TonyBet - Support

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Support

Одделите за поддршка на ESports обложувалниците се исто толку важни како и сите други. Имајќи некој на ваша страна може да ја направи сета разлика во светот. Нема причина зошто би било поинаку во индустријата за коцкање.

Претставниците за услуги на клиентите на Tonybet се љубезни и корисни. Тие одвојуваат време да одговорат на вашите прашања на љубезен начин.

Како можам да контактирам со TonyBet?

Може да добиете помош за секој мал проблем во кој било ден од неделата, вклучувајќи ги и неделите и празниците.'

Понатаму, нивната е-пошта е достапна за прашања, но ќе треба да чекате во просек 24 часа за одговор.

Еве како можете да стапите во контакт со TonyBet.

  • Бесплатна телефонска поддршка: +44 2037 690147
  • Поддршка за е-пошта: info@tonybet.com
  • Разговор во живо

TonyBet ги покрива сите области кога станува збор Услуги на клиентите. Тие обезбедуваат многу начини за гејмерите да контактираат со нивните оператори, вклучително и разговор во живо. Оваа услуга е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата, па може да добиете помош кога и да ви треба. Исто така постои и а опција за телефон за оние на кои им е потребна итна помош.

Пред да користите некој од овие пристапи, имајте на ум дека страницата со ЧПП има темелни одговори на често поставуваните прашања. Не само тоа, туку врската Контактирајте со нас на дното на страницата ви овозможува да поднесете какви било прашања, предлози или критики.

Јазици за поддршка

И покрај тоа што има прилично разновиден избор на јазици за веб-страницата, јазиците за поддршка на клиентите се чини дека недостасуваат. Ова може да биде голем недостаток за обложувачите кои не ги зборуваат поддржаните јазици, а тоа се:

  • Англиски,
  • Естонски и
  • француски
Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (10)
Австро-германски
Англиски
Германски
Естонски
Ирски
Исландски
Полски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонус
Reload бонус
Без обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (7)
Австрија
Естонија
Ирска
Канада
Латвија
Нов Зеланд
Финска
ИгриИгри (59)
Arena of ValorCS:GOCall of Duty
Casino War
Dota 2
Dream Catcher
FIFAKing of GloryLeague of Legends
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Галски фудбал
Гребки
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мајонг
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (24)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet