William Hill - Games

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Games

Казиното Вилијам Хил има широк спектар на опции за обложување достапни за еСпортови. Ова значи дека има по нешто за секого на страницата. Во моментов има три главни пазари кои поддржуваат еСпорт, а многу други исто така се достапни за играње. 

Тие вклучуваат Overwatch, Counter-Strike: Global Offensive и League Of Legends. Можете да ставате облози за тоа кој ќе победи, а исто така се нудат неколку специјални облози и зголемени коефициенти.

Лига на легенди

Лига на легенди е мултиплеер онлајн битка арена видео игра развиена и објавена од Riot Games. Овој возбудлив настан е популарен кај обложувачите откако беше лансиран во 2009 година и продолжува да има активна заедница.

Контра-штрајк: Глобална офанзива

CS: ОДИ е видео игра со шутер во прво лице развиена од Hidden Path Entertainment и Valve Corporation. Ова е тактичка, мултиплеер игра која им овозможува на играчите да се вклучат во борба со пиштоли и гранати.

Надгледување

Надгледување е тимска шутерска видео игра развиена од Blizzard Entertainment. Насловот на овој настан доаѓа од можноста да се избере од низа херои со посебни вештини. Во моментов има дванаесет карти достапни за играње. Играта се покажува многу популарна кај гејмерите и обложувачите.

Дота 2

Дота 2 е мултиплеер онлајн битка арена игра развиена од Valve Corporation. Играта за бесплатна игра се покажа како неверојатно популарна кај коцкарите на еСпортови.

StarCraft II

StarCraft II е воена научна фантастика, стратешка видео игра во реално време, развиена и објавена од Blizzard Entertainment. Продолжението на оригиналниот Starcraft беше објавено во 2010 година. Конечната верзија на играта потоа беше објавена во 2016 година, по серија проширувања. Тоа е популарно место на каталогот за е-спортско обложување на Вилијам Хил откако казиното се навлезе во е-спортот.

Ракетна лига

Ракетна лига е автомобилска фудбалска видео игра развиена и објавена од Psyonix. Насловот на овој настан се однесува на борбените автомобили со ракетен погон што играчите ги користат во играта. Овој брз спортски наслов е неверојатно популарен кај коцкарите на еСпортот откако беше објавен во 2015 година.

Достапни се некои други опции за еСпорт, со поддржан широк спектар на типови обложувања. Тие вклучуваат Парлеи, Директни облози и Системски облози. Сепак, играчите можат да се обложуваат на вистинскиот победник на еСпорт настани користејќи ги овие опции. Пазарите за обложување во живо се достапни за некои игри кои им овозможуваат на гејмерите да се обложуваат додека се случува некој настан.

Вилијам Хил ги проширува пазарите за е-спортско обложување додека расте индустријата за казино и игри. Во денешно време, многу облози може да се стават во игра како во главните спортови како фудбалот и фудбалот.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонус
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Голф
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
William Hill Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick