Вести

February 13, 2024

Ажурирање на втората сезона на Warzone: балансирање на оружјето, промени во квалитетот на животот и поправени грешки

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Нешто помалку од една недела по првичното ажурирање на втората сезона на MW3, Raven Software денес објави мала лепенка од Warzone која се занимава со балансирање на оружјето, промени во квалитетот на животот и поправки на грешки.

Ажурирање на втората сезона на Warzone: балансирање на оружјето, промени во квалитетот на животот и поправени грешки

Прилагодувања на оружјето

Мета со краток домет од втората сезона нема јасен фаворит. AMR9, RAM-9, HRM-9 и WSP-9 се сите остварливи опции и секој нуди свои предности што ги разликува од другите избори. Развивачите веројатно додале нов конкурент во комбинацијата со намалување на ударот со пиштолот на Striker 9, ширењето на хип оган и зголемување на неговата брзина на куршуми.

На TAQ Evolvere му се зголеми брзината на движење, а стапката на палење значително се намали од 706 RPM на 500 RPM. Двете промени му наштетија на LMG, но магазинот 556 Belts доби бунт што ја зголемува таа брзина на палење до 857 вртежи во минута, ја зголемува брзината на движење за 16 проценти и го забрзува времето на ADS низ целата табла.

Повеќето играчи на Warzone гравитираат кон користење на XRK Stalker откако тој стана снајперски пушка со еден истрел во најновото ажурирање, но комплетот за конверзија JAK Tyrant 762 за Longbow влегува во разговорот откако времето за рекламирање и брзината на движење се подобрија. И на крај, WSP Stinger ќе биде потешко да се користи откако неговиот удар со пиштол стана многу полош.

Промени во квалитетот на животот и поправени грешки

Втората сезона, исто така, воведе нови промени во квалитетот на животот, како што се побрза регенерација на здравјето, нови икони за опасната зона за да ја означат областа што ќе ја покрие прецизниот воздушен напад или UAV и подобрено оружје за копнено плен, за да можат да имаат поголема шанса во престрелката против пиштол за полнење. Ажурирањето од 13 февруари се проширува на почетната лепенка со адресирање на какви било лабави краеви.

Развивачите на Warzone додадоа етикета на различни режими што покажува колку време трае натпреварот и воведоа нова функција што овозможува складирање или замена на оклоп и муниција кога ранецот е полн.

Дополнително, беше решен проблем во Ranked Play Resurgence што покажа погрешна сума на SR доделена за некои предизвици и го реши проблемот што спречи SR предизвиците да покажат известување кога ќе се завршат.

Други клучни промени вклучуваат поправка на проблемот што им дозволуваше на играчите да дуплираат ставки додека комуницираат со ранецот и закрпи на експлоатот што им дозволуваше на играчите да останат во гас на неодредено време со комбинирање на ефектите на придобивките од озраченото и брзото поправање.

Заклучок

Ажурирањето на втората сезона на Warzone донесе значителни промени во балансирањето на оружјето, подобрувањата на квалитетот на животот и поправките на грешки. Мета со краток дострел сега нуди повеќе остварливи опции, при што Striker 9 се појавува како потенцијален конкурент. Списанието TAQ Evolvere и 556 Belts добија прилагодувања кои влијаат на нивните перформанси. Комплетот за конверзија JAK Tyrant 762 и XRK Stalker исто така забележаа подобрувања. Ажурирањето, исто така, воведе промени во квалитетот на животот, како што се побрза регенерација на здравјето и подобрени оружја за грабеж. Поправени грешки беа имплементирани за да се решат проблемите во Ranked Play Resurgence и да се спречат експлоатирања. Генерално, ажурирањето ја подобрува играта и обезбедува побалансирано и попријатно искуство за играчите на Warzone.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести