TonyBet рецензија за кладилници - Games

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission
Total score8.2
Добрите
+ Казино за спортско обложување
+ Широк спектар на софтвери
+ Високи бонуси
+ Широк опсег на опции за обложување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (12)
Австро-германски
Англиски
Германски
Естонски
Ирски
Исландски
Латвиски
Полски
Португалски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонус
Reload бонус
Без обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Австрија
Естонија
Ирска
Исланд
Канада
Латвија
Лихтенштајн
Луксембург
Нов Зеланд
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чиле
Шпанија
ИгриИгри (59)
Arena of ValorCS:GOCall of Duty
Casino War
Dota 2
Dream Catcher
FIFAKing of GloryLeague of Legends
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Галски фудбал
Гребки
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мајонг
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (6)
DGOJ Spain
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Google Pay
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet

Games

И покрај тоа што е добро познат по своите казино понуди, особено за покер, TonyBet не престана да ги проширува своите граници. Тие нудат конкурентни пазари за врвните активности за обложување еСпорт, како што се Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO), League of Legends и Dota 2, меѓу другите.

Понудите за еСпортови на TonyBet, за жал, немаат свој дел, поради несомнено краткиот, но цврст список на достапни игри. Обложувачите можат да ги најдат акциите за обложување еСпорт што ги бараат во картичката Спорт.

Најпопуларни еспорти

Имајќи го предвид тоа, TonyBet нуди повеќе настани во рамките на еден еСпорт. На пример, има речиси 30 опции за обложување распоредени на осум различни настани под CS: GO како на пишување.

League of Legends е несомнено една од најпопуларните еСпорт игри во светот, и еден од најпопуларните еСпортови за обложување во TonyBet.

Луѓето кои користат TonyBet за да се обложуваат на игрите на League of Legends имаат многу опции. Изгледа дека TonyBet има многу повеќе облози од другите обложувалници, така што може да се обложувате на повеќе од само победникот на натпреварот.

Луѓето кои се обложуваат на работи како Worlds и MSI може да очекуваат да видат многу различни пазари за обложување. Исто така, постојат многу пазари за обложување за важни регионални првенства, како што се LCS Europe и LCK.

Меѓу нив се облозите за хендикеп, облозите за вкупниот број на рунди и облозите за тоа дали секој тим ќе освои барем една карта или кој ќе ја освои секоја карта.

Покрај ова, обложувачите можеа да предвидат и кој тим ќе биде првиот до пет или 10 убиства, а кој тим ќе ја извади првата крв.

Ако обложувачите сакаа да се обложуваат на мал натпревар LoL во развојните лиги, можеа само да се обложуваат на тоа кој ќе победи на натпреварот. Кога станува збор за обложување на TonyBet, има многу да се допадне за бројот на маркети на League of Legends што ги имаат.

Обложување е-спорт во живо

Значи, како услугата за обложување во живо на TonyBet се спротивставува на конкуренцијата? За жал, се чини дека нема достапни избори за пренос во живо. Ова значи дека обложувачите имаат само резултат во живо за да им помогнат да прават облози за е-спорт на TonyBet.

За среќа, се чини дека услугата за обложување во живо на TonyBet работеше малку понапорно за да им обезбеди на обложувачите широк спектар на опции за нивните обложувања во е-спорт во игра.

На пример, обложувачите би можеле да користат пазари за обложување во игра на TonyBet, како што се победник на натпреварот, обложување со хендикеп, или дури и да го предвидат победникот на секоја поединечна карта во реално време за стандарден настан CSGO DreamHack.

CS: ОДИ

Не само што е CS: ОДИ еден од најпопуларните шутери во прво лице во светот, но исто така е фантастична опција во TonyBet. Овде ќе најдете разновиден избор на натпревари достапни во сите игри, вклучувајќи ги и важните натпреварувања како што се CS: GO Major Championship и Blast Premier серијата.

Пазарите за обложување се умерени и конкурентни во споредба со просекот во индустријата. Покрај типичната ситуација со победник на натпреварот, во зависност од настанот и натпреварот, ќе најдете 5 до 20 други пазари за обложување.

Иако дефинитивно нема место да барате егзотични обложувања, TonyBet повеќе го покрива она што му треба на секојдневен или обичен обложувач во однос на акцијата CS: GO.

Дота 2

Дота 2 е стратешка игра во реално време која бара бројни тактички одлуки, остроумни сознанија и високо ниво на тимска комуникација.

Најголемиот дел од давателите на еспортски обложувања, како што е TonyBet, дозволуваат облози DotA 2. Достапно е на повеќето специјализирани спротивставувања и еднократни настани, со опции за влог, вклучително и директно обложување на натпревари на ентитети и шампиони на турнири, како што се The Invitational и BTS Pro Series.

Постојат неколку опции и изгледи за обложувачите на Dota кога станува збор за обложување во живо на TonyBet. Обложувањето во игра е повозбудлив вид на коцкање, особено за Dota 2, бидејќи можете да ја гледате акцијата во живо и да ја засновате вашата стратегија за обложување на случувањата на натпреварите.

Кралот на славата

Кралот на славата е популарен кинески еспорт кој привлекува десетици илјади гледачи и има голема голема награда. Еден од уникатните аспекти на KOG е тоа што е еден од ретките е-спорт само за мобилни телефони.

Иако фановите може да гледаат игри на огромен екран, на YouTube или на други платформи, сите професионални натпревари се играат на мобилни уреди. Тоа е исто така бесплатна игра за е-спорт, што ја зголемува нејзината трајна привлечност.

Победник на натпреварот, точен резултат, победници на кругови, тим што ќе ја извади првата крв, прво ќе урне купола и други опции за обложување се достапни во Кралот на славата, од кои многу се достапни и во други популарни MOBA како што се Dota 2 или LoL.

Виножито Шест

Rainbow Six Siege е мултиплеер онлајн тактички стрелец кој става значителен акцент на стратегијата и тимската работа. R6 се издвојува од другите стрелци на пазарот, како Call of Duty, CS: GO и Valorant Betting.

Целта на играта е да се заштити или нападне цел против непријателски тим, кој може да биде заложник, бомба или безбедна област.

Општиот е-спортски екосистем на оваа игра континуирано се развива со текот на годините, овозможувајќи им повеќе можности на тимовите да се натпреваруваат. Повеќе настани подразбираат повеќе шанси за обложување R6S, особено за најголемите еспортски турнири на Rainbow Six, како што е The Six Invitational.

Директни победници, победници на натпревари, повеќето убиства и специфични облози како што се дали заложникот е повреден или не и кој деактивира најмногу бомби се некои од најистакнатите пазари за обложување еСпорт.

ФИФА

ФИФА е една од најфасцинантните и најпривлечните Esports игри за гледање. Возбудливо е да се видат професионални играчи на ФИФА како се борат еден со друг, постигнуваат прекрасни голови и управуваат со своите играчи како да се целосно роботизирани.

Тоа е одлична Esports игра која го прикажува ривалството од речиси реалниот живот помеѓу најголемите играчи и тимови. Ова го прави примамливо и за стручните и за почетниците коцкари бидејќи има многу активности и облози.

FIFA Esports растеше неверојатно со текот на годините, со тоа што 2022 година беше година во која ФИФА ќе одржи три големи турнири, вклучувајќи ги FIFAe Club Series 2022, FIFAe Nations Series 2022 и FIFAe World Cup 2022.