William Hill - FAQ

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

FAQ

Најчесто поставувани прашања за е-спорт обложување во Вилијам Хил.

Каде можам да ги најдам најновите промо кодови на Вилијам Хил?

Можете да ја погледнете страницата со нивните промоции овде за да ги видите сите најсовремени понуди. Може да најдете и кодови за ваучери на форумите за игри, каде што ентузијастите ги објавуваат најновите зделки што ги нашле.

Што ми е потребно за да се пријавам?

Ќе ви биде побарано вашето име, датум на раѓање и информации за контакт пред да продолжите со регистрирање сметка во казиното Вилијам Хил. Можеби ќе треба да ја потврдите вашата возраст, локација и идентитет за да се осигурате дека не сте малолетни.

Дали има шанси да бидам баниран од страницата?

Ако се обидете да ги прекршите нивните услови, тогаш вашата сметка може да биде укината. Сепак, ова се случува само во екстремни случаи, и обично ќе ви бидат конфискувани сите ваши добивки.

Колку брзо се повлекува?

Откако ќе побарате повлекување, треба да ги добиете средствата на вашата сметка во рок од пет работни дена. Имајте на ум дека овој период може да биде подолг за време на празници или други исклучителни околности. Казиното ќе ве извести за ова преку е-пошта, па погледнете во вашето сандаче ако се прашувате што е задржувањето.

Може ли да користам PayPal за да ги повлечам парите?

Да, ова е една од опциите за плаќање што ги нуди страницата. Затоа, играчите на PayPal можат лесно да вчитаат средства и да се повлечат од нивните сметки. Сепак, играчите треба да ја верификуваат вашата сметка пред да можете да направите какви било повлекувања на овој начин, но тоа е погодно ако сакате брз пристап до вашите средства.

Како можам да се заштитам од измама?

Добра идеја е да проверите некои критики за казиното пред да се регистрирате. Ова ќе ви даде идеја за тоа што искусиле другите играчи и како се чувствувале за времето поминато со Вилијам Хил, вклучувајќи ги и сите проблеми што биле соодветно решени со поддршката.

Како да ја откажам мојата сметка?

За да ја затворите вашата сметка, треба директно да го контактирате тимот за поддршка на казиното. Тие се достапни преку телефон или преку е-пошта, па изберете кој метод најдобро ви одговара и тие ќе се погрижат за сè.

Дали е безбедно да ја користам мојата кредитна картичка?

Ова е прашање на личен избор, но играчите имаат различни опции да депонираат пари на нивната сметка во казино. Кредитните картички обично се најбрзиот начин, но некои луѓе претпочитаат е-паричници бидејќи нудат дополнителна заштита. Ограничувањата на депозитите зависат од тоа за каков тип на картичка се работи и дали трансакцијата е одобрена или не.

Како се рангира Вилијам Хил во однос на другите казина?

Ова казино се етаблира како едно од најголемите во индустријата, па затоа вреди да се провери. Играчите можат директно да ја посетат нивната страница за да ги видат сите игри што ги нудат и да прочитаат некои искрени критики од вистински клиенти. Ова ќе им даде подобра идеја за тоа што можете да очекувате пред да се регистрирате во казиното.

Кои се некои совети за казиното Вилијам Хил?

Секогаш е корисно да ги прочитате одредбите и условите на Вилијам Хил пред да играте некоја од нивните игри. Ова ќе помогне да се спречи каква било конфузија подоцна ако победите многу, но не можете веднаш да ги повлечете парите од наградата. Можете исто така да внимавате на тековните промоции, за да ги искористите сите подароци што може да се појават

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонус
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Голф
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
William Hill Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick