Unibet

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Unibet е основан во 1997 година и брзо стана еден од најголемите играчи за онлајн обложување. Стекна репутација за спортско обложување и ги прошири своите операции на казино игри, покер, игри на маса и сега е-спорт. 

Компанијата, исто така, создаде одлични бонуси и услуги за клиентите, со што стана еден од најдоверливите брендови. Сепак, тоа не е сè, бидејќи компанијата има солиден безбедносен софтвер и протоколи за заштита на своите играчи. Како резултат на репутацијата на Unibet, илјадници клиенти од целиот свет користат различни валути и јазици за да играат е-спорт и други игри секојдневно.

/unibet/about/

Games

Unibet го следеше трендот и додаде многу е-спортови во каталогот на веб-страницата. Потребно е време да се најдат такви игри на страницата, а сè уште е потребно повеќе учење за многу аматери кои се нови во овој тип на обложување. Сепак, Unibet направи одлична работа за создавање конкурентни игри со широк опсег на облози. 

Пазарот за е-спорт е мал и полека добива на сила на многу места ширум светот.

Withdrawals

Повлекувањето е лесен процес во Unibet и може да се заврши на мобилни или лаптопи. Само одете во делот за банкарство на горниот дел од екранот. Кликнете на повлекување и изберете го начинот на плаќање на Unibet. Има минимален и максимален износ за повлекување, што зависи од локацијата.

Повлекувањето ќе трае подолго од депозитите бидејќи Unibet ќе треба да ги провери документите за идентификација и да ги потврди. Вообичаеното време на обработка зависи од начинот на плаќање и може да трае од неколку минути до денови. Исто така, нема такси, но сметките се проверуваат целосно пред да се дадат пари на играчите. Важат и дневните ограничувања за повлекување. Проверете со поддршка пред да направите повлекување.

Bonuses

Unibet е добро познат по своите бонуси и промоции, кои се или специфични за спорт или за општи подобри. Играчите треба да внимаваат на шифрите што се бараат низ целата мрежа. Овие кодови активираат бонуси и промоции. 

Бонусите доаѓаат во форма на бонуси за депозит, бонуси за враќање на готовина и многу повеќе. Тие се засноваат на различни видови обложување како спорт, покер, па дури и е-спорт. Редовно проверувајте ги промоциите и бонусите и запомнете дека Unibet има информации специфични за земјата и државата под нивните картички за бонуси

Payments

Unibet има многу сигурни опции за плаќање достапни за депозити и повлекувања. Достапни се картички, припејд картички и е-паричници, заедно со неколку други алтернативни методи. Unibet не наплаќа такси за повлекување, но банка или друг провајдер од трета страна може да наплаќа за нивните услуги.

Account

Поставувањето сметка на Unibet е брзо и едноставно. Може да се постави преку лаптоп или мобилен телефон за неколку минути. Кога сметката е поставена, играчот може да пристапи до е-спорт преку кој било од тие уреди. Поставувањето на сметката е како што следува;

Прво, играчот ќе оди на почетната страница на Unibet и ќе го избере копчето за приклучување. Копчето ќе го води новиот играч кон неколку чекори. Првиот чекор е да внесете валидна адреса за е-пошта и да ја потврдите. Потоа пополнете го името и презимето, телефонскиот број, физичката адреса, локацијата и други информации.

Tips & Tricks

Внимателно истражувајте ги е-спортите пред да ставите облог со проверка на блоговите и секциите за вести на Unibet. Се споделуваат информации за неодамнешните натпревари и турнири. Ги содржи и новите функции или бонуси на Unibet. 

На интернет се појавија и неколку сајтови за предвидување и тие даваат информации за статистика и други фактори за размислување. Другите информации вклучуваат историја на натпревари, моментална форма и повреди, меѓу другото. Тоа ќе даде подлабоко разбирање за тоа на што се обложува. Ова е долгорочна стратегија која ќе резултира со повеќе победи и подобар банкрот.

Responsible Gaming

Онлајн обложувањето може да резултира со опсесија и банкрот за некои играчи. Клиентите можат да побараат само-исклучување кога играчот ќе забележи пораст на долгови и премногу време што се користи за онлајн коцкање. Само-исклучувањето му овозможува на играчот да земе време од сите онлајн игри од една до пет години или повеќе. Дури е можно да бидете исклучени доживотно за оние со многу сериозни проблеми со коцкањето.

Software

Unibet работи со различни меѓународни начини на плаќање и разновидност на онлајн играчи. За да се одговори на овој предизвик, тој е поврзан со начините на плаќање со употреба на шифрирање на безбедносниот приклучок (SSL). Таквата технологија е во согласност со Стандардот за безбедност на податоци на индустријата за платежни картички.

Support

Unibet обезбедува поддршка за своите клиенти преку инстант разговор во живо, директни телефонски повици и адреси на е-пошта дадени во деталите за контакт. Unibet ги обезбедува овие средства за комуникација за да обезбеди квалитетна услуга и безбедност. 

Обезбедената корисничка поддршка вклучува помагање на клиентите да се регистрираат преку Интернет, да решаваат проблеми при најавување, проблеми со плаќањето и да ги повлечат парите од сметката на казино.

Deposits

Депозитот ќе зависи од локацијата на веб-страницата на Unibet. Постои општ процес кој треба да се помине пред да се депонираат парите. Прво, играчите мора да се регистрираат на веб-страницата, а потоа се бара депозит за да се добие бонусот за добредојде. 

Потребен е минимум депозит од околу 10 долари за да играте и да направите депозит. Unibet нуди низа безбедни и сигурни начини на плаќање. Времето, ограничувањата и методите на депонирање исто така зависат од секоја локација. Депозитите обично поминуваат во рок од неколку минути.

Security

Unibet е доверлива страница со одлични безбедносни и безбедносни мерки за време на операциите. Unibet има лиценца и ги признава законите за здружување на игри и обложување во одредени држави и земји во кои е дозволено да работи. 

Понатаму, безбедносниот софтвер и шифрирањето продолжуваат да се ажурираат со најновите верзии за да се спречи неовластено мешање во системот. Unibet ќе бара лични информации обезбедени од играчите, како што се информации за идентификација и плаќање. Ова главно се случува кога играчите се регистрираат или повлекуваат пари.

FAQ

Кои се најчесто поставуваните прашања за е-спорт обложување во Unibet? Најдете ги одговорите на овие прашања овде.

Total score9.0

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (17)
Англиски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Италијански
Литвански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни облозиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ДржавиДржави (14)
Австралија
Белгија
Германија
Грција
Данска
Италија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Романија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (55)
Azuree Blackjack
CS:GODota 2
Dragon Tiger
French Roulette Gold
Greyhounds
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
UFC
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrill
Swish
Ukash
Visa
Visa Electron
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick