TonyBet

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

Иако е-спортот не секогаш имал исто влијание врз животите на обложувачите како сега, тие секогаш привлекувале восхит. Со зголемувањето на популарноста на Esports, растеше и околината. Еспортските обложувања брзо се здобија со популарност и продолжија да растат во популарноста заедно со Esports воопшто.

Games

И покрај тоа што е добро познат по своите казино понуди, особено за покер, TonyBet не престана да ги проширува своите граници. Тие нудат конкурентни пазари за врвните активности за обложување еСпорт, како што се Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO), League of Legends и Dota 2, меѓу другите.

Понудите за еСпортови на TonyBet, за жал, немаат свој дел, поради несомнено краткиот, но цврст список на достапни игри. Обложувачите можат да ги најдат акциите за обложување еСпорт што ги бараат во картичката Спорт.

/tonybet/games/

Bonuses

Една од придобивките од обложувањето на ан онлајн казиното е бонус понуди. Казината обезбедуваат бонуси и промоции со цел да привлечат нови играчи. Дополнително, бонусите ги поттикнуваат постоечките гејмери да продолжат да играат.

За почеток, треба да разберете дека стимулациите доаѓаат со различни ограничувања и услови. Одвојте време да ги прочитате одредбите и условите на официјалната веб-страница на Tonybet за да се уверите дека разбирате на што се обврзувате.

Languages

Јазичната поддршка на страницата за обложување еСпорт е можеби еден од најважните фактори што обложувачите треба да ги земат во предвид, но сепак најмногу се занемарува. Добрата веб-локација за обложување еСпорт нуди повеќе јазични опции, бидејќи обложувачите да се движат по веб-страница што не можат да ја разберат е директно спротивно на фер-плејот.

Mobile

Мобилните и десктоп сајтовите на TonyBet се неверојатно слични, така што префрлањето помеѓу двете не е изненадување. Дизајнот на бои и навигацијата се споредливи, така што обложувачите ќе знаат каде да одат ако се редовни. Ако не, тие го кондензираа своето мени во нивните најпопуларни категории, со лесен пристап до деловите.

Support

Одделите за поддршка на ESports обложувалниците се исто толку важни како и сите други. Имајќи некој на ваша страна може да ја направи сета разлика во светот. Нема причина зошто би било поинаку во индустријата за коцкање.

Претставниците за услуги на клиентите на Tonybet се љубезни и корисни. Тие одвојуваат време да одговорат на вашите прашања на љубезен начин.

Security

Еве неколку фактори кои ја илустрираат безбедноста и безбедноста на TonyBet.

  • Tonybet е лиценциран и управуван од две големи регулаторни агенции. Вклучени се и Естонскиот орган за игри на среќа и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство (UKGC).
Total score8.2

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (10)
Австро-германски
Англиски
Германски
Естонски
Ирски
Исландски
Полски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонус
Reload бонус
Без обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ДржавиДржави (7)
Австрија
Естонија
Ирска
Канада
Латвија
Нов Зеланд
Финска
ИгриИгри (59)
Arena of ValorCS:GOCall of Duty
Casino War
Dota 2
Dream Catcher
FIFAKing of GloryLeague of Legends
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Галски фудбал
Гребки
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мајонг
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (24)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet