Вести

February 14, 2024

Добијте го мечот на предците за вашата свештеничка руна во World of Warcraft Classic

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Мечот на предците е меч со две раце во втората фаза од класичната сезона на откривање на World of Warcraft. Можеби не е импресивно оружје само по себе, но игра клучна улога како основна ставка за свештеничката руна.

Добијте го мечот на предците за вашата свештеничка руна во World of Warcraft Classic

Добивање на мечот на предците

За да го добиете мечот на предците, треба да ја завршите потрагата по руна за сузбивање болка. Оваа потрага е дел од занданите на Скарлетниот манастир во Тирисфал Глејдс, лоцирани во северниот дел на Источните кралства. Скарлетниот манастир е центар на зандани со различни крилја, почнувајќи од гробиштата до библиотеките. Овие зандани се дизајнирани за играчи на крајот на играта, со нивоа кои се движат од 25 до 45.

Каде да се најде мечот на предците

Мечот на предците може да се најде во занданите на Скарлетниот манастир. Познато е дека се исфрла од разни непријатели на Скарлетната крстоносна војна и внатре и надвор од занданите. Некои од толпите што можат да го фрлат мечот вклучуваат:

  • Скарлет дивинер
  • Скарлет Галант
  • Скарлет Скрајер
  • Скарлет Адепт
  • Скарлет Чапелин
  • Скарлет Монк
  • Скарлет ѕвер мајстор
  • Скарлет Сентри
  • Скарлет војник

Ве молиме имајте предвид дека газдите во Скарлетниот манастир не го испуштаат мечот на предците. Додека многу различни толпи за отпадоци имаат шанса да го фрлат мечот, процентот на пад е релативно низок. Затоа, може да бара повеќекратни работи за да се добие оваа ставка.

Придобивките од водење на занданите на манастирот Скарлет

Водење на занданите на Скарлетниот манастир е многу препорачливо не само за добивање на мечот на предците, туку и за други вредни награди. Во прилог на Priest Rune Pain Suppression, можете да најдете и разни Книги за вештини кои можат да ги подобрат способностите на вашиот карактер. Погрижете се редовно да управувате со овие зандани за да ги зголемите вашите шанси за стекнување на овие моќни предмети.

Запомнете, мечот на предците е суштински елемент за свештеничката руна, затоа не ја пропуштајте можноста да ја набавите!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести