Unibet - Bonuses

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Bonuses

Unibet е добро познат по своите бонуси и промоции, кои се или специфични за спорт или за општи подобри. Играчите треба да внимаваат на шифрите што се бараат низ целата мрежа. Овие кодови активираат бонуси и промоции. 

Бонусите доаѓаат во форма на бонуси за депозит, бонуси за враќање на готовина и многу повеќе. Тие се засноваат на различни видови обложување како спорт, покер, па дури и е-спорт. Редовно проверувајте ги промоциите и бонусите и запомнете дека Unibet има информации специфични за земјата и државата под нивните картички за бонуси

Еспортски бонуси и депозити во Unibet

Казиното Unibet нема глупости бонус за добредојде што зависи од локацијата на играчот. Корисниците добиваат бонус пари врз основа на износот депониран на првиот депозит. Бонусите зависат од земјата или областа на државите како Њу Џерси, Пенсилванија и Вирџинија. Сите тие нудат различни суми за бонусот за добредојде и други промоции. Невозможно е да се даде точен бонус за добредојде за САД бидејќи се применуваат бонуси специфични за областа.

Повеќето нови играчи добиваат бонус за добредојде, кој обично е усогласен 100% само за креирање сметка и депонирање средства. Други бонуси вклучуваат бонуси за повторно вчитување кои наградуваат средства за повеќе депозити. Облозите на „Moneyline“ даваат поттик за повеќе добивки и бонуси за пари, кои исто така додаваат процент на облогот. Повремено се појавуваат и специфични бонуси за е-спорт.

Процес на пријавување во Unibet

Корисниците мора да се регистрираат и да создадат сметка за да активираат бонус код за добредојде. Играчите исто така треба да одат на веб-страницата на Unibet и да кликнат на копчето „Регистрирај се“ или „Приклучи се“. Следете го процесот, пополнете лични податоци и креирајте корисничко име и лозинка. Внесете го бонусниот код на Unibet и потоа направете депозит за бонус и потврдете ја адресата на е-пошта. Контактирајте со службата за корисници преку е-пошта, разговор во живо и телефон за повеќе информации за пријавувањето.

Барања за бонус во Unibet

Барањата за бонуси се разликуваат на веб-локациите на Unibet. Пример за бонус започнува со промотивен код за да добиете бонус за казино од 10 долари плус 100% совпаѓање на прв депозит до 500 долари. Се применува обложување како што е барањето за превртување и датум на истекување. Бонусите имаат минимални и максимални износи што може да се доделат.

Задолжително прочитајте ги одредбите и условите на Unibet бонусот пред да го активирате бонусот. Барањата за обложување може да бидат извор на фрустрација за многу неинформирани играчи, затоа бидете внимателни

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (17)
Англиски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Италијански
Литвански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни облозиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (16)
Latvian lati
Lithuanian litai
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Унгарски форинти
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (14)
Австралија
Белгија
Германија
Грција
Данска
Италија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Романија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (55)
Azuree Blackjack
CS:GODota 2
Dragon Tiger
French Roulette Gold
Greyhounds
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
UFC
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrill
Swish
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Kindred Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick