Вести

February 15, 2024

Ажурирање на Destiny 2 7.3.5: Подобрувања на оружјето за муниција и повеќе

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Претстојното ажурирање 7.3.5 на Destiny 2 треба да донесе некои многу потребни подобрувања на одредени тешки оружја за муниција кои се мачеа да бидат во чекор со конкуренцијата. Во официјален блог пост, Bungie ги претстави нивните планови за подобрување на ракетните фрлачи, фрлачи на гранати и мечевите Caster-Frame.

Ажурирање на Destiny 2 7.3.5: Подобрувања на оружјето за муниција и повеќе

Ракетни лансери

Не се создадени сите ракетни фрлачи еднакви, а два архетипа, Apex Predator и Cold Comfort, се појавија како врвни избори поради нивната поголема излезна штета. За да го израмни полето за играње, Bungie ќе ги измачкува прецизните рамки и рамки со високо влијание. Прецизните рамки ќе добијат два дополнителни круга и зголемување на штетата од пет проценти, додека Рамките со високо влијание исто така ќе забележат зголемување на штетата, со фокус на експлозиите за подобро додатно чистење. Дополнително, бонусната штета од Bait and Switch, клучен фактор во доминацијата на Apex Predator и Cold Comfort, ќе се намали од 35 проценти на 30 проценти.

фрлачи на гранати

Тешките фрлачи на гранати, и покрај нивната математичка сила, не функционираат како што се очекуваше. За да го реши ова, Bungie ќе ги зголеми резервите на муниција за овие оружја, обезбедувајќи меѓу шест и десет истрели, заедно со зголемување на штетата. Сепак, Spike Granades ќе добие нервоза за да ја намали неговата задолжителна употреба. Од друга страна, фрлачите на гранати Heavy Wave-Frame ќе добијат значителен удар, со 40 проценти поширока област на дејство и 20 проценти зголемување на штетата.

Кастер-рамка мечеви

Мечевите од Caster-Frame, помалку користен архетип, исто така ќе добијат одредено внимание во Ажурирањето 7.3.5. Со намалена цена на четири енергија и зголемување на штетата од 16 проценти, овие мечеви ќе станат поодржливи опции. Додека мечевите Caster-Frame нудат напад со опсег, тие често се занемаруваат во корист на Vortex Frames или Lament.

Ажурирањето на 5 март ќе вклучува и разни други измени и промени, како што се ажурирања на Crucible, љубители на оружје и нерви и многу повеќе. Играчите може да очекуваат целосните белешки за закрпи да бидат објавени поблиску до крајот на месецот. Со овие подобрувања, играчите на Destiny 2 можат да се радуваат на побалансирано и повозбудливо искуство во игра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести