Вести

February 13, 2024

Возете ги немртвите коњи и завршете потраги во Легендата за Зелда: Солзите на Кралството

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, играчите имаат можност да јаваат коскени, немртви коњи наречени Stalhorses. Иако не е толку брзо или приспособливо како обичните коњи, наоѓањето и возењето Stalhorse може да биде забавно искуство во играта.

Возете ги немртвите коњи и завршете потраги во Легендата за Зелда: Солзите на Кралството

Наоѓање ѕвездени коњи

За да најдат Stalhorse, играчите треба да се упатат кон урнатините на паркот Санидин на координатите -1645, -0684, 0136. Овие скелетни суштества се појавуваат само ноќе, па ако е уште ден, играчите можат да запалат камперски оган со фрлање дрва и кремен на земјата и удирајќи ја со метално оружје за брзо поминување на времето.

Фаќање ѕвезден коњ

Кога ќе пристигне Месечината, ѕвездените коњи ќе се мрестат во близина на западната страна на урнатините. Играчите можат да се прикрадат до еден или да го користат својот параглајдер за да летаат до него. За разлика од обичните коњи, Stalhorses не треба да се смируваат пред да јаваат.

Регистрирање на Stalhorses

За жал, играчите не можат да ги регистрираат Stalhorses со стабилниот систем. Кога се доближува до штала, мајсторот на шталата ќе реагира со страв и нема опција за регистрирање на Stalhorse.

Барање на чуварот на коњи

Сепак, сè уште постои употреба за Stalhorses. Стабилна рака по име Тофа во шталата на периферијата, лоцирана на координатите -1445, -1251, 0034, е заинтересирана да види скелет коњ одблиску. Играчите можат да донесат Stalhorse во Тофа за да ја започнат потрагата „Барањето на чуварот на коњот“. Со возење на Stalhorse до шталата и приближување до Тофа, играчите ќе активираат поле за дијалог и ќе добијат награда од 50 рупии и поен пони.

Заклучок

Иако Stalhorses не може да се чуваат или регистрираат како обични коњи, тие обезбедуваат уникатно и наградувачко искуство во Легендата за Зелда: Солзите на Кралството. Играчите можат да ги најдат и возат овие немртви суштества, па дури и да завршат потрага по специјална награда. Значи, седнете и тргнете во авантура со Stalhorse денес!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести