Вести

February 15, 2024

Добијте го моќниот Blazewind Breastplate во WoW Classic Season of Discovery

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Blazewind Breastplate е многу баран предмет во втората фаза од WoW Classic Season of Discovery. Тоа е кожен оклоп на градите што обезбедува модификатор за агилност +23, што го прави еден од најсилните парчиња опрема за класите на DPS што користат агилност и носат кожа како што се Hunters, Rogues и Feral Druids.

Добијте го моќниот Blazewind Breastplate во WoW Classic Season of Discovery

За да се добие Blazewind Breastplate во WoW Classic, играчите треба да ја завршат потрагата Tremors of the Earth (исто така познат како Broken Alliances for Horde players). Оваа потрага бара од играчите да поразат неколку моќни непријатели во Badlands, вклучително и газдата на огри, вилпс и два црни змејови од 50 нивоа. Тоа е предизвикувачка потрага, но со силна и добро подготвена група играчи, може да се заврши со координација.

По завршувањето на потресот Тремори на Земјата/Скршени сојузи, играчите можат да изберат една награда. Blazewind Breastplate е една од опциите, заедно со Prismscale Hauberk (поштенски оклоп) и Warforged Chestplate (оклоп на плоча). Prismscale Hauberk обезбедува +23 Spirit модификатор, додека Warforged Chestplate нуди +24 засилување на силата.

Во повеќето сценарија, препорачуваме да изберете Blazewind Breastplate. Оклопот за пошта/дух е премногу нишан за повеќето класи, освен Шаманите за реставрација. Warforged Chestplate најдобро одговара за играчите на Warrior и Paladin на кои им е потребна поголема сила. Постои и четврта опција, Mindburst Medalion, но ние не советуваме да го изберете бидејќи има подобри ѓердани достапни на друго место во светот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести