Unibet Преглед на еСпортско обложување 2024 - FAQ

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус за добредојде 100% до 100 евра
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Доверлив од 1997 година
Легендарна спортска книга
Наградувано казино
Unibet is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Кои се најчесто поставуваните прашања за е-спорт обложување во Unibet? Најдете ги одговорите на овие прашања овде.

Колку време е потребно за да се направат депозити или да се подигнат пари?

Депозитите и повлекувањата зависат од начинот на плаќање и од тоа каде се наоѓа Unibet ширум светот. Депозитите обично се брзи и поминуваат во рок од неколку минути. Повлекувањата зависат од верификацијата на луѓето на секоја локација. Може да поминат неколку дена. Сепак, ригорозната проверка е од суштинско значење за спречување на измами и други непожелни активности.

Каков тип на облози можат да прават коцкарите?

Облозите вклучуваат први убиства, најмногу убиства, ставки, парична линија, победници на натпревари, победник на рунда со пиштол, победник на картата, тимови, играчи со најмногу победи, точни резултати и многу повеќе. Обложувањето на е-спорт е сосема нов и уникатен начин да се игра. Ова е добра причина да го проверите. Тоа е свежо и нешто што ќе биде невообичаено за многу долгорочни играчи навикнати на вообичаените казино игри или спортско обложување.

Кога ќе се појават повеќе е-спортски игри?

Се чини дека повеќето веб-локации за обложување со е-спорт имаат слични типови на игри. Многу зависи од креаторите и од популарноста на новите игри. Unibet треба да се погрижи секоја нова игра да биде профитабилен потфат. Ова значи дека повеќе еСпортови се на пат, но тоа мора да биде и економично и фер за играчите и за Unibet. И на крај, во игрите мора да ужива широка публика, а добрите игри веројатно нема да влезат на страницата.

Зошто треба да му се верува на Unibet?

Unibet нема да работи без соодветна лиценца и сериозно ја сфаќа безбедноста на играчите. Тоа е законска обврска што тие секогаш се придржуваат. Тие користат (SSL) шифрирање и најновиот процес на автентикација за проверка на играчите. Понатаму, Unibet доби многу поволни критики на страниците и продолжува да биде познат како доверлив сајт за обложување.

На кој е-спорт можам да се обложувам?

Игрите вклучуваат Counter-Strike: GO, Dota2, League of Legends и Starcraft 2. Другите игри честопати кратко се појавуваат на страницата. Има низа различни работи на кои може да се обложувате, како што се турнирите.

Кој може да игра е-спорт со Unibet?

Секој над 18 години или 21 година може да игра е-спорт со Unibet. Играчите исто така треба да имаат адреса на е-пошта, идентификација и други основни информации за да се регистрираат. Новите играчи, исто така, ќе треба да имаат еден од начините на плаќање наведен на веб-страницата. Играчите со сериозни проблеми со коцкањето треба да се воздржат од страницата.

Каде можат играчите од САД да пристапат до Unibet?

Само одредени држави дозволуваат обложување во Unibet во САД Тие вклучуваат Њу Џерси, Пенсилванија, Индијана и Вирџинија. Постојат гласини дека некои други држави покажуваат интерес за Unibet. Во иднина, пристапот до Unibet може да стане уште поголем во САД.

Кои начини на плаќање се достапни?

Методите специфични за државата вклучуваат припејд картички, PayNearMe, кредитни и дебитни картички. Контактирајте со поддршката за корисници за повеќе информации за тоа кој начин на плаќање е соодветен. Секоја локација е малку поинаква. Сепак, Unibet гарантира дека користат доверливи начини на плаќање.

Дали има добра поддршка?

Unibet им обезбедува поддршка на своите клиенти преку разговор во живо, телефонски повици и е-пошта. Веб-страницата ја обезбедува оваа услуга за нејзините клиенти да можат да искусат одлична услуга и безбедност на клиентите. Поддршката за корисници им помага на клиентите да се регистрираат, да решаваат проблеми со плаќањето, проблеми со најавување и да подигнат пари од онлајн сметка, меѓу другото.

Дали Unibet ќе има повеќе е-спортови во иднина?

Во Unibet има широк спектар на опции за е-спорт обложување. Игрите вклучуваат Counter-Strike:GO, Dota2, League of Legends и Starcraft 2. Другите игри честопати се појавуваат кратко на страницата. Игри како World of Warcraft, Hearthstone и Call of Duty исто така се појавуваат во Unibet. FIFA, Street Fighter и Dragon Ball FighterZ се исто така достапни во одредени периоди. Проверете на страницата на Unibet за да видите што се нуди.

Дали може да се депонира криптовалута?

Нема индикации дека Unibet ќе прифати криптовалути во овој момент. Играчите кои сакаат да користат криптовалути ќе треба да бараат друг начин на плаќање на страницата Unibet. Сепак, никој не може да ја исклучи можноста страницата да го прифати крипто во иднина.