Вести

February 15, 2024

Добијте ја моќната ракетна бараж руна во WoW Classic Season of Discovery

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Missile Barrage е нова појасна руна за Mages претставена во втората фаза на World of Warcraft класичната сезона на откривање. Оваа моќна таинствена експлозија е достапна само откако ќе се соочите со Dark Riders расфрлани низ Азерот.

Добијте ја моќната ракетна бараж руна во WoW Classic Season of Discovery

Како да се добие ракетната бараж руна

За да ја добиете ракетната бараж руна во класичната сезона на откривање на World of Warcraft, треба да разговарате со агентот Dalaran во Deadwing Pass. Овој NPC ќе ви го даде Ariden's Sigil, ставка што ви овозможува да ги откриете Dark Riders во близина. Мора да ги соберете сите седум реликвии на Даларан, кои паѓаат од Темните јавачи, пред да се вратите кај агентот Даларан. Откако ќе ги соберете сите мошти, ќе бидете наградени со ракетната бараж руна.

Совети за добивање на руна

Се препорачува да се формира група за да се заврши задачата за собирање на Даларанските мошти. Ова ќе го направи процесот полесен и побрз. Во втората фаза од WoW Classic Season of Discovery, наоѓањето група не треба да биде тешко поради големата побарувачка за Dalaran Relics.

Разбирање на ракетната бараж руна

Ракетната бараж руна ја подобрува вашата магија Arcane Blast со тоа што и дава 40 проценти шанса да го намали канализираното времетраење на вашата следна магија на таинствени проектили за 50 проценти. Дополнително, вашите магии Fireball и Frostbolt имаат 20 проценти шанса да го активираат овој ефект. Руната, исто така, ја намалува цената за мана на вашата магија на Arcane Missile за 100 проценти и дозволува да пука на секои 0,5 секунди. И покрај намаленото време на каналот, магијата сепак предизвикува поголема штета, што ја прави непроценлива алатка за Arcane Mages.

Заклучок

Ракетната бараж руна е моќен додаток на арсеналот на Mage во класичната сезона на откривање на World of Warcraft. Следејќи ги чекорите за да ја добиете руната и разбирајќи ги нејзините ефекти, Mages можат значително да ги подобрат своите способности за справување со штети. Соберете ја вашата група, соберете ги моштите на Даларан и ослободете ја моќта на ракетната бараж руна!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести