Unibet - Account

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Account

Поставувањето сметка на Unibet е брзо и едноставно. Може да се постави преку лаптоп или мобилен телефон за неколку минути. Кога сметката е поставена, играчот може да пристапи до е-спорт преку кој било од тие уреди. Поставувањето на сметката е како што следува;

Прво, играчот ќе оди на почетната страница на Unibet и ќе го избере копчето за приклучување. Копчето ќе го води новиот играч кон неколку чекори. Првиот чекор е да внесете валидна адреса за е-пошта и да ја потврдите. Потоа пополнете го името и презимето, телефонскиот број, физичката адреса, локацијата и други информации.

Откако ќе се завршат тие чекори, играчот ќе треба да се најави користејќи го дадениот код. По успешното најавување, играчот ќе ги додаде деталите за банката и ќе направи депозит, кој ќе биде впишан на неговата сметка, за да може играчот целосно да учествува во онлајн игрите.

Не е тешко да се постави сметка бидејќи чекорите се малку и директни. Играчот треба да обезбеди лични информации, кои вклучуваат име, адреса и име на државата. Исто така, играчот треба да обезбеди активен телефонски број, е-пошта, лична карта и детали за банкарска сметка или картичка за депозитот. Бонус за добредојде обично следи по креирањето сметка.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (17)
Англиски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Италијански
Литвански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни облозиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (16)
Latvian lati
Lithuanian litai
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Унгарски форинти
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (14)
Австралија
Белгија
Германија
Грција
Данска
Италија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Романија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (55)
Azuree Blackjack
CS:GODota 2
Dragon Tiger
French Roulette Gold
Greyhounds
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
UFC
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrill
Swish
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Kindred Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick