Unibet - About

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Unibet е основан во 1997 година и брзо стана еден од најголемите играчи за онлајн обложување. Стекна репутација за спортско обложување и ги прошири своите операции на казино игри, покер, игри на маса и сега е-спорт. 

Компанијата, исто така, создаде одлични бонуси и услуги за клиентите, со што стана еден од најдоверливите брендови. Сепак, тоа не е сè, бидејќи компанијата има солиден безбедносен софтвер и протоколи за заштита на своите играчи. Како резултат на репутацијата на Unibet, илјадници клиенти од целиот свет користат различни валути и јазици за да играат е-спорт и други игри секојдневно.

Основач и историја на Unibet е-спорт

Седиштето на компанијата се наоѓа во Малта и многу други места низ светот. Казиното е исто така во сопственост и управувано од Unibet Gaming Network и е лиценцирана од страна на Орган за игри на среќа на Малта. Лиценците исто така зависат од други земји или држави во кои работи компанијата.

Што значи ова за играчите? Unibet сериозно ги следи правилата и прописите како што е пропишано со лиценцата. Ги зема поплаките и грижите на играчите и се обидува да ги реши бидејќи е во професионален и правен интерес на компанијата да се придржува до лиценцата.

Unibet esports има глобален досег

Угледот и популарноста на Unibet значат дека компанијата ги проширила своите обложувалници на американскиот пазар за онлајн обложување. Сепак, типовите на обложување и бонуси зависат од државата во која Unibet нуди е-спорт и други видови игри.

Unibet доживеа успех досега во одредени држави и расте во популарност. Компанијата има вообичаени елегантни веб-страници за обложување, апликации, ефикасни депозити и методи за повлекување. Ова е без оглед на локацијата.

Популарноста на Unibet

Најпопуларните спортови за обложување вклучуваат фудбал, тенис, ММА, МЛБ и многу повеќе. Еспортот исто така полека добива на сила, но не е најдобар изведувач. Поновиот статус на овој тип на обложување сè уште е во голема мера непознат за многу подобри, а има уште многу знаење што треба да се сподели со новите корисници.

Многу можности за еСпорт

Играчите имаат и фантастична можност да направат депозит во Unibet и да се запознаат со нивниот избор на е-спортови. Некои од игрите вклучуваат Counter-Strike: GO, Dota2, League of Legends и Starcraft 2. Играчите не само што можат да играат или да се обложуваат на најновите трендови во игрите, туку добиваат и бонус за добредојде за пријавување и уплата на Unibet .

Обложувањето за е-спорт е различно од обложувањето спорт и казино. На пример, не постои прв штрајк залог кај овие типови облози. Ова значи дека е потребна поинаква стратегија за обид за банкроти и заработка.

Доверливи начини на плаќање за обложување е-спорт

Unibet користи конвенционално начини за плаќање за депозити и повлекувања. Тие поддржуваат VIsa, Mastercard, PayPal, PayNearMe, припејд картички и банкарски трансфери. Компанијата, исто така, одлучи да не истражува во светот на криптовалутите, а тоа може да одложи некои клиенти.

Можеби ќе има промени на ова некогаш во иднина, но нема индикации за тоа во моментот (од 2021 година). Основните начини на плаќање за користење картички и е-паричници сè уште ги покриваат повеќето играчи кои сакаат да се вклучат во е-спортот.

Зошто да се обложувате во Unibet?

Unibet овозможи бројни опции за плаќање за лаптоп и мобилни корисници. Играчите можат лесно да прават депозити и повлекувања следејќи ги упатствата соодветно. Начините на плаќање мора да бидат поддржани од Unibet и да бидат испратени преку онлајн банкарство и други методи.

Играчот треба да има сметка или од начини на плаќање што поддржуваат меѓународни граници. Доделете го ова значи безбедна и безбедна локација за депонирање пари и играње без премногу проблеми.

Откако играчот ќе има сметка, тогаш трансферот на средства може да се изврши веднаш на индивидуална сметка на Unibet. На играчите може да им се помогне и во благајната со барање онлајн банкарски трансфер. Од играчот ќе се бара да ја внесе својата банкарска идентификација и лозинка за да ја заврши трансакцијата. Секогаш кога ќе се одобрат депозитите, играчите ќе добиваат е-пошта за потврда и референтни броеви.

Иако Unibet бавно ја презема криптовалутата, има доволно начини на плаќање за да ги задржи играчите да се враќаат за лесно и пријатно искуство.

Добрите и лошите страни со Unibet

Добрите

  • Навигацијата и дизајнот на страниците се привлечни, чисти и лесни за користење. Има многу игри, а опциите за обложување се прикажани јасно на горниот дел од екранот.
  • Еспортот е лесен за пристап со само неколку кликања, а има и добар избор на наслови за е-спорт и варијации на обложување. Unibet бара да ги ажурира насловите или редовно да додава повеќе во каталогот.
  • Огромен асортиман на опции за обложување за е-спорт вклучува победник на рундата со пиштол, победник на карти, тимови, играчи со најмногу победи, точни резултати, облози во парцела, размери на поени или облози со пари. Други облози вклучуваат први убиства, повеќето убиства и многу повеќе.
  • Unibet се нуди во држави како Њу Џерси, Пенсилванија, Аризона и други држави. Рано е за Unibet во САД, така што тие ќе продолжат да се прошируваат.
  • Услугата за клиенти е брза и ефикасна. Може да се контактира со Unibet преку разговор во живо, телефон и е-пошта. Тоа значи погодност за сите играчи без разлика на нивните индивидуални потреби.
  • Постои едноставна апликација која нуди многу исти игри како игрите за компјутер. Користете е-спорт на апликацијата и многу повеќе. Внимавајте на сите исти бонуси и промоции.
  • Има атрактивен бонус за добредојде со 100% депозит за натпревар и други промоции.

Конс

  • Нема криптовалута како начин на плаќање
  • Повлекувањето може да биде бавно до 5 дена
  • Имаше извештаи за бавна услуга на клиентите

Достапно на мобилни и лаптопи

На Unibet може да се пристапи на мобилни уреди од апликацијата или веб-страницата, а играчите имаат можност да играат во секое време од денот и на различни локации. Unibet е дизајниран едноставно и навигацијата е лесна и ефикасна и за аматери или за долгорочни подобри.

Плаќачите исто така треба да бидат свесни дека апликацијата може да се преземе за различни видови игри. Апликациите се компатибилни со современи уреди со Android и iOS. За оние со помала меморија на телефонот, исто така е можно да уживаат на веб-страницата на Unibet преку прелистувачот. Веб-страницата не бара преземање, а посетата е сè што е потребно на личен телефон.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (17)
Англиски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Италијански
Литвански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни облозиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (16)
Latvian lati
Lithuanian litai
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Унгарски форинти
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (14)
Австралија
Белгија
Германија
Грција
Данска
Италија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Романија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (55)
Azuree Blackjack
CS:GODota 2
Dragon Tiger
French Roulette Gold
Greyhounds
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
UFC
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrill
Swish
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Kindred Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick