Nomini - FAQ

Age Limit
Nomini
Nomini is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

FAQ

Клиентите на Nomini редовно ги поставуваат овие прашања пред, за време и по обложувањето на еСпорт.

На кои други спортови можам да се обложувам во Номини?

Покрај еСпортот, обложувачите може да откријат над 35 спортови во областите пред играта и во игра. Фудбал, тенис, кошарка, хокеј на мраз, американски фудбал, бејзбол, одбојка, пинг-понг, фудбал VR, мотоспорт, ММА, алпско скијање, австралиски правила, бенди, биатлон, крикет, велосипедизам, бокс, крос-кантри, пикадо, топка, Футсал, голф, ракомет, рагби лига, рагби, снукер, специјалци, скијачки скокови, ватерполо, галски фудбал и галски фрлање се меѓу нив.

На кои делови од Условите и правилата треба да внимавам?

Внимавајте на ограничувањата за повлекување, кои варираат во зависност од нивото на ВИП, но почнуваат многу ниски од 500 €/$ на ден и €/$10,000 месечно.

Нивото на ВИП е дефинирано според активноста во 90 дена пред секое барање за повлекување и може да варира во зависност од односот на депозитите и повлекувањата и добиените стимулации. Конечно, минималното превртување на средствата пред секое повлекување е поставено на x1.

Може ли да добијам повеќе од еден бонус за добредојде?

Иако Номини нуди различни бонуси за добредојде, ќе мора да изберете еден кога ќе ја започнете процедурата за регистрација во казиното Номини. Како резултат на тоа, не можете да изберете неколку понуди за добредојде.

Може ли да добијам Nomini казино бонус без депозит?

Бонусите без депозит не се достапни во онлајн казиното Nomini. Мора да депонирате средства на вашата сметка за да го добиете бонусот за регистрација на услугата за обложување.

Како можам да поднесам жалба против Номини?

Ако не сте задоволни со оригиналната одлука за услуги на клиентите, испратете е-пошта до жалби@rabidinv.com, и нека Nomini повторно го процени вашиот случај.

Total score8.3
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалностБонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (9)
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Унгарски форинти
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Германија
Индија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Чешка
ИгриИгри (38)
CS:GODota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Скијање
Слотови
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Apple Pay
Bitcoin
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Google Pay
Litecoin
MasterCardNeteller
Payeer
Paysafe Card
Prepaid Cards
Rapid Transfer
Ripple
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (31)
1x2Gaming
BF Games
Bally Wulff
Betsoft
Booongo Gaming
Casino Technology
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Ezugi
GameArt
Gamomat
Igrosoft
Iron Dog Studios
Leap Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
PariPlay
Play'n GO
Playson
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SA Gaming
Spinomenal
Wazdan
Yggdrasil Gaming