Optibet Преглед на еСпортско обложување 2024

OptibetResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
Бонус1000 бесплатни вртења
Голем избор на игри
Брзо повлекување и надополнување
Најголема количина на бонуси
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем избор на игри
Брзо повлекување и надополнување
Најголема количина на бонуси
Optibet is not available in your country. Please try:
Amelia Tan
ReviewerAmelia TanReviewer
Fact CheckerTomas NovakFact Checker
Bonuses

Bonuses

Обложувачите на Optibet уживаат широк пристап до пристојни бонуси и промоции. Тие се движат од бонуси за казино и спортски зделки. Секоја понуда има специфични услови за бонус и барања приложени кон неа. Новите обложувачи во Optibet имаат право на 100% спортска понуда за добредојде до 175 евра. Бонусот мора да се обложи во рок од 30 дена по депозитот. Покрај спортскиот бонус за добредојде, обложувачите можат да уживаат и во други спортски бонуси:

 • ComboBoost бонус
 • Неделна спортска понуда
 • Мултипликатор на облози
 • Неделни награди за јануари

Играчите можат да учествуваат и во Програмата за лојалност на Optibet. Тие добиваат откупливи поени секогаш кога ќе се обложуваат на нивните омилени е-спортови. Играчите собираат награди за враќање на готовина секој понеделник во зависност од нивното ниво на Програмата за лојалност.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Optibet се гордее со елегантен и чист дизајн на веб-локација со мешавина на монохроматски бои. Можете да пристапите до сите клучни врски до различни спортови и казино игри на почетната страница на букмејкерот. Играчите можат да истражуваат некои од најдобрите промотивни понуди на почетната страница. За подобро да ја разберете оваа веб-локација, можеби ќе треба да се регистрирате. Можете да се приклучите на обложувалницата Optibet во едноставен процес на регистрација во 2 чекора. Обложувачите мора прво да создадат акредитации за најавување, да ја потврдат својата е-пошта и да ги дадат своите биодатоци. Новите играчи имаат право на различни бонуси, во кои играчите можат да учествуваат по нивниот прв депозит. Откако ќе се постави, кликнете на врската „ESPORTS“ за да ги видите сите достапни настани. Некои од популарните е-спортски настани достапни на страницата Optibet вклучуваат:

 • Контра-штрајк: Глобална офанзива
 • ДОТА 2
 • Старкрафт 2
 • Лига на легенди
 • Храбар
 • Виножито Шест
 • LOL: Дивиот расцеп

Играчите можат лесно да ги најдат своите популарни и следни настани, опции во живо и резултати под врските на страницата. Некои од популарните настани во Optibet вклучуваат:

 • ESoccer битка
 • Светско првенство ФИФА 22
 • КОЗА лига
 • Вимблдон
 • OSC шампионат
 • FireLeague

Optibet нуди и специјални функции како што се обложување во живо и уплата. Под обложување во живо, играчите можат да проследуваат и да се обложуваат на тековни настани. Играчите ја користат и функцијата Cash Out, која им овозможува да добиваат исплати дури и пред да заврши настанот. Износот на готовина зависи од облогот и времето, како и од веројатноста за победа на облогот.

+7
+5
Затвори

Software

За да им обезбеди на своите клиенти широк избор на игри, Optibet соработува со индустриски лидери во развојот на софтвер. Што се однесува до софтверот, имињата како се меѓу најпопуларните, поради нивните модерни карактеристики и висококвалитетни игри.

Payments

Payments

Има широк спектар на начини на плаќање достапни на Optibet за да се задоволат потребите на обложувачите во еСпорт. Тие нудат безбедни методи за депонирање, како што е Visa, Neteller, MasterCard, Bank Transfer, Skrill , за да се осигури дека можете лесно да додавате средства на вашата сметка. Дополнително, Optibet обезбедува неколку сигурни методи за повлекување, што ви го олеснува пристапот до вашите добивки.

Deposits

Optibet нуди широк спектар на сигурни и брзи методи за депонирање. Играчите можат да го изберат претпочитаниот начин на плаќање во зависност од достапноста во нивната земја. Достапните начини на депозит вклучуваат банкарски плаќања, инстант трансфери и кредитни/дебитни картички. Во зависност од претпочитаниот метод на обложувачот, минималните и максималните ограничувања за депозит се движат од 10 до 5.000 евра. Сепак, да претпоставиме дека обложувач сака да учествува во одреден бонус за обложување или промотивна понуда. Во тој случај, тие мора прво да ги разгледаат барањата за бонуси. Депозитите се моментални и веднаш се одразуваат на состојбата на вашата сметка. Најдобрите методи за депозит во Optibet вклучуваат:

 • Виза
 • MasterCard
 • Ојтелер
 • Многу подобро
 • Сиирто
 • Нордеа
 • Данске банка
 • Скрил
 • Нетлер
 • Доверливо
 • Брз трансфер
VisaVisa
+3
+1
Затвори

Withdrawals

Исто како и методите за депозит, Optibet поддржува и бројни опции за повлекување. Сепак, тој користи принцип на плаќање во затворен циклус. Играчите можат да користат повеќе методи за повлекување. Повлекувањата се обработуваат на час во секое време помеѓу 0900 и 2400 часот. Добро е да се напомене дека можете да се повлечете само еднаш на час. Сепак, времето за обработка на повлекување варира од еден метод до друг. Банкарските трансфери и плаќањата со кредитна картичка се потребни од 1 до 3 банкарски дена за да се одразат на вашата сметка. За е-паричници, повлекувањата може да се одразат веднаш откако ќе се обработат. Минималниот износ за повлекување во Optibet е 20 евра, додека максималната граница е од 2.000 до 5.000 евра. Повеќето од методите за повлекување се слични на опциите за депозит. Тие вклучуваат:

 • Доверливо
 • MasterCard
 • Ојтелер
 • Многу подобро
 • Сиирто
 • Данске банка
 • Скрил
 • Нетлер

Играчите не можат да повлечат бонус средства освен ако не ги исполниле барањата за превртување. Запомнете, мора да го завршите процесот на проверка на KYC пред да направите какви било повлекувања. Тие бараат дополнителни информации и документи за да го потврдат вашиот идентитет. Играчот треба да обезбеди доказ за идентитет, адреса и начин на плаќање. За големи повлекувања, од играчите може да се бара да обезбедат извор на средства.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Optibet вложува дополнителни напори кога станува збор за безбедноста на неговите корисници. Давателот ги следи сите строги правила и упатства за безбедно и одговорно онлајн коцкање. Optibet е лиценциран и регулиран од угледни органи за игри, што помага да се осигура дека давателот работи правично и транспарентно.

Security

Optibet е добро воспоставена спортска книга и онлајн казино која датира од 1999 година. Таа влезе на пазарот за онлајн коцкање во 2008 година. Optibet е во сопственост и управувана од Bestbet Limited, компанија членка на групата ENLABS. ENLABS е јавно тргувано друштво со нејзините акции котирани на OMX Nasdaq First North берза. Оптибет ги опслужува потребите за обложување на обложувачите во балтичките и европските региони. Целосно е лиценциран во Литванија, Естонија, Малта, Латвија, Курасао и Шведска. Освен повеќекратните легитимни лиценци за коцкање, тоа оди понатаму за да се осигура дека обложувачите уживаат во безбедно и безбедно опкружување за игри. Работи со различни одговорни коцкарски организации за да создаде свест за одговорното коцкање.

Optibet ја обезбедува својата страница користејќи ја најновата технологија за шифрирање SSL и заштитен ѕидови за да ги заштити податоците на обложувачите од трети страни. Сите податоци за плаќање не се зачувани на веб-страницата на обложувалницата. И покрај тоа што има меѓународна влечна сила, Optibet е ограничен во следните земји:

 • Авганистан
 • Австралија
 • Канада
 • Кина
 • Куба
 • Естонија
 • Финска
 • Иран
 • Италија
 • Холандија
 • Северна Кореа
 • Јужна Кореа
 • Романија
 • Русија
 • Словачка
 • Шведска
 • Шпанија
 • Обединето Кралство
 • Соединети Држави

Обложувачите мора да користат VPN услуги за пристап до страницата на Optibet. Ако играчите се соочуваат со предизвици при користење на страницата на обложувалниците, тие контактираат со тимот за поддршка на клиентите преку повеќе канали. Тие се достапни помеѓу 0800 и 21:00 часот по средноевропско време преку разговор во живо, телефон (+356 27780813) и е-пошта (support@optibet.com).

Responsible Gaming

Во однос на еСпортот, Optibet дава приоритет на поттикнување етичка игра и обезбедување на различни ресурси за да им помогне на обложувачите да се обложуваат одговорно. Ве молиме посетете ги следните страници за повеќе ресурси за одговорно играње и третман на зависност: * GamCare * Gamble Aware * Анонимни коцкари

About

About

Optibet, добро воспоставена обложувалница и онлајн казино, стана крајна дестинација за играчите во балтичките региони. Од своето основање во 2008 година во Естонија и Латвија, Optibet го надмина воспоставувањето присуство во повеќето европски земји користејќи лиценца за игри на Малта. Тој е локално лиценциран во повеќето земји, што му овозможува да основа физичка канцеларија.

Глобалната верзија на Optibet (Optibet.com) добива на сила дури и меѓу играчите надвор од овие региони поради широките пазари за обложување на е-спорт. Играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу англиски, литвански, естонски, латвиски, руски и фински. Сајтот Optibet е оптимизиран за беспрекорно играње на различни уреди како таблети, паметни телефони и компјутери.

Бестбет лимитед, членка на ENLABS Group, го поседува. Оваа обложувалница постои од доцните 90-ти и се приклучи на онлајн пазарот во 2008 година. Се прошири експоненцијално за да опфати повеќе земји за да им служи на обложувачите со експанзивни пазари за обложување. Играчите можат да учествуваат во нивните омилени е-спортски настани, како што се CS:GO, LOL, FIFA, Valorant 2 и DOTA 2, од удобноста на нивните домови.

Optibet има елегантен сајт исполнет со пристојни бонуси и промоции. Обложувачите можат да ги истражат сите достапни понуди и да ја изберат онаа со фер барања за превртување. Optibet нуди и широк спектар на начини на плаќање со разумни ограничувања. И на крај, има посветен тим за поддршка кој работи неуморно за да обезбеди играчите да добијат навремена помош.

Продолжете да го читате нашиот преглед за е-спорт за да добиете јасен увид во обложувањето за е-спорт во Optibet.

Кратки факти

Година на основање: 2008

Account

Создавањето сметка со Optibet е неверојатно лесно. За да уживате во еСпорт игрите и турнирите, едноставно посетете ја нивната веб-страница, пополнете го формуларот за регистрација и започнете!

Support

Ако имате проблем со проблем поврзан со еСпорт, службата за корисници на Optibet е тука да ви помогне. Персоналот на давателот може да одговори на вашите прашања и да ви помогне веднаш.

Tips & Tricks

 • Следете ги актуелните настани и трендови во светот на еСпортот. Ако сакате да знаете кога вашите омилени тимови и играчи ќе учествуваат на идните турнири и настани, следете ги на социјалните мрежи. * Извлечете го максимумот од бонусите и специјалните понуди. Како водечка услуга за игри, Optibet често нуди специјални бонуси на новите и на корисниците кои се враќаат. Можете да ги најдете најсовремените зделки со проверка на страницата со промоции на Optibet . * Управувајте со вашите пари одговорно. Правењето и држењето буџет може да ве спречи да изгубите повеќе пари отколку што можете да си дозволите. * Информирајте се и не пропуштајте ги најновите вести. За да се зголемат шансите за добивање облог со Optibet , се препорачува да се спроведе истражување за вклучените тимови и играчи и нивната неодамнешна статистика за перформанси. * Секогаш проверувајте ги шансите на Optibet пред да ставите облог. Да се биде во тек со најновите коефициенти, пазари и карактеристики е важно ако сакате да го извлечете максимумот од вашите облози на еСпорт.

Promotions & Offers

Новите и актуелните обложувачи на еСпорт може да имаат корист од широк спектар на понуди и бонуси од Optibet . Може да им дадете поттик на вашето еСпортско обложување со привлекување интересни промоции обезбедени од Optibet - особено оние со одлични услови и услови.

About the author
Amelia Tan
Amelia Tan
About

Амелија Тан, популарно позната во заедницата Esports како „GamerInsight“, е сјајниот скапоцен камен на EsportRanker кога станува збор за сеопфатни и непристрасни прегледи на игри. Нејзиното длабоко разбирање на динамиката на игри и немилосрдната посветеност на автентично известување ја заслужи нејзината огромна почит и широка читателска публика.

Send email
More posts by Amelia Tan