TonyBet - FAQ

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

FAQ

Дали е неопходно да имам различни сметки за спортови, казина и покер?

Не. Tonybet не бара бројни сметки. По пријавувањето, обложувачите ќе можат да се обложуваат на кое било казино, покер или спортска игра и која било друга услуга обезбедена од Tonybet. Кога обложувачите ќе стават пари на нивните сметки, тие ќе бидат достапни во која било игра.

Како можам да направам облог со повеќе облози во Tonybet?

Изберете најмалку два алтернативни исходи од одделни настани за да поставите повеќе облог. Копчето за повеќе облози ќе се појави на вашата уплатница. Кликнете на различните коефициенти на кои сакате да се коцкате за да додадете облози во мулти-облогот.

По поставувањето на облозите на мулти-облогот, обложувачите може да ја внесат сумата што имаат намера да ја вложат. Максималниот број на дозволени облози по повеќе облози е триесет. Ако се задоволни со нивниот избор, треба да кликнат на потврди за да го стават облогот.

Дали е можно да се повлече бонусот на Tonybet без коцкање?

Tonybet и другите сајтови за игри имаат заштитни мерки за да ве спречат да го повлечете бонусот без претходно да се обложувате. Повеќето сајтови за коцкање би згаснале доколку не постоеле такви ограничувања. Измамниците ќе го злоупотребат тоа, а тие само ќе ги земат парите и ќе избегаат.

Каква е процедурата за поднесување жалба против Tonybet?

Ако се појави потешкотија, мора да контактирате со персоналот за поддршка на корисници на Tonybet преку разговор во живо, е-пошта или социјални медиуми, и тие ќе се справат со вашиот случај. Ако не сте задоволни со конечниот резултат, може да поднесете жалба до регулаторот.

Дали TonyBet ќе ми дозволи да откажувам облози за спортска книга?

Не можете да го вратите назад откако ќе ставите облог, дури и ако не беше оној што го сакате. Затоа, обично е добра идеја да го проверите вашиот облог пред да го ставите.

Направив депозит, но средствата сè уште не ми се на сметката.

TonyBet прави се што е потребно за да ги направи финансиските трансакции што е можно побрзи и лесни. Сепак, времето потребно за обработка на депозит варира од време на време. Тие се предизвикани од самите начини на плаќање, врз кои страницата за обложување еСпорт нема контрола.

Ако поминале повеќе од 72 часа откако сте го направиле депозитот и вашето салдо не е надополнето, ве молиме контактирајте ја поддршката за корисници на TonyBet и обезбедете докази за уплатата.

Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (10)
Австро-германски
Англиски
Германски
Естонски
Ирски
Исландски
Полски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонус
Reload бонус
Без обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (7)
Австрија
Естонија
Ирска
Канада
Латвија
Нов Зеланд
Финска
ИгриИгри (59)
Arena of ValorCS:GOCall of Duty
Casino War
Dota 2
Dream Catcher
FIFAKing of GloryLeague of Legends
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Галски фудбал
Гребки
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мајонг
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (24)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet