William Hill - Security

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Security

Казиното Вилијам Хил има безбедна и сигурна средина за гејмерите да уживаат во казино игрите од каде било. Веб-страницата користи 128-битен софтвер за шифрирање податоци за да ги заштити сите информации што се пренесуваат. 

Воведени се безбедносни проверки, што значи дека гејмерите можат да бидат сигурни дека нивните лични податоци секогаш ќе останат заштитени додека ја користат веб-локацијата. Дополнително, постои гаранција за измама и гаранција за игри за да бидете сигурни дека играчите се заштитени секогаш кога играат.

Во казиното има и процес за проверка на возраста, што значи дека малолетните гејмери немаат шанси. Има многу информации за ова достапни на страницата и детали за тоа како да ги промените личните информации ако играчот смета дека тие може да бидат компромитирани. Ако играчот ја користи банката, не мора да се грижи за безбедноста, бидејќи таа ќе биде шифрирана.

Бидејќи ова е регулирано казино, има многу мерки за да се осигура дека игрите се фер. Тоа исто така значи дека измамниците немаат шанса да добијат пристап до личните информации на играчите во ниту еден момент.

Долгото постоење на Вилијам Хил во индустријата за игри им даде шанса да ги поврзат речиси сите безбедносни јамки што им се појавуваат. Тие имаа време да ги идентификуваат и да ги соберат најдобрите достапни обезбедувачи на безбедност. Нивната подготвеност да ги прифатат промените значи дека може да им се верува дека ќе ги преземат најсовремените безбедносни мерки.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонус
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Голф
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
William Hill Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick