Nomini - Countries

Age Limit
Nomini
Nomini is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Countries

Номини е една од најдобрите страници за е-спорт обложување, благодарение на неговиот чист и јасен интерфејс, едноставното корисничко искуство и конкурентните шанси.

Поради овие елементи, Номини привлекува илјадници обложувачи од целиот свет. Со толку голема база на играчи, тие можат да обезбедат услуги за речиси секоја земја.

Прифатени земји

Се разбира, иако Nomini нуди обложувачки услуги на поголемиот дел од светот за да постигне глобален досег, некои земји и територии не можат да пристапат на веб-страницата од различни причини. Номини е многу тешко да ги спроведе правилата за заштита и на еСпортската книга и на обложувачите.

Следното е список на земји што Номини ги прифаќа.

 • Албанија
 • Алжир
 • Андора
 • Ангола
 • Антигва и Депс
 • Аргентина
 • Ерменија
 • Австрија
 • Азербејџан
 • Бахамите
 • Бахреин
 • Бангладеш
 • Барбадос
 • Белгија
 • Белизе
 • Бенин
 • Бутан
 • Боливија
 • Босна Херцеговина
 • Боцвана
 • Бразил
 • Брунеи
 • Бугарија
 • Буркина
 • Бурунди
 • Камбоџа
 • Камерун
 • Канада
 • Кејп Верде
 • Реп
 • Чад
 • Чиле
 • Кина
 • Колумбија
 • Коморите
 • Конго
 • Конго {Демократски претставник}
 • Костарика
 • Хрватска
 • Куба
 • Чешка република
 • Џибути
 • Доминика
 • Доминиканска Република
 • Источен Тимор
 • Еквадор
 • Египет
 • Ел Салвадор
 • Екваторијална Гвинеја
 • Еритреја
 • Етиопија
 • Фиџи
 • Финска
 • Габон
 • Гамбија
 • Грузија
 • Германија
 • Гана
 • Гренада
 • Гватемала
 • Гвинеја
 • Гвинеја-Бисао
 • Гвајана
 • Хаити
 • Хондурас
 • Унгарија
 • Исланд
 • Индија
 • Индонезија
 • Ирска {Република}
 • Италија
 • Јамајка
 • Јапонија
 • Јордан
 • Казахстан
 • Кенија
 • Кирибати
 • Северна Кореја
 • Јужна Кореја
 • Косово
 • Кувајт
 • Киргистан
 • Лаос
 • Латвија
 • Либан
 • Лесото
 • Либерија
 • Либија
 • Лихтенштајн
 • Луксембург
 • Македонија
 • Мадагаскар
 • Малави
 • Малезија
 • Малдиви
 • Мали
 • Малта
 • Маршалските Острови
 • Мавританија
 • Маурициус
 • Мексико
 • Микронезија
 • Монако
 • Монголија
 • Црна Гора
 • Мароко
 • Мозамбик
 • Мјанмар, {Бурма}
 • Намибија
 • Науру
 • Непал
 • Нов Зеланд
 • Никарагва
 • Нигер
 • Нигерија
 • Норвешка
 • Оман
 • Пакистан
 • Палау
 • Панама
 • Папуа Нова Гвинеја
 • Парагвај
 • Перу
 • Филипини
 • Полска
 • Катар
 • Руска Федерација
 • Руанда
 • Свети Китс и Невис
 • Света Луција
 • Свети Винсент и Гренадини
 • Самоа
 • Сан Марино
 • Сао Томе и Принципе
 • Саудиска Арабија
 • Сенегал
 • Србија
 • Сејшели
 • Сиера Леоне
 • Сингапур
 • Словачка
 • Словенија
 • Соломонови Острови
 • Сомалија
 • Јужна Африка
 • Јужен Судан
 • Шри Ланка
 • Судан
 • Суринам
 • Свазиленд
 • Швајцарија
 • Сирија
 • Тајван
 • Таџикистан
 • Танзанија
 • Тајланд
 • Да оди
 • Тонга
 • Тринидад и Тобаго
 • Тунис
 • Турција
 • Туркменистан
 • Тувалу
 • Уганда
 • Обединети Арапски Емирати
 • Уругвај
 • Узбекистан
 • Вануату
 • Ватикан
 • Венецуела
 • Виетнам
 • Јемен
 • Замбија
 • Зимбабве

Ограничени земји

Еве комплетна листа на ограничени земји на Номини. За жал, жителите на овие земји не можат да ги користат услугите за обложување на веб-страницата.

 • Авганистан
 • Австралија
 • Бугарија
 • Карибите
 • Курасао
 • Кипар
 • Велика Британија
 • Гуам (САД)
 • Иран
 • Ирак
 • Израел
 • Малта
 • Молдавија
 • Холандија
 • Холандија
 • Холандски Антили
 • Шпанија
 • ОК
 • САД
 • Мали оддалечени острови на САД
 • Украина
 • Девствени Острови (САД)
Total score8.3
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалностБонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (9)
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Унгарски форинти
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Германија
Индија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Чешка
ИгриИгри (38)
CS:GODota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Скијање
Слотови
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Apple Pay
Bitcoin
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Google Pay
Litecoin
MasterCardNeteller
Payeer
Paysafe Card
Prepaid Cards
Rapid Transfer
Ripple
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (31)
1x2Gaming
BF Games
Bally Wulff
Betsoft
Booongo Gaming
Casino Technology
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Ezugi
GameArt
Gamomat
Igrosoft
Iron Dog Studios
Leap Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
PariPlay
Play'n GO
Playson
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SA Gaming
Spinomenal
Wazdan
Yggdrasil Gaming