Unibet рецензија за кладилници - FAQ

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score9.0
Добрите
+ Доверлив од 1997 година
+ Легендарна спортска книга
+ Наградувано казино

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (17)
Англиски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Италијански
Литвански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни облозиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (16)
Latvian lati
Lithuanian litai
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Унгарски форинти
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (14)
Австралија
Белгија
Германија
Грција
Данска
Италија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Романија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (55)
Azuree Blackjack
CS:GODota 2
Dragon Tiger
French Roulette Gold
Greyhounds
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
UFC
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (12)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Kansspel Commissie
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrill
Swish
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Kindred Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick

FAQ

Кои се најчесто поставуваните прашања за е-спорт обложување во Unibet? Најдете ги одговорите на овие прашања овде.

Колку време е потребно за да се направат депозити или да се подигнат пари?

Депозитите и повлекувањата зависат од начинот на плаќање и од тоа каде се наоѓа Unibet ширум светот. Депозитите обично се брзи и поминуваат во рок од неколку минути. Повлекувањата зависат од верификацијата на луѓето на секоја локација. Може да поминат неколку дена. Сепак, ригорозната проверка е од суштинско значење за спречување на измами и други непожелни активности.

Каков тип на облози можат да прават коцкарите?

Облозите вклучуваат први убиства, најмногу убиства, ставки, парична линија, победници на натпревари, победник на рунда со пиштол, победник на картата, тимови, играчи со најмногу победи, точни резултати и многу повеќе. Обложувањето на е-спорт е сосема нов и уникатен начин да се игра. Ова е добра причина да го проверите. Тоа е свежо и нешто што ќе биде невообичаено за многу долгорочни играчи навикнати на вообичаените казино игри или спортско обложување.

Кога ќе се појават повеќе е-спортски игри?

Се чини дека повеќето веб-локации за обложување со е-спорт имаат слични типови на игри. Многу зависи од креаторите и од популарноста на новите игри. Unibet треба да се погрижи секоја нова игра да биде профитабилен потфат. Ова значи дека повеќе еСпортови се на пат, но тоа мора да биде и економично и фер за играчите и за Unibet. И на крај, во игрите мора да ужива широка публика, а добрите игри веројатно нема да влезат на страницата.

Зошто треба да му се верува на Unibet?

Unibet нема да работи без соодветна лиценца и сериозно ја сфаќа безбедноста на играчите. Тоа е законска обврска што тие секогаш се придржуваат. Тие користат (SSL) шифрирање и најновиот процес на автентикација за проверка на играчите. Понатаму, Unibet доби многу поволни критики на страниците и продолжува да биде познат како доверлив сајт за обложување.

На кој е-спорт можам да се обложувам?

Игрите вклучуваат Counter-Strike: GO, Dota2, League of Legends и Starcraft 2. Другите игри честопати кратко се појавуваат на страницата. Има низа различни работи на кои може да се обложувате, како што се турнирите.

Кој може да игра е-спорт со Unibet?

Секој над 18 години или 21 година може да игра е-спорт со Unibet. Играчите исто така треба да имаат адреса на е-пошта, идентификација и други основни информации за да се регистрираат. Новите играчи, исто така, ќе треба да имаат еден од начините на плаќање наведен на веб-страницата. Играчите со сериозни проблеми со коцкањето треба да се воздржат од страницата.

Каде можат играчите од САД да пристапат до Unibet?

Само одредени држави дозволуваат обложување во Unibet во САД Тие вклучуваат Њу Џерси, Пенсилванија, Индијана и Вирџинија. Постојат гласини дека некои други држави покажуваат интерес за Unibet. Во иднина, пристапот до Unibet може да стане уште поголем во САД.

Кои начини на плаќање се достапни?

Методите специфични за државата вклучуваат припејд картички, PayNearMe, кредитни и дебитни картички. Контактирајте со поддршката за корисници за повеќе информации за тоа кој начин на плаќање е соодветен. Секоја локација е малку поинаква. Сепак, Unibet гарантира дека користат доверливи начини на плаќање.

Дали има добра поддршка?

Unibet им обезбедува поддршка на своите клиенти преку разговор во живо, телефонски повици и е-пошта. Веб-страницата ја обезбедува оваа услуга за нејзините клиенти да можат да искусат одлична услуга и безбедност на клиентите. Поддршката за корисници им помага на клиентите да се регистрираат, да решаваат проблеми со плаќањето, проблеми со најавување и да подигнат пари од онлајн сметка, меѓу другото.

Дали Unibet ќе има повеќе е-спортови во иднина?

Во Unibet има широк спектар на опции за е-спорт обложување. Игрите вклучуваат Counter-Strike:GO, Dota2, League of Legends и Starcraft 2. Другите игри честопати се појавуваат кратко на страницата. Игри како World of Warcraft, Hearthstone и Call of Duty исто така се појавуваат во Unibet. FIFA, Street Fighter и Dragon Ball FighterZ се исто така достапни во одредени периоди. Проверете на страницата на Unibet за да видите што се нуди.

Дали може да се депонира криптовалута?

Нема индикации дека Unibet ќе прифати криптовалути во овој момент. Играчите кои сакаат да користат криптовалути ќе треба да бараат друг начин на плаќање на страницата Unibet. Сепак, никој не може да ја исклучи можноста страницата да го прифати крипто во иднина.