TonyBet рецензија за кладилници - Bonuses

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission
Total score8.2
Добрите
+ Казино за спортско обложување
+ Широк спектар на софтвери
+ Високи бонуси
+ Широк опсег на опции за обложување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (12)
Австро-германски
Англиски
Германски
Естонски
Ирски
Исландски
Латвиски
Полски
Португалски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонус
Reload бонус
Без обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Австрија
Естонија
Ирска
Исланд
Канада
Латвија
Лихтенштајн
Луксембург
Нов Зеланд
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чиле
Шпанија
ИгриИгри (59)
Arena of ValorCS:GOCall of Duty
Casino War
Dota 2
Dream Catcher
FIFAKing of GloryLeague of Legends
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Галски фудбал
Гребки
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мајонг
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (6)
DGOJ Spain
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Google Pay
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet

Bonuses

Една од придобивките од обложувањето на ан онлајн казиното е бонус понуди. Казината обезбедуваат бонуси и промоции со цел да привлечат нови играчи. Дополнително, бонусите ги поттикнуваат постоечките гејмери да продолжат да играат.

За почеток, треба да разберете дека стимулациите доаѓаат со различни ограничувања и услови. Одвојте време да ги прочитате одредбите и условите на официјалната веб-страница на Tonybet за да се уверите дека разбирате на што се обврзувате.

Понуда за добредојде за прв депозит за Esports

Внимавајте на минималните износи на депозит и условите за обложување, бидејќи тие може да го променат начинот на кој се користат вашите бонуси.

Обложувалниците за е-спорт го прават својот прв депозит во TonyBet може да ја искористи понудата за добредојде на TonyBet. Ова нуди 100% совпаѓање на вашиот првичен депозит до 100 евра.

За да се квалификуваат за оваа промоција, обложувачите мора да направат почетен депозит од најмалку 10 € користејќи друг начин на плаќање освен Neteller или Skrill. Дополнително, тие мора да го внесат бонус кодот ESPORT100 во овој момент.

Доколку играчите успешно ја следат оваа процедура, тие автоматски ќе ги добијат бонусните средства за обложување. Сепак, пред да побрзате да се приклучите на клубот TonyBet, мора да ги исполните барањата за обложување бонус, кои бараат од вас да го обложите износот на бонусот десет пати со коефициент за е-спорт од 1,70 или повеќе во рок од 30 дена.

Секогаш внимателно читајте ги T&C за да спречите непријатни изненадувања. За жал, овој Еспортски бонус можеби не е достапен за жителите на сите земји. Меѓутоа, ако ова е случај со вас, TonyBet исто така воспостави значајна понуда за добредојде што се однесува и на спортот и на еспортот! Се применуваат други T&C.

Спортска ВИП програма

TonyBet нуди ВИП програма за спортски обложувалници кои постојано прават облози користејќи ги нивните услуги. За среќа, ова вклучува еСпорт обложување.

Секој обложувач станува подобен и е член на Спортска ВИП програма автоматски, што значи дека нема дополнителни чекори за барање бонуси за лојалност што доаѓаат од Спортската ВИП програма.

Секој обложувач започнува на Ниво 1, со вкупно 6 нивоа за искачување. Тие ќе собираат поени - наречени Comp Points (CP) - со обложување на облози во вистински пари.

КП за облози се доделува како 1 КП за 2 € од вкупните облози од настани со минимален вкупен коефициент од 1,3.

Подолу е табела која ги илустрира потребните поени за да се израмни, како и бонус поени што обложувачите можат да ги добијат откако ќе се преселат во ново ниво.

Ниво на ВИПCP е потребен за да се достигне ова нивоБонус CP за достигнување на ова ниво
1 (најниско)0 CP (автоматски при регистрација)N/A
2150 ЦП+200 CP
31.500 ЦП+2.000 CP
47.500 ЦП+10.000 CP
550.000 ЦП+40.000 ЦП
6 (највисоко)200.000 ЦП+250.000 ЦП

На почетокот на новиот месец, нивоата се ресетираат и CP-ите што беа заработени во текот на претходниот месец се преместени во салдото на бонус. Тие потоа може да се претворат во бесплатни облози по стапка од 1 € за секои 100 CP.

Бонус за прогноза

Настанот за бонус за прогноза им овозможува на подобните обложувалници да добијат шанса да победат до 1.000 евра со предвидување на исходите.

Обложувачите кои депонирале вкупен износ од 20 евра - или валутен еквивалент - во последните 5 дена се квалификувани за овој настан. Во бонусот за прогноза, обложувачите ќе го предвидат исходот на десет спортски настани однапред избрани од TonyBet.

Ако обложувачот правилно прогнозира десет од десет настани, ќе добие 1.000 евра. Ако добијат 9 настани точни, тие добиваат 100 €. За 8 точни настани добиваат 50 евра. Важно е да се забележи дека овие вредности се со еквивалент на бесплатен облог.

Бесплатниот облог може да се обложи како единечен или мулти-облог на кој било од настаните на TonyBet Sportsbook. Имајте на ум дека добивките од овие бесплатни облози ќе се уплатат како средства што може да се подигнат на вашето салдо, но вредноста на влогот за бесплатен облог нема да се врати со ниту една од нивните добивки. Се применуваат други T&C.