Paripesa

Age Limit
Paripesa
Paripesa is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Paripesa

Лансирана во 2020 година, Paripesa е една од најновите веб-локации што има извонредно искуство за обложување е-спорт, според онлајн прегледите. Обезбедувајќи услуги за обложување на е-спорт во Африка, Азија и Европа, страницата за обложување е-спорт нуди широк спектар на можности за обложување.

Со повеќе од 400.000 корисници, популарноста на страницата е надвор од топ листите. Со стриминг телевизија, страницата им нуди на корисниците илјадници настани од кои можат да изберат додека се обложуваат онлајн. Сопственост и управуван од Vezzali Limited, обложувалницата за е-спортови со седиште во Курасао доби лиценца за еГејминг Курасао. Како лиценцирана веб-страница за обложување, Paripesa мора да одржува фер практики и етички операции.

Бидејќи рецензентите ги препознаваат огромните понуди на веб-локацијата, различноста на обложувалницата за е-спорт е еден од најпривлечните аспекти на платформата. Фокусирајќи се и на реални настани и на виртуелни е-спортови, спортската книшка ја комбинира возбудата од натпреварувањето лично со возбудата на обложувањето со виртуелни видео игри. Двата обиди се покажуваат профитабилни, бидејќи љубителите на спортот и е-спортот го поттикнуваат глобалниот интерес за обложување на видео игри.

Дозволувајќи им на корисниците лесно да гледаат е-спортски игри и турнири, онлајн обложувалницата служи како ресурс за онлајн обложувачите. Сопствениците на сметки може да ги анализираат шансите за обложување за фаворизираните гејмери и тимови пред да стават облог. Истражувањето е еден од начините за паметно да се обложувате на веб-страницата за обложување на онлајн еGaming на Paripesa. Продолжете со читање за дополнителни информации за понудите на веб-локацијата eGaming.

Paripesa Esports

Со Paripesa што им нуди на своите клиенти можности да обложување на видео игри во повеќе земји, корисниците имаат пристап до конкурентни коефициенти за обложување и до широк список на турнири. Платформата брзо расте со повеќе од 1000 дневни настани и 400.000 корисници на страницата.

Конкурирајќи се на најдобрите веб-локации за обложување преку Интернет, Парипеса ја зголемува возбудата за е-спорт со конкурентни коефициенти за обложување е-спорт. Настаните имаат глобално признати наслови на видео игри, како што се следново:

ФИФА

Видео игри на ФИФА турнирите доживуваат голема публика и глобално учество во онлајн обложување. Од 2011 година, програмерите на насловот ги воведоа можностите за видео игра и еГејминг во 51 земја. Објавена на 18 јазици, играта е најпродаваниот наслов.

Со продадени 325 милиони плус копии од видео играта заклучно со 2021 година, ФИФА се приклучи на Гинисовата книга на рекорди како најпродавана игра во спортските категории. Парипеса се залага за дел од уделот на онлајн-пазарот на ФИФА за обложување преку поврзување на ентузијастите за е-спортови со можности да се обложуваат на натпревари на ФИФА.

Опсада на Виножито 6

Со 55 милиони светски играчи, Rainbow Six Siege привлекува ентузијастички светски фанови. Видео играта е заснована на романот на Том Кленси, исто така наречен Rainbow Six. Објавено од Ubisoft, франшизата за игри им овозможува на играчите да се нурнат во играта. За корисниците на Парипеса, настаните нудат можности за коцкање на видео игри.

начини за плаќање

Парипеса обложувањето преку Интернет им нуди на сопствениците на сметки со обемна листа на опции за плаќање. Играчите можат да се пријават за пренос на средства преку меѓународно признати финансиски институции. Опциите за плаќање за депонирање средства вклучуваат е-паричници, криптовалути и кредитни или дебитни картички. Потребна е регистрација за депонирање средства од давател на плаќања на долгата листа на начини на плаќање на веб-локацијата за обложување eGaming.

Играчите додаваат информации на профилот за да ја отворат личната онлајн сметка. Пополнувањето на сметката се случува во касата на спортската книшка. За да повлече средства, корисникот мора да ги исполни барањата за обложување и условите на платформата. Како меѓународен бренд, финансиските партнери на Парипеса го олеснуваат беспрекорниот трансфер на средства. Депонираната валута е достапна брзо, според прегледите.

Обложување со криптовалути

Криптовалута е популарен метод за корисниците на Парипеса да депонираат средства. Веб-страницата за онлајн обложување е-спорт нуди обемна листа на опции за крипто плаќање. Давателите вклучуваат Биткоин, Bitcoin Cash и Litecoin. По регистрацијата, играчите депонираат средства за обложување. Веб-страницата за обложување нуди беспрекорно искуство за пренос на средства и широк спектар на избори за начин на плаќање за своите корисници.

Од е-паричници до крипто, платформата за обложување е-спорт ги олеснува брзите депозити. Дополнително, традиционалните дебитни и кредитни картички сè уште се брз, јасен начин за депонирање средства на депозитната сметка за онлајн обложување на Paripesa.

Парипеса бонус и промоции

Бонусите се важни аспект на деловниот модел на Парипеса. Нудејќи 100 проценти бонус, платформата привлекува многу нови обложувачи. Иако бонусот е ограничен на 100 евра за првиот депозит на корисникот, бонусот за добредојде е само почеток на неколку промоции и награди кои ги доживуваат корисниците во текот на процесот на обложување.

Според прегледите, веб-страницата за онлајн обложување им нуди на корисниците бонус за акумулатор. Акумулаторските бонуси се промоции, кои на обложувачите им обезбедуваат дополнителни добивки за ставање добитни повеќекратни облози со специфични селекции. Достапни се и однапред облози за оние кои се обложуваат на видео игри. Платформата однапред им дистрибуира средства на обложувачите за да промовира обложување на неколку спортски настани.

Награди

Платформата eGaming нуди и бесплатна роденденска промоција за обложување и 100 проценти осигурување за обложување. Обложувачите може да го прослават тој посебен ден и да добијат пари или бесплатни облози за загуби. Дури и за играчите кои доживуваат низа загуби, страницата за онлајн обложување фокусирана на клиентите го има одговорот.

Платформата нуди бонус за сериски губитници. Без разлика дали имателот на сметката е победник, губитник, нов на страницата или едноставно го посетува секој ден, Paripesa има мноштво бонуси за да ги награди корисниците за обложување на својата платформа. Со овие дарежливи промоции, страницата за онлајн обложување го прави пријатен секој чекор од процесот на обложување, според рецензентите.

Зошто да се обложувате во Парипеса?

Корисниците на веб-страниците објавуваат онлајн пофалби за обложување во Парипеса. Не е ни чудо што спортската книшка има позитивна репутација на интернет. Само погледнете ги сите бонуси, промоции и награди што сајтот за дигитални игри им дава на нови и искусни обложувачи.

Колку често еден ентузијаст за игри може да се коцка, загуби и да добие бонус за да започне одново? Со награди и промоции интегрирани со искуството со обложување, веб-страницата продолжува да се фокусира на уживањето на играчите.

Уникатниот спин на платформата за бонуси и промоции е само една од причините поради кои повеќе од 400.000 корисници ја посетуваат веб-страницата. Со продлабочен избор на турнири, имателите на сметки секојдневно доживуваат илјадници настани.

Рецензентите детално го прикажуваат виртуелниот smorgasbord на можности за обложување со игри на среќа, кои продолжуваат да привлекуваат меѓународна публика. Како лиценциран добавувач, спортската книшка се обврза на оперативен интегритет и одговорни практики за коцкање, вклучително и информирање на корисниците за начините за самостојно следење на ризичните коцкарски однесувања.

Формула за успех на Парипеса

За среќа, веб-страницата ужива врвна технологија и софтвер. Извештаите за беспрекорното искуство од крај до крај продолжуваат да растат онлајн со растечката база на клиенти на страницата. Фокусирајќи се на потребите на клиентите, платформата нуди 24-часовна опција за разговор во живо.

Играчите може деноноќно да решаваат прашања со веб-локацијата. Како една од најбрзо растечките обложувалници, формулата за успех на платформата се чини дека собра значителна доверба кај секојдневните ентузијасти за е-спорт кои уживаат во обложувањето на видео игри.

Total score7.8

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (49)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Ирски
Исландски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тагалог
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
Роденденски бонус
ДржавиДржави (17)
Азербејџан
Бразил
Бугарија
Виетнам
Грузија
Ерменија
Индија
Исланд
Казакстан
Луксембург
Молдавија
Нигерија
Таџикистан
Туркменистан
Узбекистан
Хрватски
Чешка
ИгриИгри (62)
Arena of ValorCS:GOCall of DutyDota 2
Greyhounds
King of GloryLeague of Legends
MMA
Rainbow Six SiegeRocket LeagueStarCraft 2
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крикет
Лакрос
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Слотови
Снукер
Сурфање
Тексас Холдем
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Crypto
Dogecoin
Ethereum
Litecoin
MasterCard
Ripple
UPI
Visa
СофтверСофтвер (81)
1x2Gaming
7mojos
Aiwin Games
Amatic Industries
Apollo Games
Aspect Gaming
August Gaming
Authentic Gaming
BF Games
BGAMING
Belatra
Betixon
Betsoft
Booming Games
Booongo Gaming
CT Gaming
Cayetano Gaming
Concept Gaming
DLV Games
Dragoon Soft
DreamTech
Elk Studios
Endorphina
Espresso Games
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Felix Gaming
Fugaso
Gamatron
GameArt
Gamefish
Gameplay Interactive
Gamevy
Gamomat
Gamshy
Ganapati
Genesis Gaming
Habanero
High 5 Games
Igrosoft
Inbet Games
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Leap Gaming
Mascot Gaming
Mr. Slotty
Multislot
OMI Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
PlayPearls
PlayStar
Playson
RTG
Red Rake Gaming
Revolver Gaming
Rival
Ruby Play
SYNOT Game
Slot Factory
Spigo
Spinmatic
Spinomenal
SuperlottoTV
Swintt
Thunderkick
Thunderspin
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Vela Gaming
Wazdan
We Are Casino
World Match
X Play
ZEUS PLAY
ZITRO Games
iSoftBet