Royal Panda

Age Limit
Royal Panda
Royal Panda is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Royal Panda

Вљубениците во еспортот и даваат кралски третман на Royal Panda. Со позитивни онлајн критики, веб-страницата е една од најпопуларните веб-базирани дестинации за меѓународни обложувачи на еСпорт. Од 2010 година, веб-страницата обезбедува добри онлајн услуги за обложување еСпорт за клиентите.

На Орган за игри на среќа на Малта одобри лиценцирање за броевите на лиценците на Кралската панда, како што го направи и британската комисија за коцкање број лиценца 000-039221-R-319351-009. Сопственикот на платформата, Royal Panda Limited, ги следи строгите прописи за да се придржува до барањата за лиценцирање за своите сајтови за обложување видео игри.

Од 2014 година, платформата дава врвни можности за игри нудејќи им на клиентите некои од најголемите исплати на џекпот во индустријата. Со повеќе од 3.000 наслови за е-игри во нејзината библиотека, атрактивните промоции на веб-страницата и џиновската маскота на панди се меѓународно познати.

Со широк спектар на опции за забава, како што се софтвер, апликации и игри, Royal Panda обезбеди истакнато место во дигиталниот пејзаж на еИгри. Покрај тоа, брендот нуди конкурентни шанси за обложување и возбудливи можности за обложување еСпорт на новите и искусни коцкари.

Заедницата за обложување еСпорт е едноставна за приклучување и лесна за навигација. Едноставно исполнувајте ги барањата на платформата за да се регистрирате и да отворите сметка во неколку едноставни чекори. Откако ќе се потврди, корисникот може да пристапи до неговата сметка за да депонира средства и да бара атрактивни бонуси.

Е-спорт понудени во Royal Panda

Пријавувањето е едноставно за регистрантите кои сакаат обложувајте се на видео игри со букмејкерот за еСпорт. Наведете ги бараните информации, потврдете ги деталите за контакт и согласете се да се придржувате до условите на букмејкерот. Бонусите за добредојде им нудат на играчите можност да се обложуваат без ризик на бројни еСпорт натпревари, вклучувајќи ги и оние со следните наслови.

CS: ОДИ

Во игра на духовитост, CS: ОДИ играчите се борат против членовите на тимот во натпревар помеѓу терористи и контратерористи. Терористите поставуваат бомби, а контратерористите се обидуваат да ги неутрализираат злобните активности на противничкиот тим. Контратерористите спасуваат заложници додека се обидуваат да ја победат опозицијата во различни начини на игра. Со вкупно девет режими, играта нуди уникатни искуства, како и сопствени мапи и режими на серверите на заедницата. CS: GO турнирите привлекуваат обемно обложување со видео игри.

Дота 2

Следат и ентузијасти Дота 2 можности за обложување на игри. Одликувајќи се со дигитална битка арена, Dota 2 им нуди на повеќе играчи шанса да се натпреваруваат во натпревари меѓу противничките тимови. Со пет играчи во секој тим, членовите на тимот ги бранат базните кампови на виртуелна мапа.

Секој играч контролира лик, наречен „херој“, кој покажува екстремни моќи во одбраната на базата и напаѓањето на противничкиот тим. Во борбата играч до играч, победничкиот тим победува индивидуални херои од противничкиот тим и го уништува „Античкиот“, голема структура во оперативната база на противничкиот тим.

Плаќања во Royal Panda

По регистрацијата, играчите може да се пријават за прв пат за да депонираат средства и да учествуваат во онлајн обложување за еИгри. Како глобално признат бренд, Royal Panda нуди опции за плаќање од добро почитувани финансиски институции. Од дигитални паричници до криптовалути, платформата им овозможува на играчите брзо да депонираат средства во избраната валута од списокот достапен преку веб-страницата.

Нудејќи пристап до светските финансиски брендови, букмејкерот го отвора патот за обложување на еСпорт. Начините на плаќање на Royal Panda вклучуваат дебитни/кредитни картички, дигитални паричници, банкарски трансфери и други доверливи опции за дигитално плаќање. Временската рамка за депонирање и повлекување средства зависи од начинот на плаќање што го избира корисникот. Дигиталните паричници нудат инстант депозити.

Друго начини за плаќање може да потрае подолго за објавување во корисничките сметки на Royal Panda. Повлекувањата се зависни и од начинот на плаќање. На пример, во зависност од финансиската институција, повлекувањето од банка може да потрае неколку дена за да се објави на сметка.

Дебитните и кредитните картички се еден од најпопуларните начини за депонирање средства на онлајн сметки за спортски книги. Со прифаќање на Visa и MasterCard, Royal Panda ги отвора своите услуги за милијарди потенцијални глобални клиенти. Со огромен број дневни трансакции, имателите на кредитни картички често избираат еден од главните брендови за депонирање средства.

Какви бонуси нуди Royal Panda?

Во Royal Panda, играчите добиваат бесплатен поен за секој облог од 10 долари. По 100 комп поени, играчот добива бонус од 1$. Веб-страницата исто така нуди бонуси за депозит. Опциите без ризик имаат свои придобивки, но важат барањата за обложување. Коцкарите мора да ги прочитаат условите за да разберат како барањето бонус за добредојде влијае врз способноста на играчот да повлече средства.

Коефициентите за е-спорт може да влијаат и на обложувањето во Royal Panda. За среќа, ентузијастите за еСпорт кои продолжуваат да се обложуваат добиваат промоции, кои го подобруваат искуството на обложување. Тоа е еден начин на кој платформата ги охрабрува играчите да продолжат да се обложуваат.

Онлајн услугите за обложување Royal Panda се добро познати по обемните промоции, кои им се спротивставуваат на повеќето еСпорт платформи на пазарот. Конкурентната природа на бизнисот ги принудува највисоките платформи да им понудат на клиентите креативни промоции и награди. Од бонус поени до награди за лојалност, Royal Panda ја користи моќта на промоциите за привлекување и задржување на бизнисот. Бонусните понуди се предмет на промена.

Бонус за добредојде

Почнувајќи со бонус за добредојде, Royal Panda им нуди на потрошувачите до 1000 долари. Тоа е едно од највисоките добредојдени во онлајн обложувањето еСпорт. На првиот депозит, играчите добиваат 100 отсто совпаѓање до 200 долари. Вториот депозит е совпаѓање од 50 проценти до 300 долари. Третиот депозит е уште 50 проценти совпаѓање до 500 долари. Овие последователни бонуси привлекуваат меѓународни обложувачи кои сакаат да уживаат во еСпорт обложување онлајн.

Зошто да се обложувате во Royal Panda?

Со години, Royal Panda користи креативни бонуси за да привлече клиенти. Нудејќи една од најконкурентните структури за бонуси ширум индустријата, платформата продолжува да привлекува и задржува клиенти низ целиот свет. Со опцијата за обложување без ризик, играчите ја искусуваат веб-страницата пред да обложуваат лични средства. Сепак, се применуваат барањата за обложување. И покрај тоа, прегледите преку Интернет се јасни за бонусите, процесите и услугите на клиентите на платформата. Играчите се задоволни со платформата во целина.

Како што спортската книшка продолжува да расте, новите клиенти ја доживуваат посветеноста на Royal Panda за одржување на барањата за лиценцирање. Според спортската книшка, операторите се посветени на поддршка на одговорното коцкање и оперативниот интегритет. Се чини дека го исполнува ова ветување со високи оценки на интернет и позитивни коментари од бројни корисници.

Едноставниот процес на пријавување им дава можност на играчите да се обложуваат откако ќе ги дадат потребните информации и ќе ги прифатат условите на веб-страницата. Со голема библиотека со опции за еСпорт за обложување, обложувалницата нуди возбудлива акција за обложување во живо. Нејзиниот силен рејтинг е показател за тоа колку добро работи страницата во однос на обезбедувањето услуги за обложување еСпорт на огромен дел од потрошувачи кои се заинтересирани да се обложуваат на еСпортови онлајн.

Total score7.0

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (8)
Јапонски
Англиски
Германски
Кинески
Норвешки
Португалски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ДржавиДржави (6)
Бразил
Германија
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
ИгриИгри (41)
CS:GODota 2League of Legends
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Сурфање
Телевизија
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (28)
AGMO
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
Bank transfer
Boleto
Credit Cards
Debit Card
DineroMail
Euteller
Fast Bank Transfer
FundSend
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
Instant bank transfer
Lobanet
NetellerPaysafe Card
Przelewy24
SafetyPay
Skrill
Sofortuberwaisung
Todito Cash
Trustly
Ukash
eKonto
ewire
СофтверСофтвер (12)
1x2Gaming
Aristocrat
Barcrest Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Genesis Gaming
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Pragmatic Play
Rabcat
Thunderkick