Вести

February 15, 2024

Ви го претставуваме Nut, the Goddess of the Sky: SMITE 11.2 ажурирања на закрпи и возбудливи промени

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Пристигнувањето на SMITE's 11.2 Patch носи возбудливи промени и ажурирања во играта. Еден од најважните моменти е воведувањето на Nut, божицата на небото, како нов лик што може да се игра. Нут, Ловец, се очекува да доминира на патеката на дуото заедно со нејзиниот сопруг Геб. Играчите можат со нетрпение да ги искусат нејзините моќни способности и уникатен стил на игра.

Ви го претставуваме Nut, the Goddess of the Sky: SMITE 11.2 ажурирања на закрпи и возбудливи промени

Способностите на оревот

  • Пасивен: флукс: Nut добива љубител на брзината на нападот за пет секунди секој пат кога ќе постигне способност, која може да се собере до 10 пати.
  • Способност прва: Конвергенција: Nut ги подобрува нејзините основни напади, исфрлајќи два дополнителни штетни проектили кои минуваат низ непријателите. Централниот проектил предизвикува оштетување на Basic Attack, додека надворешните предизвикуваат оштетување на способноста.
  • Способност втора: уривање на комета: Nut соборува голема комета на локација, оштетувајќи ги непријателите и искоренувајќи ги. Оваа способност дава можност да се фатат и да се ангажираат непријателите.
  • Трета способност: искривување: Нут се испраќа во правецот во кој патува, ослободувајќи проектили кои ги успоруваат непријателите. Оваа способност го ресетира заладувањето на Конвергенција.
  • Крајна: Skyfall: Nut станува имун на Crowd Control и лета на небото, оштетувајќи ги непријателите долу со голема црна дупка. Црната дупка создава гравитациски бран што ги влече непријателите во центарот.

Други промени и ажурирања

Покрај пристигнувањето на Nut, лепенката 11.2 вклучува различни поправени грешки, баланси на режимот на игра, како и артикли кои сакаат и нерви. Играчите можат да ги проверат целосните белешки за закрпи на официјалната веб-страница на SMITE.

Земе

Закрпата SMITE 11.2 го претставува Nut, божицата на небото, како нов лик што може да се игра. Со своите моќни способности и уникатниот стил на игра, Нут треба да доминира во дуо патеката заедно со нејзиниот сопруг Геб. Играчите можат да ги истражуваат нејзините способности и да ги искусат возбудливите промени и ажурирања во играта. Проверете ги целосните белешки за закрпи на официјалната веб-страница на SMITE и придружете се на битката како Орев, божица на небото!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести