William Hill - Bonuses

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Bonuses

Бонусите се одличен начин да играте повеќе игри и да се забавувате во казино. Тие исто така може да се користат за аклиматизирање со нови игри без да се трошат вистински пари. Ова е најкорисно за новите играчи за обложување во казино и еСпорт.

На Вилијам Хил, овие бонуси им се нудат на сите што регистрираат сметка, депонираат пари и ставаат облог. Овие бонуси се многу дарежливи, така што страницата вреди да се придружите само за ова. Згора на ова, има многу други промоции, кои играчите често може да ги откупат додека продолжуваат да играат на страницата.

Бонус и депозит во казиното Вилијам Хил

На играчите им се советува да се најавуваат на нивната сметка секоја недела за да дознаат дали освоиле бесплатни вртења, враќање на готовина или некоја од другите понудени награди.

Првото нешто што треба да се забележи е дека сите нови играчи имаат право на добар бонус за регистрација. Бонусот варира во зависност од тоа која понуда ќе ја прифати. Може да биде и до 200 долари. Нема максимален износ на готовина, така што ова може да трае со месеци ако играчот е паметен во својата игра.

  • Бонус за добредојде: Казиното Вилијам Хил нуди 200% паричен натпревар со депозитите на новите играчи. Ова е за нови играчи кои регистрираат сметка, депонираат пари и го ставаат својот прв облог. Ова може да се откупи веднаш по регистрацијата и е идеално за луѓе кои сакаат да ја пробаат страницата пред да вложат дополнителни средства.
  • Бонус за депозит: За оние кои претпочитаат да се приклучат на страницата со мал депозит, понудата им дава 25% до 200 долари. Ова е достапно за депозити помеѓу 10 и 200 долари. Важно е да се напомене дека оваа понуда истекува по 30 дена. Новите играчи треба да го бараат тоа што е можно поскоро.
  • Бонус без депозит: Друг бонус е бонусот без депозит. Овој нуди десет бесплатни вртења на Starburst. Играчите треба и да се логираат за да го побараат тоа. Откако ќе се најавите, десетте бесплатни вртења се доделуваат автоматски.

Ова се главните бонуси на страницата. Сепак, тие секогаш по случаен избор создаваат нови бонуси за прослави. Овие бонуси често се менуваат бидејќи се наменети да ги задржат играчите активни. На пример, тие може да имаат неделен бонус како, на пример, бесплатни вртења во среда. Играчите кои не се активни на овој ден ги пропуштаат овие понуди. Има и специјални награди како роденденски бонуси и награди на одредени празници/сезони.

Процес на пријавување во казиното Вилијам Хил

Постојат два начини да започнете во казиното Вилијам Хил.

Првата опција е за играчи кои веќе имаат постоечка сметка со Вилијам Хил. Овие треба само да се логираат и да ги ажурираат нивните детали.

Оние кои никогаш не регистрирале сметка треба да креираат со помош на формуларот за регистрација. Од нив ќе се бара да внесат некои основни информации како име, адреса на е-пошта, земја на живеење, датум на раѓање и детали за плаќање.

Плаќањата може да се вршат со помош на Visa Cards, Mastercards, Maestro, Skrill, Pay Safe Card, Ukash, Neteller, Paysafecard, PayPal, WebMoney и Qiwi. Сите овие се доверливи методи за трансфер на пари, а повеќето се достапни ширум светот. Долговечноста на Вилијам Хил во индустријата му дава привлечност на казиното дури и на најголемите ракувачи со пари кои може да ги отфрлат малите казина.

Откако ќе се најави, играчот треба да кликне на големата икона „Играј сега“ на врвот на страницата за да започне. Ова ќе ги одведе до нов прозорец за да изберат во кој дел сакаат да играат - казино или спорт. Секоја од овие опции има подсекции како слотови, игри на маса, игри во живо, е-спортови итн.

Барање за бонус во казиното Вилијам Хил

Минималниот депозит потребен за какви било бонуси е 10 долари, што е пониско отколку на повеќето други сајтови. Ова го прави идеален за нови играчи кои имаат само мала сума за коцкање. Нема барања за обложување за бонусот за добредојде. Ова значи дека добивките заработени од овој бонус може да се повлечат без да потрошите многу повеќе на страницата. Ова е понуда која играчите можеби никогаш нема да ја најдат на која било друга веб-локација за обложување.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонус
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Голф
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
William Hill Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick