Unibet - Games

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Games

Unibet го следеше трендот и додаде многу е-спортови во каталогот на веб-страницата. Потребно е време да се најдат такви игри на страницата, а сè уште е потребно повеќе учење за многу аматери кои се нови во овој тип на обложување. Сепак, Unibet направи одлична работа за создавање конкурентни игри со широк опсег на облози. 

Пазарот за е-спорт е мал и полека добива на сила на многу места ширум светот.

Најомилени еСпортови во Unibet

Некои од најдобрите е-спортски игри вклучуваат Counter-Strike: GO, Dota2, League of Legends и Starcraft 2. Сите страници имаат различни типови на игри и турнири. Исто така, постојат многу различни опции за обложување, како што се облозите со парични облози, поен распони или облози со пари. Други облози вклучуваат први убиства, повеќето убиства и други начини да се обидете да добиете победа. Ова е само вкус на уникатното достапно обложување. Еве неколку од игрите што ги нуди Unibet;

CS: GO

CS: ОДИ е шутер од прво лице создаден во 2012 година. Играчите треба да победуваат на боиштата против други тимови со оружје и стратегија. Секој тим има околу пет играчи и се приклучува на битка или турнир за готовина и облози. Некои различни турнири овде вклучуваат DreamHack Open, ESEA Premier и многу повеќе. Може да се обложите на првите убиства, повеќето убиства, предмети и многу повеќе.

Лига на легенди

Смеење на глас е уште еден омилен мултиплеер во амбиент на стара војна. Играчите мора да уништат друга армија за да победат. Таа е многу популарна игра и има многу турнири како LPL Spring и многу други. Постојат многу начини за обложување на оваа страница и вклучува парични линии, победници на натпревари и други облози.

StarCraft II

StarCraft II е стратешка игра поставена во иднина. Играта може да ја играат до осум играчи, а играчите се обидуваат да ги уништат другите за да преживеат или да ја добијат играта. Нападот и одбраната се важни начини за победа во овие еспортски игри. Популарните турнири вклучуваат. TeamLiquid, StarLeague и други турнири. Луѓето можат да се обложуваат на Moneyline, победници на натпревари и прво да ги убијат облозите.

Дота 2

Ова е уште еден тип на MOBA видео игра направена за размена на повеќе играчи помеѓу два тима од околу пет играчи. Дота 2 has е одлична игра која стана популарна на глобално ниво поради нејзината возбуда и купиштата парични награди. Турнирите вклучуваат DOTA Pro Circuit, Epic League сезона 3 и повеќе турнири. Има уште една шанса да се обложите на победникот на натпреварот и многу повеќе.

Некои други типови на обложување може да вклучуваат победник на кругот Пистол, победник на мапа, тимови, играчи со најмногу победи, точни резултати и многу повеќе. Ова може да се промени во зависност од играта, затоа проверете ја страницата за повеќе информации за обложување.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (17)
Англиски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Италијански
Литвански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни облозиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (16)
Latvian lati
Lithuanian litai
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Унгарски форинти
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (14)
Австралија
Белгија
Германија
Грција
Данска
Италија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Романија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (55)
Azuree Blackjack
CS:GODota 2
Dragon Tiger
French Roulette Gold
Greyhounds
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
UFC
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrill
Swish
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Kindred Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick