Nomini рецензија за кладилници - Withdrawals

Age Limit
Nomini
Nomini is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao
Total score8.3
Добрите
+ Бонус понуди за добредојде
+ 3500 игри
+ Достапно е инстант играње

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалностБонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (9)
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Унгарски форинти
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Германија
Индија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Чешка
ИгриИгри (38)
CS:GODota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Скијање
Слотови
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Apple Pay
Bitcoin
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Google Pay
Litecoin
MasterCardNeteller
Payeer
Paysafe Card
Prepaid Cards
Rapid Transfer
Ripple
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (31)
1x2Gaming
BF Games
Bally Wulff
Betsoft
Booongo Gaming
Casino Technology
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Ezugi
GameArt
Gamomat
Igrosoft
Iron Dog Studios
Leap Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
PariPlay
Play'n GO
Playson
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SA Gaming
Spinomenal
Wazdan
Yggdrasil Gaming

Начини на плаќање прифатени во Nomini

Следниве се методите за повлекување што ги прифаќа Номини:

Метод за плаќањеМинимално повлекувањеВреме за повлекувањеНадоместоци
Виза10 евра1-3 работни денаБесплатно
Банкарски жичен трансфер20 евра2-5 работни денаБесплатно
Нетлер20 евраДо 24 часаБесплатно
Скрил20 евраДо 24 часаБесплатно
MasterCard10 евра1-3 работни денаБесплатно
Биткоин20 евраДо 24 часаБесплатно
Skrill 1-Допрете10 евраДо 24 часаБесплатно
Брз трансфер10 евраДо 24 часаБесплатно
Лајткоин20 евраДо 24 часаБесплатно
Етереум20 евраДо 24 часаБесплатно
Бран20 евраДо 24 часаБесплатно
Веркомаксу20 евраДо 24 часаБесплатно
Оп-Похјола20 евраДо 24 часаБесплатно
Актиа20 евраДо 24 часаБесплатно
ПОП Панкии20 евраДо 24 часаБесплатно
eZeeWallet20 евраДо 24 часаБесплатно
Нордеа20 евраДо 24 часаБесплатно
MiFinity20 евраДо 24 часаБесплатно
Аландсбанкен20 евраДо 24 часаБесплатно
DanskeBank20 евраДо 24 часаБесплатно
Handelsbanken20 евраДо 24 часаБесплатно
С-Панки20 евраДо 24 часаБесплатно

Во Номини, максималниот износ за повлекување варира во зависност од нивото на ВИП на обложувачот. Еве брз преглед:

Ниво на ВИПМаксимален износ за повлекување
1 (најниско)10.000 €
210.000 €
312.000 €
415.000 €
5 (највисоко)20.000 €

Како да се повлечете:

Еве брз туторијал за тоа како да повлечете средства од вашата сметка на Nomini:

  1. Најавете се на вашата сметка на Nomini.
  2. Кликнете на пурпурното копче Касиер во горниот десен агол на веб-локацијата.
  3. Изберете Повлекување, а потоа изберете го вашиот претпочитан начин на плаќање и наведете ја посакуваната сума во даденото поле.

Некои начини на плаќање може да бараат предуслов за плаќање, како што се адреси на е-пошта и броеви на е-паричник.

  1. Ќе се појави прозорец за избраниот метод за повлекување. Следете ги упатствата и уверете се дека сите потребни детали се пополнети со точни и вистинити информации.
  2. Потврдете ја трансакцијата. Откако трансакцијата е завршена, средствата ќе се кредитираат на вашето лично салдо. Времето што е потребно за размислување за вашите средства зависи од вашата избрана опција за плаќање. Тоа може да потрае од неколку минути до пет банкарски дена.