Nomini - Games

Age Limit
Nomini
Nomini is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Games

Играчите ќе видат дека Номини обезбедува многу од најпопуларните титули за е-спорт. League of Legends, CS: GO и StarCraft 2 се најпопуларните титули за обложување преку Nomini.

И покрај тоа што има мал избор на еСпортови за обложување, се чини дека Номини ги избра игрите прецизно. Сите тие се добро познати и се во фокусот на годишните турнири. Специфичните облози за секое големо натпреварување стануваат достапни како што е потребно за да се случи.

Најпопуларни еСпортови

Исто така, вреди да се напомене дека Nomini не е само страница за обложување еСпорт. Наместо тоа, тој обезбедува разновиден избор на можности за коцкање. Ова е причината зошто веб-страницата не го премести својот акцент на повеќе игри со лажат.

League of Legends (исто така познат како League или LoL) е можеби најголемиот еСпорт за кој се обложувате во Nomini.

За разлика од некои еСпортски обложувалници кои нудат коефициенти на League of Legends, Номини има акции за обложување на еСпорт на големи турнири како Светско првенство и покана за средна сезона и регионални натпреварувања како што е Лига на легенди на Кина Про лига и Лига шампионска серија за Соединетите Американски Држави и Канада.

Опциите за обложување вклучуваат победник на натпреварот, првиот тим што ќе ја земе првата крв, првиот тим што ќе сруши кула, првиот тим што ќе го убие Барон и првиот тим што ќе уништи инхибитор.

Обложување е-спорт во живо

Во однос на настаните во живо, спортската книга Номини е домаќин на околу 10.000 месечно, со просечни шанси од 93 проценти. Целосна/делумна исплата, Брзи пазари и Bet Builder се достапни за играчите.

Сепак, не е достапен пренос во живо, а други функции како што се Уреди и Барање облог се недостапни. Времето за прифаќање на облогот е 5“, а постои опција автоматски да се прифаќаат повисоки или помали коефициенти.

Ова може да биде недостаток за некои обложувачи, бидејќи некои од најдобрите страници за обложување еСпорт неодамна ги ажурираа своите услуги за да вклучат пренос во живо бидејќи обложувачите уживаат во обложување во живо на истата страница.

Контра-штрајк: Глобална офанзива

CS: ОДИ не е само еден од најпопуларните стрелци во прво лице на глобално ниво, туку е и добар облог во Nomini. Овде ќе го најдете најширокиот опсег на натпревари достапни во сите игри, вклучувајќи ги и големите турнири како CS: GO Major Championship.

Во споредба со просекот во индустријата, пазарите за обложување се разумни и фер. Покрај традиционалното сценарио за победник на натпреварот, ќе најдете 5 до 20 различни пазари за обложување во зависност од настанот и натпреварот што ќе го изберете.

Иако ова не е совршено за оние кои бараат егзотика, тоа ќе биде добро за обложувачите кои бараат директен облог.

StarCraft II

Blizzard Entertainment's StarCraft 2 е е-спорт со стратегија во реално време (RTS). Двајца играчи се натпреваруваат избирајќи една од трите трки: Terrans, Protoss или Zerg, сите достапни на однапред избрана мапа.

Покрај тоа, нивните искуства за играње се различни и се разликуваат едно од друго. Спортистите сепак мора брзо да донесуваат одлуки, а мултитаскингот е неопходен. Ова е идеално за обложувачи кои бараат возбуда поради брзата акција на играта.

Победник на натпревар, Победник на карта, хендикеп, Тим А/Б за победа на една карта, Тим А/Б не победи на ниедна карта, точен резултат на картата, над/под вкупните карти, група за победа на тимот, тим за победа на турнирот и регион на турнирот Победници се најраспространетите пазари за обложување.

Храбар

Riot Games' стрелец во прво лице VALORANT е најновиот еспорт феномен. Уникатниот спој на тактичко пукање и индивидуални карактери во играта предизвикува CS: GO, Overwatch и League of Legends.

Навивачите од двата натпревари го поздравија VALORANT со раширени раце. Гледаноста на играта на Twitch достигна над 1,7 милиони, а неделните најавувања на играчи за да се искачат на нивоата VALORANT сè уште се во милиони. Вниманието на таа огромна публика сега се префрли на просперитетната VALORANT еспорт индустрија и Valorant обложувањето.

Шампионската турнеја, Game Changers, Red Bull Campus Clutch и Conquerors Championship се некои од најважните настани во VALORANT, и сите тие вредат да се обложите во Номини.

Кралевите на славата

Кралот на славата е популарен кинески е-спорт со десетици илјади гледачи и огромен награден фонд. Една од карактеристичните карактеристики на KOG е тоа што е еден од ретките е-спортови само за мобилни телефони.

Иако фановите можат да гледаат игри на голем екран, на YouTube или на други платформи, сите професионални натпревари се водат на мобилни уреди. Тоа е, исто така, бесплатна игра за е-спорт, што придонесува за нејзината постојана популарност.

Победник на натпреварот, точен резултат, победници на кругови, тим што ќе ја извади првата крв, прво ќе урне купола и други опции за обложување се достапни во Кралот на славата, од кои многу се достапни и во други популарни MOBA како Dota 2 или LoL, како на пр. победник на натпреварот, точен резултат, победници на кругови, тим што ќе ја извади првата крв, прво ќе урне купола итн.

Дота 2

Dota 2 е стратешка игра во реално време која бара големо тактичко одлучување и високо ниво на тимска соработка.

Поголемиот дел од сајтовите за обложување е-спорт прифаќаат облози DotA 2. Достапно е на повеќето специјализирани противници и еднократни настани, со категории на влогови, како што се директно обложување на натпревари на ентитети и шампиони на турнири, како што е The Invitational.

Dota обложувачи имаат многу опции и можности кога станува збор за обложување во живо. Обложувањето во игра, особено во Dota, е повозбудлив вид на обложување бидејќи можете да ја гледате акцијата во живо и да ја засновате вашата стратегија за обложување на случувањата на натпреварот.

Total score8.3
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалностБонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (9)
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Унгарски форинти
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Германија
Индија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Чешка
ИгриИгри (38)
CS:GODota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Скијање
Слотови
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Apple Pay
Bitcoin
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Google Pay
Litecoin
MasterCardNeteller
Payeer
Paysafe Card
Prepaid Cards
Rapid Transfer
Ripple
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (31)
1x2Gaming
BF Games
Bally Wulff
Betsoft
Booongo Gaming
Casino Technology
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Ezugi
GameArt
Gamomat
Igrosoft
Iron Dog Studios
Leap Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
PariPlay
Play'n GO
Playson
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SA Gaming
Spinomenal
Wazdan
Yggdrasil Gaming