TonyBet рецензија за кладилници - Bonuses

TonyBetResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
Бонус
Казино за спортско обложување
Широк спектар на софтвери
Високи бонуси
Широк опсег на опции за обложување
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Казино за спортско обложување
Широк спектар на софтвери
Високи бонуси
Широк опсег на опции за обложување
TonyBet
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Bonuses

Bonuses

Една од придобивките од обложувањето на ан онлајн казиното е бонус понуди. Казината обезбедуваат бонуси и промоции со цел да привлечат нови играчи. Дополнително, бонусите ги поттикнуваат постоечките гејмери да продолжат да играат.

За почеток, треба да разберете дека стимулациите доаѓаат со различни ограничувања и услови. Одвојте време да ги прочитате одредбите и условите на официјалната веб-страница на Tonybet за да се уверите дека разбирате на што се обврзувате.

Понуда за добредојде за прв депозит за Esports

Внимавајте на минималните износи на депозит и условите за обложување, бидејќи тие може да го променат начинот на кој се користат вашите бонуси.

Обложувалниците за е-спорт го прават својот прв депозит во TonyBet може да ја искористи понудата за добредојде на TonyBet. Ова нуди 100% совпаѓање на вашиот првичен депозит до 100 евра.

За да се квалификуваат за оваа промоција, обложувачите мора да направат почетен депозит од најмалку 10 € користејќи друг начин на плаќање освен Neteller или Skrill. Дополнително, тие мора да го внесат бонус кодот ESPORT100 во овој момент.

Доколку играчите успешно ја следат оваа процедура, тие автоматски ќе ги добијат бонусните средства за обложување. Сепак, пред да побрзате да се приклучите на клубот TonyBet, мора да ги исполните барањата за обложување бонус, кои бараат од вас да го обложите износот на бонусот десет пати со коефициент за е-спорт од 1,70 или повеќе во рок од 30 дена.

Секогаш внимателно читајте ги T&C за да спречите непријатни изненадувања. За жал, овој Еспортски бонус можеби не е достапен за жителите на сите земји. Меѓутоа, ако ова е случај со вас, TonyBet исто така воспостави значајна понуда за добредојде што се однесува и на спортот и на еспортот! Се применуваат други T&C.

Спортска ВИП програма

TonyBet нуди ВИП програма за спортски обложувалници кои постојано прават облози користејќи ги нивните услуги. За среќа, ова вклучува еСпорт обложување.

Секој обложувач станува подобен и е член на Спортска ВИП програма автоматски, што значи дека нема дополнителни чекори за барање бонуси за лојалност што доаѓаат од Спортската ВИП програма.

Секој обложувач започнува на Ниво 1, со вкупно 6 нивоа за искачување. Тие ќе собираат поени - наречени Comp Points (CP) - со обложување на облози во вистински пари.

КП за облози се доделува како 1 КП за 2 € од вкупните облози од настани со минимален вкупен коефициент од 1,3.

Подолу е табела која ги илустрира потребните поени за да се израмни, како и бонус поени што обложувачите можат да ги добијат откако ќе се преселат во ново ниво.

Ниво на ВИПCP е потребен за да се достигне ова нивоБонус CP за достигнување на ова ниво
1 (најниско)0 CP (автоматски при регистрација)N/A
2150 ЦП+200 CP
31.500 ЦП+2.000 CP
47.500 ЦП+10.000 CP
550.000 ЦП+40.000 ЦП
6 (највисоко)200.000 ЦП+250.000 ЦП

На почетокот на новиот месец, нивоата се ресетираат и CP-ите што беа заработени во текот на претходниот месец се преместени во салдото на бонус. Тие потоа може да се претворат во бесплатни облози по стапка од 1 € за секои 100 CP.

Бонус за прогноза

Настанот за бонус за прогноза им овозможува на подобните обложувалници да добијат шанса да победат до 1.000 евра со предвидување на исходите.

Обложувачите кои депонирале вкупен износ од 20 евра - или валутен еквивалент - во последните 5 дена се квалификувани за овој настан. Во бонусот за прогноза, обложувачите ќе го предвидат исходот на десет спортски настани однапред избрани од TonyBet.

Ако обложувачот правилно прогнозира десет од десет настани, ќе добие 1.000 евра. Ако добијат 9 настани точни, тие добиваат 100 €. За 8 точни настани добиваат 50 евра. Важно е да се забележи дека овие вредности се со еквивалент на бесплатен облог.

Бесплатниот облог може да се обложи како единечен или мулти-облог на кој било од настаните на TonyBet Sportsbook. Имајте на ум дека добивките од овие бесплатни облози ќе се уплатат како средства што може да се подигнат на вашето салдо, но вредноста на влогот за бесплатен облог нема да се врати со ниту една од нивните добивки. Се применуваат други T&C.

1xBet:До 1500 € + 150 бесплатни вртења
Добијте го бонусот
22BET
22BET:До 600 долари
Loot.bet
Loot.bet:100 € бонус за депозит

Не пропуштајте ги овие понуди за бонус

1xBet
1xBet
Начини на депонирање
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот1xBet рецензија
22BET
22BET
Начини на депонирање
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот22BET рецензија
Loot.bet
Loot.bet
100 € бонус за депозит
Начини на депонирање
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Добијте го бонусотLoot.bet рецензија
Close