Вести

February 13, 2024

Авантура за лов на богатство: Извештај за изградба на мост Потрагата во обвиткана

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Во играта Enshrouded, истражувањето игра значајна улога во вашето патување. Една од возбудливите потраги што вклучува лов на богатство е потрагата за Извештај за изградба на мост.

Авантура за лов на богатство: Извештај за изградба на мост Потрагата во обвиткана

Започнување на Потрагата

Карпентер, важен лик во играта, ви дава вреден бакшиш. Тој открива дека сокрил ковчег со богатство во мост и ви ги дава сите потребни инструкции за да го земете. Иако овие упатства првично може да изгледаат јасни, тие можат да бидат погрешни откако ќе стигнете до мостот.

Чекори за завршување на Потрагата

Пополнувањето на барањето за Извештај за изградба на мостот во Enshrouded е и наградувачко и релативно брзо. Следете ги овие чекори за успешно да ја завршите потрагата:

  1. Упатете се кон Бралинскиот мост следејќи го курсорот за локацијата на потрагата на картата.
  2. Кога ќе влезете на мостот, ќе добиете известување што покажува дека ковчегот со богатство се наоѓа долу. Градите се скриени во темелите на мостот.
  3. Скокни директно кон барањето за локација и лизгај на земја во близина на столбот. Имајте предвид дека известувањето може да се појави повисоко од вашата моментална локација, но можете да го игнорирате ова несовпаѓање.
  4. Одете околу столбот што е најблиску до промптот, кој е најблискиот столб до кулата.
  5. Од другата страна на столбот ќе најдете урнатини. Искористете ја својата пиказа за да копате низ урнатините и да ги откриете скриените гради.

Награди

Со успешно лоцирање и отворање на ковчегот со богатство, можете да барате различни награди. Овие награди може да вклучуваат ретки, епски или легендарни оружја, како и поени за искуство за завршување на споредната задача.

Не пропуштајте го барањето за извештајот за изградба на мостот во Enshrouded. Тоа е вредна авантура која нуди вредни награди и можност да ги тестирате вашите вештини за лов на богатство!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести