Parimatch

Age Limit
Parimatch
Parimatch is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Parimatch

Како една од најстарите обложувалници за е-спорт во Источна Европа, Parimatch нуди онлајн обложување еСпорт услуги во Белорусија, Кипар, Русија и Казахстан, според Bookmaker.bet. Од 2000 година, онлајн присуството на веб-локацијата продолжи да ги ангажира љубителите на еСпортовите во регионот.

Работејќи со речиси 400 копнени установи и една од најпопуларните места за е-спорт обложување во Европа, Parimatch нуди конкурентни шанси за обложувалници за еСпортови за обложување на видео игри на големи виртуелни настани и турнири.

Работи под бизнисот Suncast Future, Parimatch е лиценциран во Курасао, лиценца број 1668/JAZ. Следејќи ги прописите за лиценцирање, веб-локацијата се придржува до строгите процеси за спроведување на етички здрава администрација.

Прегледите на интернет традиционално се позитивни, при што веб-локацијата добива 7,8/10 ѕвезди на веб-страницата за преглед на Букмејкерите. Сепак, неодамнешните прегледи на интернет се појавуваат за одложувањата за повлекување на спортските книги. Сепак, услугата за корисници на Parimatch реагираше на коментарите, нудејќи да одговори на грижите на клиентите.

Со канцелариски локации во Грузија, Полска и други источноевропски земји, обложувањето Parimatch преку Интернет им носи конкурентни шанси на корисниците на веб-локациите за обложување со видео игри. Пристојниот онлајн рејтинг на спортската книшка е доказ за неговата долговечност и способност да привлече нови и искусни обложувачи на еСпортови. Нејзината возраст за обложување со игри на среќа започнува на 18 години, овозможувајќи пристап за голем број ентузијасти за еСпортови во регионот. Регистрирањето за сметка на веб-страницата е едноставен процес.

Еспорти понудени во Parimatch

Регистрантите едноставно кликнуваат на копчето за пријавување, следете ги инструкциите за да внесете информации и се согласувате со условите и одредбите на спортската книшка. Букмејкерот нуди опции за депозит од добро признати даватели на онлајн плаќања, што го прави лесен за навигација процесот на трансфер на средства.

За време на регистрацијата, гејмерите може да прифатат бонуси за добредојде и други промотивни награди за да уживаат во обложување без ризик. Бонусите доаѓаат со барања за обложување пред повлекувањето. Неопходно е да ги прочитате условите на веб-страницата и условите за бонус за добредојде пред да прифатите.

CS: ОДИ

Еден од најпопуларните титули на еСпорт турнири, играта ги спротивставува два спротивставени тима на контратерористи и терористи во битката со победник до виртуелна смрт. Режимите на игра вклучуваат терористи кои поставуваат бомби и контратерористи кои спасуваат заложници. Со девет режими на игра, играчите доживуваат уникатна игра во секој од нив. Режимите на заедницата нудат сопствени мапи и други варијации за турнири. Parimatch им нуди на коцкарите возбудливи можности за обложување CS: GO преку интернет.

ФИФА

Со глобално следбеник, на Виртуелна видео игра на ФИФА е меѓународен фаворит, кој е совршен за обложување на еСпорт. Electronic Arts го разви насловот за да ги задоволи потребите за игри во 51 земја со преведување на играта на 18 различни јазици. Како најпродавана еСпорт игра, титулата е наведена во Гинисовата книга на рекорди. Од 2021 година, продаден е повеќе од 325 милиони примероци, надминувајќи ги другите наслови на пазарот.

Плаќања во Parimatch

Како добро познат бренд во еСпортското обложување, веб-страницата има огромна заедница на ентузијасти за еСпортови кои уживаат во конкурентни коефициенти на букмејкерот на глобалните еСпорт турнири. Parimatch ги истакнува натпреварите кои содржат популарни титули.

Новите регистранти се желни да депонираат средства за да се обложуваат на меѓународни игри, во кои има иконски тимови и индивидуални гејмери. Со партнерство со добро почитувани финансиски брендови, Parimatch нуди беспрекорно искуство за пренос на средства.

Начините на плаќање Parimatch вклучуваат MasterCard, Visa, криптовалута, дигитални паричници и други признати опции за плаќање. За депонирање, обложувачите мора да се пријават по регистрацијата и да го лоцираат копчето за депозит. По прегледувањето и изборот на еден од достапните начини на плаќање на веб-локацијата, сопственикот на сметката може да внесе износ за депонирање, да ги пополни деталите за депозитот и да го потврди плаќањето.

Дигиталните паричници генерално обезбедуваат инстант трансфер на средства. Другите методи може да потраат до 10 минути или подолго за да се рефлектираат во сметката на корисникот. Временската рамка за депозити зависи од банкарската опција.

Криптовалутата е добредојден додаток на опции за плаќање на е-спорт обложувачниците. Обложувањето со крипто фондови нуди мерка за анонимност. Врз основа на блокчејн, крипто трансферите се сметаат за сигурни и безбедни. За оние кои сакаат да се коцкаат приватно, криптовалутата е остварлив начин на плаќање за обложувачите да размислат.

Какви бонуси нуди Parimatch?

Од бонуси за лојалност до бонус поени, обложувачите на Parimatch уживаат во неколку промоции, кои го подобруваат искуството со коцкање. На заситен пазар, промоциите на обложувалницата се конкурентни во индустријата. Со нудење уникатни промоции, спортската книшка продолжува да привлекува потрошувачи кои ја посетуваат веб-страницата.

Бонус за добредојде

Париматч е експанзивен бонус за добредојде вклучува 100 проценти натпревар. Не е потребен промотивен код за да го добиете бидејќи бонусот за добредојде се однесува на сметката на секој нов регистрант по првиот депозит. Минималниот депозит е само 20 долари, но бонусот од 150 проценти може да достигне 1500 долари. Играчите можат да се обложуваат за време на викендот и да добијат до 20 проценти готовина за загуби до 50 долари.

Обложувајте постојано за шанса да освоите џекпот. Со минимум $350 бонус, играчите може да се обложуваат 30x депозит за шанса за бонус за казино до $150.000. Бонусите и промоциите може да се променат и важат условите. Од витално значење е да ги прегледате условите пред да прифатите промоција или бонус на која било веб-страница за обложување еСпорт. Важат барањата за обложување.

Промоциите им овозможуваат на играчите да се коцкаат без ризик и да научат како функционира платформата пред да потрошат лични средства на коефициенти за обложување еСпорт. Како клучен дел од искуството, бонусите му нудат на играчот возбудлива опција за уживање преку онлајн обложување еСпорт.

Зошто да се обложувате во Паримач?

Со долгогодишно искуство во еСпорт, обложувањето во Parimatch им нуди на источноевропејците атрактивна и технички издржана платформа. Лиценциран и регулиран, бизнисот се придржува до строгите прописи и барања за одговорно коцкање.

Со пристоен онлајн рејтинг, онлајн обложувалницата за е-спорти продолжува да добива позитивни вкупни критики. Како што расте, новите клиенти уживаат во широк спектар на бонуси и промоции. Обложувањето без ризик доаѓа со своите придобивки.

Веб-страницата е едноставна за навигација и лесна за приклучување. Процесот на пријавување бара само неколку кликања за да започне обложувањето. Откако ќе се потврди, сопственикот на сметката може да се обложи на голем број дневни настани и турнири за еСпорт. Со минимален депозит од само 20 долари, нема бариера да се започне со учество во еСпорт обложување, што брзо станува глобален феномен.

Иако некои рецензенти го намалуваат инаку силниот рејтинг, Parimatch е популарна веб-страница со робусни понуди за еСпортови за обложувачници. Нејзиното долгорочно место во пејзажот за обложување во Европа е показател за фаворизираната позиција на платформата меѓу обложувачите на еСпорт од регионот. Со примерна поддршка на клиентите, платформата покажува посветеност да одговори на грижите на клиентите. Обложувалницата за еСпорт нуди конкурентни шанси за онлајн обложување.

Total score8.5

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Португалски
БонусиБонуси (4)
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ДржавиДржави (11)
Бразил
Виетнам
Индија
Индонезија
Канада
Кина
Малезија
Мексико
Пакистан
Танзанија
Тајланд
ИгриИгри (41)
CS:GODota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
Pai Gow
UFC
Австралиски фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Еспорт
Кошарка
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Телевизија
Тенис
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
AstroPay
Bitcoin
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
FastPay
LifeCell
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Prepaid Cards
Visa
СофтверСофтвер (29)
Amatic Industries
Belatra
Betsoft
Blueprint Gaming
Booongo Gaming
CT Gaming
DLV Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fugaso
GameArt
Igrosoft
Leap Gaming
Microgaming
NetGame
OneTouch Games
Platipus Gaming
Playson
Quickspin
Red Rake Gaming
Reel Time Gaming
Ruby Play
SmartSoft Gaming
Spinomenal
TVBET
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab