Pixel.bet

Age Limit
Pixel.bet
Pixel.bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Swedish Gambling Authority

Pixel.bet

PixelBet е една од обложувалниците специјализирани за еспортско обложување, а најголем дел од неговото внимание е насочено кон европскиот пазар. PixelBet е потенцијален оператор кој вреди да се провери ако сте заинтересирани да испробате специјализирана услуга за е-спорт во иднина.

Во нашите проценки за PixelBet, ќе ги покриеме основните факти во врска со обложувалницата. Сè што треба да знаете, од многуте методи со кои можете да стапите во контакт со услугите на клиентите до бројните понуди за бонуси сега достапни, е вклучено во оваа единствена статија за ваша погодност. Покрај неодамна лансираната услуга за казино PixelBet, детално ќе ги испитаме обемните пазари за е-спорт на букмејкерот.

Зошто да играте во PixelBet?

PixelBet, еден од најновите онлајн оператори на еСпортски книги, имаше време да го проучува бизнисот со спортско обложување и да види можност во секторот за е-спорт. Ова е причината зошто кладилницата нуди казино и област за е-спорт за да ви даде нешто друго да пробате.

Сајтот на PixelBet нуди виолетов дизајн и линкови до е-спортови и платформи за казино. Страницата за е-спортови има брз пристап до популарните конкурентни категории на видео игри, вклучително и Counter-Strike: Global Offensive, Valorant, Call of Duty, FIFA и Dota 2.

Иако постојат само кратко време, PixelBet нуди конкурентни шанси. Ретко шансите паѓаат под 93%, но сепак тој опсег е достапен. Посветеноста на PixelBet да биде место за обложување од највисоко ниво се покажува во фактот што нејзините цени се обично пониски од оние на етаблираните обложувалници.

Total score9.1

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ДржавиДржави (6)
Јапонија
Бразил
Малта
Норвешка
Франција
Шведска
ЕспортЕспорт (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (1)
Trustly