Pixel.bet рецензија за кладилници - Games

Pixel.betResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
Бонус100% бонус за добредојде
Големи бонуси
Чист дизајн
Најдобри коефициенти за обложување
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Големи бонуси
Чист дизајн
Најдобри коефициенти за обложување
Pixel.bet
100% бонус за добредојде
Deposit methodsSkrillVisaTrustlyNeteller
Добијте го бонусот
Games

Games

Pixel.bet е врвен провајдер за е-спорт, кој нуди сеопфатен избор на популарни е-спортски игри за обложување. Сите ваши омилени игри, вклучително и Dota 2, Overwatch, Valorant, StarCraft 2, Hearthstone , се достапни на нивната платформа. Со кориснички интерфејс и посветеност да се обезбеди беспрекорно искуство за обложување е-спорт, Pixel.bet е совршен избор и за искусни обложувачи во е-спорт и за новодојденците на сцената.

Најпопуларни еСпортови

Не само што е Counter-Strike: Global Offensive еден од најпознатите шутери во прво лице во светот, туку е и најпопуларна акција за обложување еСпорт во PixelBet. Ќе откриете различни натпревари што може да се играат за сите игри, вклучително и значајни турнири како што е CS: GO Големо првенство и на Blast Премиер серија.

Во споредба со просекот за индустријата, пазарите за обложување се сметаат за умерени и конкурентни. Покрај вообичаената ситуација на обложување на победникот на натпреварот, ќе има на располагање од пет до дваесет алтернативни пазари за обложување, во зависност од настанот и натпреварот.

Pixel.Bet покрива сè што му треба на секојдневен или чест обложувач во врска со активноста на CS: GO, иако очигледно не е место за пребарување на ниши обложувања.

Обложување во живо

Копчето ве води до можностите за обложување во живо веднаш од почетната страница, што го прави ова одлична страница за обложување на е-спорт. Овде, можете да земете флаер за резултатите од натпреварите кои моментално се играат. Обложувањето во живо бара темелно разгледување на достапните информации на веб-страницата. Статистиката дава информации како што се исходите од последните натпревари и процентот на победи постигнати од секоја страна. За да одите повеќе, истражете ги одредите на алтернативни веб-локации.

PixelBet нуди широки пазари за е-спортско обложување, при што победникот на натпреварот повторно служи како примарен избор. Во овој облог сè уште нема вклучено облог „нерешено“. Може да се обложите и во 2 или 3 насоки за тоа кој тим ќе има најмногу убиства во натпреварувачка игра на Dota 2. Вашата обложувалница мора да ви ги врати парите ако ставивте облог во две страни и играта заврши нерешено .

PixelBet's област за обложување во живо има различни пазари за обложување, вклучувајќи го и оној на кој тим ќе собере најмногу бараки. Ќе биде достапен и пазар за обложување за тоа дали конечните резултати ќе бидат правилни или не, и тој ќе се развива како што тимовите постигнуваат голови.

Важно е да се напомене дека облозите често се ставаат на чекање додека игрите напредуваат. Тоа е затоа што значајните промени во играта наложуваат обложувалницата повторно да ги пресмета шансите. Затоа е важно да ги проверите вашите облози што е можно поскоро.

Исто така, PixelBet обезбедува пренос во живо со Twitch на е-спортски настани за своите клиенти да уживаат додека се обложуваат на акција. Вреди да се напомене дека опцијата за пренос во живо на спортската книга може да се користи дури и пред играчот да регистрира сметка. Кога услугата за пренос во живо е онлајн, гледачите можат да изберат од неколку коментатори; овие коментатори мора да зборуваат течно на јазик што гледачите можат да го разберат.

Лига на легенди

За прв пат беше објавен во октомври 2009 година, но оттогаш, на популарноста на League of Legends (LoL), често познат како Лига, вртоглаво порасна. PixelBet нуди и широк спектар на маркети на League of Legends и дарежлив избор на награди.

Гледачите од сите ленти сметаат дека League of Legends (LoL) е воодушевувачка поради брзата брзина на играта и акцентот на тимската работа во RTS поставка.

Можете да се обложувате на многу игри, особено во круговите пред Световите. Секоја година, најголемите играчи на Лигата на легендите и тимовите од целиот свет се натпреваруваат на Светското првенство за да одредат кој ќе биде крунисан за шампион на целата игра.

Храбар

Снимањето во прво лице VALORANT, развиен од Riot Games, е моменталната миленичка на конкурентната гејминг сцена. Има ехо на Counter-Strike: Global Offensive, Overwatch и League of Legends во иновативниот спој на тактичко пукање и уникатни карактери на играта.

Играчите на двата натпревари го прегрнаа VALORANT со раширени раце. Peak Twitch прегледите за играта беа над 1,7 милиони, а милиони играчи сè уште се најавуваат секоја недела за да напредуваат во VALORANT нивоата. Вниманието на оваа огромна гледаност се префрли на брзорастечкиот е-спортски бизнис VALORANT и храброто обложување.

Облозите треба да се стават на големите VALORANT турнири, вклучително и Шампионската турнеја, Game Changers, Red Bull Campus Clutch и Conquerors Championship.

ФИФА

Еден од највозбудливите и највозбудливите еспорти за гледање е ФИФА. Гледајќи ги професионалците како се натпреваруваат ФИФА, бидејќи тие без напор ги контролираат своите играчи и постигнуваат неверојатни голови, е возбудливо.

Тоа е одличен е-спорт бидејќи најдобрите играчи и тимови се натпреваруваат во амбиент што изгледа многу оригинално. Многу работи се случуваат, па затоа е возбудливо и за почетниците и за искусни коцкари.

Поради метеорскиот пораст на FIFA Esports, во 2022 година ќе се одржат три големи турнири од страна на ФИФА: FIFAe Club Series 2022, FIFAe Nations Series 2022 и FIFAe World Cup 2022.

DotA 2

Dota 2 е стратешка игра во реално време која бара високо ниво на стратешко предвидување, уникатни индивидуални сознанија и заеднички напор.

Огромното мнозинство од обложувалниците за е-спорт се обложуваат на натпреварите DotA 2. Обложувањето од глава до глава на натпревари на ентитети и шампиони на турнири, како што е The Invitational, е еден пример од неколкуте влогови понудени за овие еднократни натпревари.

Достапни се широк спектар на опции за оние кои се заинтересирани за обложување во живо на Dota 2. Обложувањето во играта е повозбудливо од обложувањето пред мечот затоа што ќе бидете во тек со акцијата додека се развива и ја приспособувате вашата стратегија за обложување на исходите од поединечни натпревари , што е особено актуелно во Dota.

Повик на должност

Повик на должност е добро познат бренд. Продолжува да оди по првото место и покрај доаѓањето на нови, застрашувачки ривали. Натпреварувачките скали и настани во еспортската сцена на Call of Duty се на највисоко ниво на сите времиња. Затоа, коцкањето на игрите на Call of Duty значително расте.

Call of Duty League (CDL) ја ревитализираше индустријата за е-спорт, која беше таму некое време, но до неодамна беше главно игнорирана.

Има добри шанси Call of Duty League да ја зафати индустријата за е-спорт кога конечно ќе започне. Покрај тоа што е исклучително успешен, го вработува секој врвен играч на Call of Duty и ги третира членовите на тимот како целосни партнери.

1xBet:До 1500 € + 150 бесплатни вртења
Добијте го бонусот
22BET
22BET:До 600 долари
Loot.bet
Loot.bet:100 € бонус за депозит
Pixel.bet Патување до еСпортската проминенција
2022-06-16

Pixel.bet Патување до еСпортската проминенција

Некаде на почетокот на јануари 2018 година, Pixel.bet го објави своето тврдење на сцената за обложување еСпорт, откако започна посветена страница за обложување еСпорт. Pixel.bet го таргетираше само европскиот пазар во првите години, работејќи под лиценца за игри во Курасао. Ова значеше дека давателот на обложување не беше достапен во ОК бидејќи немаше лиценца од Комисијата за коцкање на ОК во тоа време.

Не пропуштајте ги овие понуди за бонус

1xBet
1xBet
Начини на депонирање
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот1xBet рецензија
22BET
22BET
Начини на депонирање
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот22BET рецензија
Loot.bet
Loot.bet
100 € бонус за депозит
Начини на депонирање
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Добијте го бонусотLoot.bet рецензија
Close