William Hill

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

Вилијам Хил е основан во 1934 година и отсекогаш бил водечки во индустријата за обложување. Отсекогаш ги нуди најдобрите платформи за обложување и во казино и во спортско обложување. Во текот на своето постоење, кралското семејство често повторно се измислува за да се вклопи во барањата за обложување/игри на денот.

Тоа беше меѓу првите традиционални куќи за игри што прифатија онлајн присуство. Продолжи да расте како што се развива просторот за онлајн игри. Секогаш додавајќи нови наслови и работејќи со најдобрите програмери, ова е куќа за игри во сопствена категорија.

Games

Казиното Вилијам Хил има широк спектар на опции за обложување достапни за еСпортови. Ова значи дека има по нешто за секого на страницата. Во моментов има три главни пазари кои поддржуваат еСпорт, а многу други исто така се достапни за играње. 

Тие вклучуваат Overwatch, Counter-Strike: Global Offensive и League Of Legends. Можете да ставате облози за тоа кој ќе победи, а исто така се нудат неколку специјални облози и зголемени коефициенти.

/william-hill/games/

Withdrawals

Повеќето повлекувања ќе бидат обработени во рок од пет дена по барањето. Ова значи дека гејмерите треба да имаат пристап до нивните средства во овој период. Дополнително, играчите можат да се повлечат на мобилен и таблет, за да можат да играат и да започнат од каде било.

Bonuses

Бонусите се одличен начин да играте повеќе игри и да се забавувате во казино. Тие исто така може да се користат за аклиматизирање со нови игри без да се трошат вистински пари. Ова е најкорисно за новите играчи за обложување во казино и еСпорт.

На Вилијам Хил, овие бонуси им се нудат на сите што регистрираат сметка, депонираат пари и ставаат облог. Овие бонуси се многу дарежливи, така што страницата вреди да се придружите само за ова. Згора на ова, има многу други промоции, кои играчите често може да ги откупат додека продолжуваат да играат на страницата.

Payments

Во казиното Вилијам Хил се прифатени различни опции за депозит. Тие ги вклучуваат сите најпопуларни опции за кредитни и дебитни картички, вклучувајќи ги Visa, MasterCard и многу повеќе. Играчите исто така можат да изберат да користат некои други начини на електронско плаќање. Повлекувањата се едноставни со оваа страница. 

Плаќањата се вршат директно на банкарската сметка на играчот. Ова значи дека играчите кои се обложуваат на еСпорт може да ги повлечат добивките кога сакаат.

Account

Вилијам Хил казиното има и процес на верификација што гејмерите треба да го завршат користејќи ги сите карактеристики на страницата. Ова вклучува проверка на начинот на плаќање, возраста, локацијата, идентитетот, па дури и адресата. Играчите можат да го направат тоа со испраќање различни форми на идентификација до одделот за услуги на клиентите. Откако играчот ќе го заврши овој чекор, сметката ќе биде подготвена за употреба.

Tips & Tricks

Експертските гејмери се потпираат на некои испробани техники за да се осигураат дека ќе го извлечат максимумот од нивното искуство. Иако обложувањето и коцкањето се игри на среќа, овие техники им помагаат на играчите да останат на ниво без разлика дали победуваат или губат.

Тоа им помага на играчите прво да се запознаат со сите карактеристики на страницата за да знаат како да ги играат различните игри што се нудат. За нови игри како е-спорт, играчите треба да ги научат правилата за играње. Тие им овозможуваат да направат подобар избор на пазарите за обложување за искористување.

Responsible Gaming

Добро е да внимавате на наплив на адреналин, но запомнете дека може да биде прилично опасно и зависно ако некој дозволи да излезе од контрола.

Би помогнало ако се разгледаат и обврските или обврските што може да ги имаат пред да склучат договор со казиното. Ако некој е сигурен дека сè е во ред помеѓу нив и нивната омилена страница за коцкање, тогаш нема причина зошто не може веднаш да почне да игра.

Support

Едноставно е да се контактирате со претставници за услуги на клиентите преку е-пошта или по телефон. Има и функција за разговор во живо која работи 24/7. Играчите можат да ги најдат повеќето потребни информации на страницата, вклучувајќи го и делот ЧПП и како да ги променат нивните детали.

Deposits

Депонирањето во казиното Вилијам Хил е неверојатно едноставно користејќи ги следните чекори:

  • Оди до www.williamhillcasino.com
  • Кликнете на „Приклучи се сега“
  • Внесете мобилен број, поштенски број и адреса на е-пошта
  • Прочитајте ги одредбите и условите, а потоа штиклирајте го полето пред „Имам 16 години или повеќе“
  • Скролувајте надолу до „Код на купонот“ и внесете го бонус кодот „NB50“.
  • Кликнете на „Продолжи“ за да ве однесете на следната страница.
  • Изберете начин на плаќање од списокот, а потоа кликнете продолжи. Забелешка: ќе ви треба достапен начин на плаќање за овој чекор.
  • Внесете ги деталите за вашата картичка и направете депозит. Забелешка: ќе треба да ја имате достапна картичката за да го внесете ова.
  • Откако ќе бидете задоволни со вашиот депозит, кликнете „Продолжи“. Забелешка: Можете да проверите дополнителни детали за тоа како да депонирате во казиното Вилијам Хил овде.

Security

Казиното Вилијам Хил има безбедна и сигурна средина за гејмерите да уживаат во казино игрите од каде било. Веб-страницата користи 128-битен софтвер за шифрирање податоци за да ги заштити сите информации што се пренесуваат. 

Воведени се безбедносни проверки, што значи дека гејмерите можат да бидат сигурни дека нивните лични податоци секогаш ќе останат заштитени додека ја користат веб-локацијата. Дополнително, постои гаранција за измама и гаранција за игри за да бидете сигурни дека играчите се заштитени секогаш кога играат.

FAQ

Најчесто поставувани прашања за е-спорт обложување во Вилијам Хил.

Total score9.0

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонус
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Голф
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick