VBET рецензија за кладилници

Age Limit
VBET
VBET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

VBET

Основана во 2003 година, VBET, порано наречена Vivarobet, е бренд со седиште во Ерменија, кој поседува 190 плус обложувалници. До 2008 година, обложувалницата за eSports започна со онлајн обложувалници. Со опциите за повеќекратно гледање, европската спортска книшка им нуди на обложувачите конкурентни поволности, кои го подобруваат искуството со обложување.

Како официјален партнер за обложување на Монако, VBET е добро почитувана и воспоставена еСпортска обложувалница која има повеќе од 40 провајдери на софтвер и илјадници игри. Неговиот пренос во живо не покрива големи турнири и настани, но обезбедува дневен пристап до повеќе од 1.000 натпревари.

Со 7/10 рејтинг на веб-локација Esport Ranker, VBET е доверлив провајдер за онлајн обложување за еСпорт. Лиценцирано од Комисијата за коцкање на ОК, лиценца број 44662 и регулаторите на Курасао, лиценца број 5536/JAZ, веб-страницата е отворена за глобални клиенти. VBET е блокиран во одредени земји. Сепак, страницата привлекува меѓународна публика преку обезбедување поврзани регионални веб-страници кои се грижат за локалните обложувачи. Под регионална лиценца, страницата е насочена кон француските ентузијасти за еСпорт. Дополнително, германската веб-страница се грижи за играчите во таа земја.

Со своето уникатно и визуелно пријатно онлајн присуство, VBET се истакнува на пазарот за онлајн обложување еСпорт. Сопственикот на Radon BV Casinos и актуелниот извршен директор на платформата, Виген Бадалијан, обезбедуваат услуга која продолжува да добива севкупни позитивни онлајн критики.

Е-спорт понудени во VBET

За новите клиенти, процесот на пријавување VBET е лесен за навигација. Едноставно пристапете до страницата за регистрација за да ги внесете бараните информации. Потврдете ја сметката преку е-пошта и направете депозит за да се обложите на видео игри. Со прифаќање на бонус за добредојде, играчот може да ја испроба веб-локацијата пред да се обложи со депонирани пари. Сепак, барањата за обложување често се применуваат за добредојдени бонус поволности.

Во VBET, играчите мора да се обложуваат 30 пати за бонус од 10 долари пред да побараат исплата. Покрај тоа, клиентот има само 15 дена да го заврши условот за обложување од денот кога е прифатен бонусот. Обезбедувајќи можности за обложување за неколку натпревари за видео игри, веб-страницата прикажува настани со некои од следните наслови за еСпортови.

Starcraft II

StarCraft II ја доловува имагинацијата на светската публика. Нејзината воена научно-фантастична позадина прикажува борба за доминација помеѓу измислените раси на StarCraft. Blizzard Entertainment го создаде проектот, кој има три рати, фокусирајќи се на три различни трки во имагинарната иднина.

Дота 2

Со виртуелна арена, Дота 2 во битките има спротивставени тимови. Секој играч контролира лик „херој“ со силни овластувања за напад на непријателот и одбрана на базата. Играчот против борбата против играч одредува кој тим ќе се покаже како победник со уништување на Античка на непријателот, голема структура во оперативната база на противничкиот тим.

Плаќања во VBET

VBET нуди неколку воспоставени начини на плаќање за обложување со видео игри. За време на регистрацијата, сопственикот на сметката може да избере од дигитални паричници, банкарски трансфери, дебитни/кредитни картички и други опции за финансирање сметка. Обезбедувањето пристап до моќни финансиски брендови како што се Visa, MasterCard, Neteller и Skrill и помага на платформата да користи безбедни трансфери на пари за да ги финансира своите онлајн обложувања за еИгри.

Овие популарни опции за трансфер на средства обезбедуваат брзо достапни депозити на сметката. Со избирање на достапна валута по избор, играчот може да се обложи со парите што ги користи секојдневно за обложување со видео игри. Временските рамки за повлекување може да се разликуваат во зависност од видот на начинот на плаќање што играчот го избира.

Дигиталните паричници им обезбедуваат на играчите опции за инстант депозит за обложување на еСпорт. Другите методи за повлекување може да потраат подолго. Времето на повлекување исто така се разликува во зависност од платформата за плаќање. На пример, достапноста на средствата од банкарски трансфер се потпира исклучиво на изборот на финансиска институција на сопственикот на сметката. Додека VBET започнува брзо да ги обработува плаќањата за да ги повлече средствата од обложување на еСпорт, банката одлучува кога средствата ќе бидат достапни на корисникот.

Кредитните картички се широко користен метод за депонирање средства на онлајн сметки за спортски книги. И Visa и MasterCard овозможуваат брзи трансакции за милијарди клиенти дневно. Со овие доверливи методи, депонирањето и повлекувањето средства е едноставно како внесување на бројот на картичката и притискање на копчето за поднесување.

Какви бонуси нуди VBET?

Стимулацијата за добредојде од три дела на VBET вклучува 100 проценти совпаѓање до 100 евра за првиот депозит. Вториот депозит е совпаѓање од 50 проценти до 150 евра, а третиот бонус за депозит им нуди на клиентите депозит од 125 проценти до 250 евра.

Сепак, како и повеќето веб-локации за обложување еСпорт од највисоко ниво, бонусот за добредојде на VBET е само почеток на неколку стимулации што ги нуди страницата за подобрување на искуството за обложување еСпорт. Со обемни промоции и промо кодови, понудите на VBET се конкурентни во индустријата. Од бонуси до промоции, платформата успева да привлече нови и повратни гејмери.

Барања за обложување

Паричните бонуси доаѓаат и со барања за обложување. Од витално значење за играчите е да ги прочитаат условите на веб-страницата пред да побараат бонус. Проверувањето на коефициентите за обложување еСпорт е исто така мудро пред да се обложувате. Во VBET, од играчот се бара да обложи одредена сума пари во одредена временска рамка пред да повлече средства. Овие ограничувања се поврзани со бонуси, вклучувајќи го и бонус за добредојде и бонус за повторно вчитување на платформата.

Иако не постои програма за лојалност, играчите кои продолжуваат да се обложуваат може да добијат бонуси специфични за софтверот, кои се интегрирани во искуството за обложување. Провајдерите на софтвер создаваат џекпот, бонуси и стимулации за играчите кои продолжуваат да обложуваат средства. За онлајн обложување еСпорт, играчите добиваат бонуси директно од страницата за обложување или во рамките на одредено искуство во игра.

Зошто да се обложувате во VBET?

VBET има добра репутација со позитивни онлајн критики. По години снабдување со еСпорт обложување и други опции за коцкање за европските компании, платформата продолжува да расте. Иако онлајн-страницата за обложување еСпорт се фокусира на играчи во Европа, платформата е отворена за други играчи кои не се ограничени со одредени закони на земјата.

Паметната имплементација на бонус програмите привлекува нови играчи за обложување во VBET секојдневно. Неговиот бонус за добредојде без ризик не бара ентузијаст за еСпорт да се обложува со лични средства. Сепак, постојат ограничувања. За да ги повлече добивките, играчот мора да обложи лични средства, кои ги депонира на неговата VBET сметка.

Како платформа за еСпорт која е лиценцирана на повеќе локации, спортската книшка ја одржува својата лиценца со тоа што останува во чекор со прописите и барањата за лиценцирање кои се развиваат. Всушност, повеќето лиценцирани спортски книги им даваат на корисниците изјава со која обезбедуваат операторите да се обврзат на одговорно коцкање. Како лиценцирана спортска книшка во ОК, VBET мора да се придржува до строгите обврски за одговорно коцкање.

Едноставно е да се приклучите на онлајн заедницата за обложување VBET. Брзата регистрација нуди лесен пристап до брзо обложување на видео игри. Едноставно одговорете на неколку прашања за да ја потврдите сметката, да депонирате средства и да пристапите до огромната библиотека на натпревари со популарни наслови за еСпортови.

Total score7.0

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грузиски
Ерменски
Кинески
Корејски
Португалски
Руски
Турски
Украински
Фарси
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонус
ДржавиДржави (10)
Аргентина
Бразил
Гана
Индија
Малезија
Обединето Кралство
Перу
Турција
Украина
Чиле
ИгриИгри (51)
Live Bet on Poker
Baccarat AGQ Vegas
CS:GODota 2
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Mega Wheel
MMA
Pai Gow
Rainbow Six SiegeRocket League
Soiree Blackjack
StarCraft 2Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Зимски спортови
Кено
Кошарка
Крепс
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Рулет
Сик Бо
Сквош
Слотови
Снукер
Стреличарство
Телевизија
Тенис
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Curacao
Malta Gaming Authority
National Gambling Authority of France
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (68)
ATM
Accent Pay
AirPay
ApcoPay
AstroPay
AstroPay Direct
Banco do Brasil
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Bill Payment
Bradesco
CAIXA
Cashlib
Credit Cards
Crypto
Cubits
Debit Card
EPRO
EasyPay
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Fast Bank Transfer
Hipay
Interac
Jeton
Moneta
MoneySafe
MuchBetter
Multibanco
Neteller
OKPay
Otopay
Pago efectivo
Papaya Card
Pay2
Pay4Fun
PayKasa
PayKwik
PayPal
PayU
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Pix
Prepaid Cards
PugglePay
QIWI
Santander
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
SticPay
Swedbank
Ticket Premium
Todito Cash
Transferencia Bancaria Local
Triopay
TrustPay
UPayCard
UnionPay
Visa
Voucher
WeChat Pay
WebMoney
Yandex Money
dotpay
ePay
СофтверСофтвер (37)
1x2Gaming
Betconstruct
Betsoft
Booming Games
Casino Technology
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Eye Motion
Ezugi
GameArt
Genesis Gaming
Genii
Habanero
Iron Dog Studios
Join Games
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Playson
Pragmatic Play
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Spigo
Tom Horn Gaming
Wazdan
World Match
ZEUS PLAY
iSoftBet