат на ехото на гробиштата што сте ги собрале. Интеракција со статуите по следниот редослед:
  1. Воин - Мочуриште ехо (Мочуриште на тагата)
  2. Mage - Арати ехо (Арати Хајлендс)
  3. Паладин - Theramore Echo (Dustwallow Marsh)
  4. Свештеник - Ехо на гробиштата (Скарлет манастир - Гробишта)
 4. Добијте го споменот на предавството на лидерот: По интеракција со статуите, ќе го добиете Споменот на предавството на лидерот во вашиот инвентар.
 5. Користете го сеќавањето на предавството на лидерот: Отворете ја вашата торба и кликнете со десното копче на ставката Memory of a Leader's Betrayal за да ја добиете руната за сузбивање болка.

Руна за сузбивање на болка: објаснето

Руната за сузбивање на болката е свештеничка руна која може да се изгравира на какви било чизми што се носат. Станува збор за инстант магија што обезбедува кратко намалување за 40 проценти на целото оштетување направено од пријателска цел и ја зголемува отпорноста кон Dispel механиката за осум секунди.

Оваа руна е вредна алатка за исцелители бидејќи функционира слично како паладинскиот меур. Тоа им овозможува на исцелители да го префрлат вниманието на членови на забава со слабо здравје додека го одржуваат агро на резервоарот или на друг играч, обезбедувајќи сите да останат излечени и заштитени.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести