Nomini Преглед на еСпортско обложување 2024 - Withdrawals

NominiResponsible Gambling
CASINORANK
8.3/10
БонусБонус за добредојде до $1.000 + 100 бесплатни вртења
Бонус понуди за добредојде
3500 игри
Достапно е инстант играње
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Бонус понуди за добредојде
3500 игри
Достапно е инстант играње
Nomini is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Постојат неколку начини за повлекување на располагање за да ги повлечете вашите добивки од вашата сметка за еСпорт Nomini . Повлекувањата на Nomini исто така се обработуваат брзо и ефикасно, за да можете да ги добивате вашите добивки навреме. Важно е да се напомене дека одредени методи за повлекување може да бараат подолго време на обработка и поврзани такси. Во случај на какви било прашања или грижи поврзани со процесот на повлекување, секогаш можете да се потпрете на тимот за поддршка на корисници Nomini за да ја добиете потребната помош.

Начини на плаќање прифатени во Nomini

Следниве се методите за повлекување што ги прифаќа Номини:

Метод за плаќањеМинимално повлекувањеВреме за повлекувањеНадоместоци
Виза10 евра1-3 работни денаБесплатно
Банкарски жичен трансфер20 евра2-5 работни денаБесплатно
Нетлер20 евраДо 24 часаБесплатно
Скрил20 евраДо 24 часаБесплатно
MasterCard10 евра1-3 работни денаБесплатно
Биткоин20 евраДо 24 часаБесплатно
Skrill 1-Допрете10 евраДо 24 часаБесплатно
Брз трансфер10 евраДо 24 часаБесплатно
Лајткоин20 евраДо 24 часаБесплатно
Етереум20 евраДо 24 часаБесплатно
Бран20 евраДо 24 часаБесплатно
Веркомаксу20 евраДо 24 часаБесплатно
Оп-Похјола20 евраДо 24 часаБесплатно
Актиа20 евраДо 24 часаБесплатно
ПОП Панкии20 евраДо 24 часаБесплатно
eZeeWallet20 евраДо 24 часаБесплатно
Нордеа20 евраДо 24 часаБесплатно
MiFinity20 евраДо 24 часаБесплатно
Аландсбанкен20 евраДо 24 часаБесплатно
DanskeBank20 евраДо 24 часаБесплатно
Handelsbanken20 евраДо 24 часаБесплатно
С-Панки20 евраДо 24 часаБесплатно

Во Номини, максималниот износ за повлекување варира во зависност од нивото на ВИП на обложувачот. Еве брз преглед:

Ниво на ВИПМаксимален износ за повлекување
1 (најниско)10.000 €
210.000 €
312.000 €
415.000 €
5 (највисоко)20.000 €

Како да се повлечете:

Еве брз туторијал за тоа како да повлечете средства од вашата сметка на Nomini:

  1. Најавете се на вашата сметка на Nomini.
  2. Кликнете на пурпурното копче Касиер во горниот десен агол на веб-локацијата.
  3. Изберете Повлекување, а потоа изберете го вашиот претпочитан начин на плаќање и наведете ја посакуваната сума во даденото поле.

Некои начини на плаќање може да бараат предуслов за плаќање, како што се адреси на е-пошта и броеви на е-паричник.

  1. Ќе се појави прозорец за избраниот метод за повлекување. Следете ги упатствата и уверете се дека сите потребни детали се пополнети со точни и вистинити информации.
  2. Потврдете ја трансакцијата. Откако трансакцијата е завршена, средствата ќе се кредитираат на вашето лично салдо. Времето што е потребно за размислување за вашите средства зависи од вашата избрана опција за плаќање. Тоа може да потрае од неколку минути до пет банкарски дена.