Вести

February 16, 2024

Дали World of Warcraft ќе биде вклучен во Game Pass? Шпекулации и можности

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

На 15 февруари, Microsoft објави дека Diablo 4 ќе биде достапен на Game Pass почнувајќи од 28 март. Оваа вест остави многу играчи на World of Warcraft (WoW) да се прашуваат дали нивната омилена игра ќе биде вклучена и во Game Pass.

Дали World of Warcraft ќе биде вклучен во Game Pass? Шпекулации и можности

Моделот за плаќање World of Warcraft

WoW е долгогодишен MMORPG титан со достапни повеќекратни повторувања. Додека класичните WoW игри се бесплатни за претплатени играчи, проширувањата на мало доаѓаат со цена. На пример, претстојното проширување, The War Within, има различни изданија кои се движат од 49,99 до 89,99 долари.

Соопштението и шпекулациите

Оригиналната објава го спомна само Diablo 4, оставајќи ги играчите на WoW неизвесни за неговото вклучување во Game Pass. Сепак, фразата на објавата сугерира дека WoW потенцијално може да се додаде во иднина. WoW остана еден од најпопуларните MMORPG и по 20 години, а ако не го вклучите на Game Pass би било пропуштена шанса.

Вградување на WoW во Game Pass

Вградувањето на WoW во Game Pass може да биде предизвик поради неговиот уникатен модел на плаќање. Иако не е јасно дали ќе биде потребна претплата, веројатно е дека играчите сепак ќе треба да ја купат најновата експанзија. Класичните WoW игри, од друга страна, може да бидат достапни за играње без никакви дополнителни трошоци.

Заклучок

Во моментов, останува мистерија дали WoW ќе биде достапен на Game Pass. Како што ќе станат достапни нови информации, овој напис ќе се ажурира. Играчите на WoW со нетрпение очекуваат дополнителни најави во врска со вклучувањето на нивната сакана игра во Game Pass.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести